Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Dalma valóban "kutyanév" lenne?

A Dalma valóban "kutyanév" lenne?

Figyelt kérdés

Láttam egy kérdést ezzel a névvel kapcsolatban és az alatt írták páran, hogy szerintük ez kutyanév. Ez ilyen negatív jelző lenne? Nekem valahogy nem tűnik kutyanévnek, hanem rendes női névnek. A kutyanevek nekem olyanok mint Bodri, Foltos, Zsemle...Szoktak igen női neveket adni kutyának de ne értem, ha néhányan így nevezik a kutyájukat, akkor embert már nem lehetne annak nevezni? Jó, hogy ott van még a Dalmata kutya, de a nevet hallva sose erre asszoiálok, hanem csak a névre ami szép.

A Dalma magyar eredetű női név, vagyis ez van a névhez írvva, nem kutyanév. Viszont ezt, hogy kutyanév sok másik teljesen normális névnél is látom mint vélemény, mennyire kell ezekre adni? Fogják gúnyolni őt mert kutyaneve van? Mennyire valós ez?



2022. dec. 18. 17:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem az.
2022. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem kutyanév. Teljesen normális és elfogadható. Sose értem, hogy miért kell egy nevet lehúzni. Amúgy meg minden nevet lehet gúnyolni, vagy ha azt nem, akkor találnak mást amit lehet.
2022. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Csak a fogyatékosok szerint az.
2022. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
nem! nekem igy hivják 2 osztálytrásamat is. Anyámnak a munkatrásnöjét is
2022. dec. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A nagy Levin ***** válasza:
80%
Dalma, női név- dalmata, kutyafajta. Valószínűleg emiatt gondolják ezt páran.
2022. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem kutyanév, de sokaknak (nekem is) a dalmata jut róla eszébe. Ha megpróbálok ettől eltekinteni, akkor sem tetszik.
2022. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Valóban nem kutya név. Bár tény és való, hogy mostanában sokan adnak emberi nevet a kutyáknak.
2022. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Az én lányom Dalma. Még sose hallottam, hogy kutyanév.
2022. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem kutyanév. Szép női név, nekem nem a dalmaták jutnak eszembe róla.
2022. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem az. Szerintem egy nagyon szép név.
2022. dec. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!