Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan lehet rávezetn...

Mikor és hogyan lehet rávezetni egy nagyobb babát az önálló játékra?

Figyelt kérdés
Tíz és fél hónapos a kisfiam,segítségem nincs. Néhány percig nagyon szépen önállóan is eljátszik ha mellette ülök a szőnyegen, de amint felkelek onnan és a közelében házimunkát végeznék abbahagyja a játékot és sírva jön utánam. Sokat játszunk közösen, rengeteget mondókázok és éneklek neki, szóval nem lehet az, hogy nem töltünk együtt minőségi időt. De olyan jó lenne kicsit szusszanni. Nálatok hogy néz ki a nap? Kizárólag a baba szórakoztatásából áll, tudtok mellette mást is csinálni? A kérdést azért is tettem fel, mert lehetőségem van kötetlen munkaidőben visszamenni dolgozni, természetesen home office-ban. A laptopon közvetlenül a gyermekem mellett is tudnék dolgozni, de ahhoz ugye az kell, hogy a nap egy kis részében egyedül tudjon játszani. Nem várom el, hogy fél órát babráljon el egy játékkal egymagában, tudom hogy a munkám nagy részét az ő éjjeli alvásidejében fogom elvégezni, de mégis érdekel, hogy van-e énidőtök a nagyobb baba játékidejében. Ha igen, hogy alakítottátok ki? Az én kisfiam alig alszik nappal, kétszer tíz percet, úgyhogy mióta érdekli a körülötte lévő világ, a nap részében két méteren belül tudok lenni tőle, különben sír. Tudom hogy ez szeparációs szorongás és nem tart örökké, de még ha most nem is tudok bedolgozni a munkahelyemre is át kellene alakítani úgy a napirendünket, hogy az nekem is jó legyen. Ebben kérek szépen tanácsokat tőletek.
2022. dec. 19. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem lehet, egy gyerek ilyen. Az enyém lassan 2 éves és még mindig max. 10 percet van el néha, amúgy mindig a fenekemben van, minden házimunkát együtt csinálunk 😄


A Home officet felejtsd is el, nem fog menni. Ha meglàtják a laptopot, nem fogja kibírni, hogy ne másszon oda piszkálni a gépet.

2022. dec. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg ha az alvást sikerülne rendbe hozni, lehet, hogy többet tudna elmélyülten játszani is - de ez hosszú folyamat és még a "több" elmélyült játék is lehet, hogy csak többször nagyon rövid idők lennének, dolgozni nem hiszem, hogy tudnál mellőle, persze megpróbálni meg lehet... Esetleg leírnád, hogy néz ki most egy napotok, kaják, alvások, levegőzések?
2022. dec. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én fiam 14 hónapos és a nagyon max, amit egyedüli játékkal tölt 20 perc. De én a dolgomat szoktam már csinálni mellette, csak jön végig utánam. Szóval reggel pl kimegyünk, viszem a hűtőből a reggelinek valót, akkor a kezébe adok egy paprikát, hogy azt hozza ő ki, felrakja az asztalra, utána piszkálja a konyhában a dolgokat, amíg kaját csinálok, vagy jön és pakolja a szennyest a mosógépbe velem, teregetni is szeret, nyilván meg kell igazítani, de ilyen hétköznapi dolgokban mindig jön velem és csinál valamit ő is, nem érdekli a játék még. Most az új kedvenc a seprű, azzal talán tudok nyerni 5 percet, mert imád sepregetni.
2022. dec. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!