Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdi használni a baba...

Mikor kezdi használni a baba rendeltetésszerűen a játékait? Nem csak dobálja, nyalogatja hadonaszik vele

Figyelt kérdés
2022. dec. 9. 16:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Pl labdát bele dobni a labda csúszdaba, tornyot építeni, kupakot rátenni üvegre
2022. dec. 9. 16:43
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Az én kislányom picivel egyéves kora előtt kezdett így játszani. Megetette a maciját, megtörölte az orrát, tologatta az autót, pakolt mindenhonnan ki és be, xilophont ütögette.
2022. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Attól is függ, hogy mennyi időt tölt vele családtag, hogy együtt játszanak. Nekem nincs gyerekem, csak megfigyelő vagyok. A környezetemben van egy másfél éves, nem rokonom, csak pár hetente látom. Elég sokat játszik vele az anyuka és azon gondolkoztam mikor olvastam a kérdésed, hogy sosem láttam nála ezt a kicsikre jellemző csápolást. Lehet pont nem voltam ott, mikor csinálta. De azt megfigyeltem, hogy nagyon higgadt az anyuka. Biztos szerencse kérdése is, de szerintem látszik, hogy rengeteg időt tölt azzal, hogy lekösse a gyereket és olyan rendeltetésszerűen játszik mindennel.
2022. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

10 hónapos volt mikor már egyértelmű volt hogy játszik, nemcsak bökdösi a jatékokat meg nyálazza. Ekkor kezdett két kockát egymásra pakolni, hozzám hozott mindenfélét megmutatni, ha hintázni akart azt mutogatta, ha azt akarta olvassak neki mesekönyvet hozott (ekkor még kúszva). A labdát azt dobálta, bár összevissza. A homokozóban is szépen elmatatott anélkül hogy megette volna a homokot vagy a saját fejére szórta volna.

Babázni egy évesen kezdett, nagyobb tornyot 13 hónaposan épített, ekkorra már a 12dbos formabedobó is hibátlanul ment.

Egy évese

2022. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3. én is rengeteget foglalkozom a kislányommal, mégis csápolós. ez a gyerek habitusától, személyiségétől függ. 🤷‍♀️
2022. dec. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Enyém 13 hónaposan kezdte el egymásra pakolni a tornya darabkáit, dobálni a labdát,nyomkodni a gombokat viszont 15 hónaposan még mindig csak csápol.
2022. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hu köszönöm szépen a válaszokat.

#5 mennyi idős nálatok?

2022. dec. 12. 12:29
 8/9 anonim ***** válasza:

7. most 1.5 éves, de van egy idősebb gyerekem is, ő ugyan rágni rágta a játékokat amíg olyan pici volt, de sosem volt csápolós. türelmesebb, nyugisabb típus, szeretett molyolni mindennel, míg a kicsi pörgős sajtkukac.

szerintem fejletlenebb az ilyen csápolós gyerekeknek a kéz-szem koordinációja, kézügyessége, azért nem kötik le őket az ilyen játékok.

2022. dec. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csapolás alatt mit értetek amúgy? 😄 és pl bepakolni a dobozba?
2022. dec. 12. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!