Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nagyobb súllyal születe...

Akinek nagyobb súllyal született a babája, a szülés komplikáció mentes volt? Később is nagyobb súlyú volt a baba, vagy nem mérvadó a születési súly?

Figyelt kérdés
32 hetes vagyok. A tegnapi növekedési ultrahangon rám ijesztettek egy kicsit. A mérések alapján a baba már 2 kg körül van és ha ez pontos, akkor egy 4 kiló vagy afölötti babára lehet számítani. Értetlenül állok a dolog előtt, mert nincs terhességi cukrom, nem vagyok túlsúlyos és az eddigi súlygyarapodásom is teljesen normális tartományban van. A legutóbbi gondozáson a hasamat is mérték és az is a heteknek megfelelő. A szonográfus csak azt mondta, hogy valóban nagyobb az átlagnál, de nem az a kategória, ami aggasztó. Viszont ha valóban dupláz még ilyenkor, akkor nem számítok könnyű szülésre 😕. Első baba amúgy. Férjem is én is normál súllyal születtünk, teljesen átlagos a testalkatunk. Aki nagy babát szült volt gond emiatt a szülés során? Később is nagyobb volt a baba mint a társai? Nem esztétikai szempontból érdekel, természetesen az egészsége az első, éppen ezért szeretnék tapasztalatokat. Köszönöm!

#Nagy születési súly
2022. aug. 10. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem lehet adni az ultrahangos mérésekre.
2022. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4500 grammal született. Bár elhúzódott a kitolás, de problémamentesen megszületett gátvédelemmel. Később is nagy súlyú volt, most 3 éves és kilóra bőven több, mint a kortársai, mégsem kövér.
2022. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4.5kg 58cm volt a fiam, a szülés nem volt hosszabb mint másnak, sajnos gátmetszés kellett, egy kicsit csavargatta a doki mert a vála beragadt de semmi extra nem volt. A gyerekorvos itthon meg hajtogatta, hogy nincs rajta sehol semmi folt,véraláfutás, mert ekkora gyereken szokott lenni.Általánosig tartotta a méreteit majd utána utolérték a többiek 183 cm és 90 kg körül van, 24 éves.

A lányom 2 év múlva csak 4 kg volt, na ő pikk pakk megszületett gátvédelemmel.

2022. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 igen, már ezt is hallottam sokaktól. Nem tudom egyáltalán van-e értelme így, hisz vagy bejön vagy nem. Olyat is hallottam, hogy valakinek indítottak 38. héten, mert azt mondták ha tovább nő túl nagy lesz, erre született egy 2700 grammos baba.. Csak próbálok minden eshetőségre felkészülni, de bevallom örülnék, ha tévedés lenne.


A többieknek is köszönöm a választ!

2022. aug. 10. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Sógornőm a 12.heti uh után gyakrabban járt mert folyamatosan nagyobb volt a baba, a végén ijesztgették, a 32.hetin 2500grammot mértek, mondták, hogy itt 5kilós baba lesz.

Végül 4200g lett, természetes úton szülte viszonylag gyorsan, gátmetszéssel. Semmi komplikáció nem volt. A gyerek azóta is nagyobb az átlagnál de a bátyám is hasonló alkat volt kiskorában.

Én nem aggódnék a helyedben, mérnek itt össze vissza mindent.

Nekem pl az állami kórházban sose mondták mekkora a baba súlya, úgy mentem szülni, hogy a 26.héten magánba elmondták és annyi. Fogalmam sem volt mekkora lesz kb.

2022. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi magasak vagyunk, a családban volt 5 kg-val született baba is.

A lányom 4120 grammal született, első szülésnek nem volt rossz, bár volt gátmetszés, de nem volt vészes.

A fiam 4300 grammal született. Vele engem is halálra rémisztettek, mert a 38. héten azt mondta a doki, hogy lesz ez egy 5 kg-s gyerek is. Mondtam neki, hogy akkor császározzon meg. Azt mondta kizárt, simán megszülöm. Amúgy magas vagyok és széles a csípőm. Gátvédelemmel meg is szültem, az első szüléshez képest sokkal könnyebb is volt, és jé, milyen kicsi lett, csak 4300 gr és 61 cm.

Amúgy a lánykám most 14 éves, és 183 cm és 42-es a lába. Szoktunk is hülyéskedni, hogy ő egy másik emberi faj része, az óriásoké. Kicsit aggódom, hogy hogy talál majd pasit magának, azért már jó lenne, ha nem nőne tovább.

A fiam 12 éves és 170 cm.

Amúgy az unokatestvérem, aki 5kg-val született felnőttként 2 métert is meghaladja, de nagyon szép, arányos férfi.

Egyébként csecsemőként is mindig nagyobbak voltak, mint az átlag. Viszont mindkettő sovány.

2022. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5 Én pont ezért nem értem ezt az ijesztgetést, hogy hű ekkora lesz meg akkora. Főleg annak tükrében, hogy többször nem jön be, mint igen azok alapján, amiket mesélnek. Mire ez a magabiztosság akkor? Persze 5 kilós lesz, jó hogy nem 7…


#6 Nálunk senki nem extrém magad a családban. Mindkét oldalról átlagosak és sehol nem volt nagy baba. 3 kiló körüliek voltak a közvetlen rokonok babák vagy kisebbek. Meg azért sem értem, mert ennek nem kellene akkor a hasamon is látszania? Hisz valamiért csak méregetik két hetente. Eddig az volt hogy hű de kis hasam van meg nem is nagyon látszik a korához, erre most meg kiderül, hogy 5 kilós lesz a végén 😃. Nem értek én semmit..

2022. aug. 10. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!