Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapost már látogathatják...

4 hónapost már látogathatják a rokonok? Karácsonykor kisebb tömeg gyűlne össze nálunk.

Figyelt kérdés
Két család jönne hozzánk, egyikben 2 gyerek van másikban 3. Felnőtt vendégek 4 fők. Szóval összesen 5 gyerek mindegyik oviba illetve iskolába jár. És 4 felnőtt a szülől, tehát összesen 9 fő. Egyik anyuka óvónő. Mennyire kockáztatjuk így a babánkat egy esetleges fertőzésnek? Mennyire elkerülhető hogy valamelyik gyerek vagy felnőttben ne lappangjon valami amikor jönnek?
2022. dec. 19. 06:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Örökké nem fogod tudni távol tartani a gyereket a közösségtől, de ha neked ez kockázat akkor szerintem hagyjátok most ki ezt.


Nekem mindkét gyerekem ennyi idős volt karácsonykor mint a tiéd, mert aug.vegen születettek. (nem ikrek csak mindkettő aug.-i)


A nagyobbikkal meg nálunk is téma volt ez, de a kicsinel már azért sem, mert a nagyobb is járt már közösségbe amikor a kicsi született, szóval hazahozta neki simán a betegségeket sajnos.


En tisztán emlékszem hogy mekkora pánikban voltam amikor a "nagy" első karácsonyán hivatalosak voltunk a férjem szüleihez, el is mentünk és ott szembesültünk vele, hogy anyósom beteg. Én olyan szinten vérlázítónak gondoltam azt, hogy nem jelezte, hogy majdnem felrobbantam.

Sztem ha szól, akkor nem mentünk volna oda, de ahogy általában, akkor sem jelezte azokat a körülményeket amik alapján tudtunk volna hozni egy számunkra megfelelő döntést.


Összessegeben még egyszer.. sztem simán mondj nemet ha neked így ez nem okes. Azt kell nézni ami a gyereknek jó, nem azt ami másnak.

2022. dec. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Ez rajtatok múlik. Nálunk simán. 4 hónaposan már Amerikába utaztunk vele, nem lett semmi baja.
2022. dec. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Mondenkinek a saját döntése, mi sokkal hamarabb fogadtunk és mentünk vendègségbe.


Ebbőp én sosem csináltam problémàt.

2022. dec. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
4 honaposan még nem találkozott a rokonokkal?
2022. dec. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Azért nem semmi, eddig hol rejtegettétek? Nyugodt lehetsz hogy most fog elkapni valamit, mert esélyt sem adtatok hogy az immunrendszere fokozatosan hozzá szokjon a külső hatásokhoz.
2022. dec. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Utcára se viszed?
2022. dec. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Boltba se mész vele?

Nekem ez fura. Nálunk a közvetlen család, mint anyósomék, tesóm, már az első napokban jöttek. De a barátok is elég hamar. Mikor 2-3 hónapos volt a fiam, mentünk barátnőmékhez. Ott 3 gyerek van, 2 iskolás és egy óvodás. Eszembe nem jutott, hogy majd ott szed össze valamit. Járunk boltba, postára, patikába, bárhol elkaphat valamit.

A lányom iskolás. Szeptemberben hazahozott egy jó vírusos torokgyulladást. Elkaptam én is és a férjem is. A pici akkor volt 4 hónapos, nem kapta el.

Aztán 6 hónaposnan összeszedett egy náthát. Azt hazahozhatta a tesó is, de akár a férjem vagy én is. Nem tudod úgyse kíszűrni, kiben, hol, mi lappang éppen.

2022. dec. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
8 honapos a fiam,3 hetes kora ota jonnek mennek nalunk az emberek,viszem hozom mindenhova.eddig meg nem volt beteg(leszamitva azt a lazat ami akkor volt amikor kibujt az elso ket foga.)..3 honaposan 20 ember volt nalunk a keresztelojen...
2022. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyik látogató sem beteg, akkor persze.
2022. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
5 hónaposan már repültünk, 4 hónaposan foglalkozásokra vittem. Én sem engedtem az első 4-6 hétben csak a nagyszülőket, nagynénit, de 4 hónaposan már én bőven vinném. Nem tudod és nem is szabad mindentől megóvni!
2022. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!