Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire igaz az a hír hogy a...

Mennyire igaz az a hír hogy a PET palackból kioldódó lágyító anyagok és különböző szteránvázas vagy arra hasonlító vegyületek női hormon hatásúak fiúknál?

Figyelt kérdés

Gondban vagyok hogy jó-e PET palackos ásványvzet itatnom a három éves kisfiammal?

Ti mivel itatjátok?


2010. okt. 1. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet a cumisüvegekkel. Ezzel már foglalkozott egy jó éve a világsajtó, volt is belőle nagy botrány. De: a gondot okozó vegyület csak magasabb hőmérsékleten oldódik ki a műanyagból, tehát pl. ha beleöntöd a forró vizet vagy tápszert, teát. Az ásványvíz, babavíz végig hidegen van a palackban, így kicsi az esély, hogy bármit is kioldjon. [link]

[link]

2010. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Ja! Egyébként én sima csapvizet adok a gyerekeimnek, ritkán veszünk ásványvizet. Nálunk nagyon jó minőségű a csapvíz és még az íze is jó (Bács megye). Nem régen hallottam, hogy a csapvizek nagy része sokkal tisztább, mint bármelyik ásványvíz, a csapvízre magasabb követelmények érvényesek...
2010. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát én pont erről olvastam egy cikket mostanság. Igaz amit az előttem szóló leírt. Annyival egészíteném ki, hogy sajnos a palackokat nem mindig tárolják hűvös helyen. Gondolj bele nyáron, amikor a kamionban szállítják, rátűz a nap, hány fok lehet?? És sajnos nem csak hormon hatású vegyületek, de rákkeltő anyagok is oldódnak ki belőle!

Szintén egy cikkben összehasonlítottak több fajta ásványvizet és több csapvizet. Meglepő eredményt kaptak. Pl. a Jana ásványvíz a lista közepén volt csak és megelőzte több sima csapvíz is. Én inkább csapvízzel itatom a gyermekemet (másfél éves fiú. Ha jó a vezeték (pl. nem régi rézvezetéken jön a víz), akkor ugyanolyan jó, mint az ásványvíz. nagyon magas követelményeknek kell megfelelnie annak is.

2010. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hallottam a kioldódó anyagokról én is. A férjem azért szokott át a szénsavmentes vízre, mert egy távolabbi ismerőse (atommag kutató intézetben, asszem)vizsgálta ezzel kapcsolatosan, hogy a szénsav hatására mik oldódnak ki. De nem tudom, hogy ennek mi a mechanizmusam, halvány lila gőzöm sincs az egészről, csak hallottam róla).. Mindenesetre én bubis vizet iszom, ő, és a gyerekünk meg menteset :)
2010. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is forralt csapvitet adok a kicsinek, jómagam meg a sima pesti csapvizet iszom.

Szódát meg rendelünk.

2010. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szobahőmérségleten is oldódik a BPA, de akkor nem olyan mértékben. Úgymond egyensúly alakul ki a két rész között. Az is igaz, hogy a szénsavban némileg jobban oldódik, viszont a szénsavmentes vízben a kedvező pH miatt sok patogén kórokozó elszaporodhat és akkor meg azt isszuk meg. Amúgy a sok szénsav a fogakat is roncsolja hosszú távon.

Bács-Kiskunban tényleg jó az ivóvíz, mivel olyan területről hozzák, ahol nem igen találkozhatunk emberekkel, csak a természettel. Viszont a budapesti vízzel gondok vannak, mert nem tudják kivonni a Dunába ömlő fogamzásgátló gyógyszerek maradványait (metabolitjait), ezért a vegyileg előállított fogamzásgátlókból nagyon sok hormont ki lehet mutatni a városi vízben. Tehát ez is atz okozza, hogy a fiúk lányosodnak.

Mi csapvizet iszunk, mivel az a legolcsóbb.

Nincs pénzem 200 Ftos Jana ásványvízre.

2010. okt. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is olvastam róla, és nem is iszunk azóta ásványvizet. Ha belegondolsz, hogy a nagy áruházakban télen nyáron a szabadban tárolják ezeket a palackokat, kitéve a napnak, fagynak, hááát nemtom.

Nálunk, Szombathelyen nagyon jó minőségű a csapvíz, és azt folyamatosan ellenőrzik, nekünk nagyon megfelel!:-)

2010. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Budapestiek vagyunk és én kifejezetten büdösnek találom a csapvizet, így azt egyátalán nem iszunk, csak a mikros sterilizátor alá öntöm azt, de már azon is gondolkoztam, hogy oda is inkább ásványvizet kéne, mert így a csapvíz párolog a cumisüvegekbe... Egyébként szerintem az ásványvíz műanyag palackjából is csak akkor oldódnának ki a káros anyagok, ha mondjuk mikroba teszed, vagy olyan extrém hőségnek lenne kitéve, amilyen sugárzás ott van. A tűző napon nyáron meleg van, de azért ez nem közelíti meg így sem azt a szintet, ahol oldódnak ezek az anyagok. De ez csak magánvélemény, mert nincs atomkutató ismerősöm :-))

Egyébként a 200ft-os vízre nekünk sincs pénzünk, így 60-70 forintos mentes vizet iszunk, ami kevésbé márkás, de legalább tiszta és finom.

2010. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nálunk arzénes a csapvíz, 4-szerese a megengedettnek. Ez forralással sem megy ki belőle. Úgyhogy mi ásványvizet iszunk. De főzni sajnos csak csapvízzel tudok! :-(
2010. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
víztisztító?
2010. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!