Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha náthás, de az orra nincs...

Ha náthás, de az orra nincs bedugulva, kell porszívózni a baba orrát?

Figyelt kérdés

A babám beteg, láza szerencsére már nincs, de köhög, a doki szerint aclecsorgó váladéktól. Viszont az orra nincs bedugulva, szépen eszik és aludni is tudott. Ebben az esetben érdemes porszívózni az orrát? Ha igen, milyen gyakran érdemes? Reggel-este?

A másik kérdés, egyedül meg tudom csinálni vagy várjam meg amíg a férjem hazaér munkából?


2022. dec. 21. 07:35
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen, kell.Köhög, a lecsorgó váladéktól. Ha eltávolítod, nincs, ami lecsorogjon. Azonkívül a babák orrlégzők, nem tudnak a szájukon keresztül levegőt venni, ha nincs is teljesen eldugulva, a benne lévő váladék gátolja a normál légzését.
2022. dec. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Mondjuk ha beszéltél orvossal, ezt is megkérdezhetted volna.


Ha folyik az orra, én mindenképpen szívnám neki, 1. nem szép látvány a gyerek kilógó takonnyal, 2. mindenhova belekeni.


Azt mégis honnan tudjuk, hogy meg tudod-e csinálni egyedül? Mekkora a gyerek? Minél kisebb annál könnyebb, minél nagyobb, annál erősebben tiltakozik, kapálózik. Ha elér egy kort akkor megint könnyebb mert megérti, hogy miért kell.


Felteszem 1 év alatti ha eddig ilyen még nem fordult elő, neki simán meg lehet csinálni egyedül. De ha benned felmerült a kétely, hogy képes vagy-e rá, akkor inkább várd meg a férjedet.

2022. dec. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg tudod csinálni persze. Szívni az orrváladékot kell, nem azért szívjuk mert be van dugulva (az nyálkahártya-duzzanat, nem segít rajta más csak az orrspray).
2022. dec. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is egyedül szívtam az orrát. Amíg nem engedte, addig lefektettem a hátára, és "rátérdeltem" úgy, hogy a kezeit lefogtam a lábammal, feje a térdeim között volt, persze visított (nem nehezkedtem rá, csak nyilván nem szerette a lefogást). Most 3 éves nemsokára, magától jön, hogy szívjam ki az orrát, meg adjak orrcseppet.


Mindenképpen szívni kell az orrát, mert akkor gyorsabban elmúlik.


Ajánlom a tengervizes orrsprayt, az feloldja, majd rá pár percre szívd ki.

2022. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Szívni kell, ahányszor csak lehet! Ha náthás a babám, akkor amint hallom, hogy szörcsög, nem úgy kap levegőt, szívjuk is. A durvább napokon van, hogy fél-1 óránként, pedig már régen átvált szájlégzésre.

Gyerekként 12-szer szúrták fel az arcüregem. Én inkább végighallgattam a kislányom sírását mindig is, amíg szívtam az orrát, de nem teszem ennek ki, ha nem muszáj. Ahogy javul a helyzet, úgy lehet ritkítani. Mondjuk csak alvások előtt szívni és hallani/látni fogod, ha már egyáltalán nem kell. Én úgy látom, hogy gyorsabban gyógyul, ha gyakrabban szívom. Egyedül is megtudod csinálni, nem vészes.

Egyébként nem fáj nekik, csak fura érzés, neked meg eleinte darabokra hullik a lelked attól az ordítástól, amit közben lenyom. :) Az én kislányom félévesen volt másodszorra náthás, akkor már többször elviselte sírás nélkül is, mintha tudta volna, hogy ez segít neki. Egy éves kora óta meg meg sem kottyan neki. Vigyorog közben.

Tartsd szem előtt, hogy az ő érdeke.

2022. dec. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!