Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miután hazahoztátok a babátok...

Miután hazahoztátok a babátok a kórházból (szülés után) mit csináltatok először? Hova raktátok? Egyből kiságyba? Milyen érzés volt hogy ott volt, láttátok? Meséljetek!

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
minket a Tesóm hozott haza, a férjem dolgozott.segített kipakolni, berakott egy adag szennyest a mosógépbe,aztán kettesben maradtunk.Nagyon furcsa és idegen volt a lakás,5 hétig voltam kórházban, ebből egy hetet a fiammal.Én a kiságyba raktam,de hamar kiderült, hogy nappal nem akar a kiságyban lenni,így a mi ágyunkon volt nappal, amíg nem forgott, utána a földön.Két hétig olyan volt, mintha ott sem lenne, csak aludt meg evett.De aztán kezdődött a hasfájás, ami három hónapos koráig tartott.Na akkor nappal ment a sírás egész nap, éjszaka szerencsére nem, két hónapos kora óta átalussza az éjszakát.Most már egy éve s nagyfiú, olyan,mintha mindig velünk lett volna.Az elején valahogy minden jött ösztönből,meg volt egy kis gyakorlatom, a Keresztfiam fél évvel idősebb a fiamnál.
2010. okt. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk bedöglött a kocsi amikor a párom jött értünk,igy taxiba ült át és azzal jöttünk haza.A baba elaludt a hordozóba igy azzal vittük.Mivel nem tudtam szoptatni első utunk a gyógyszertárba vezetett a tápszerért,közben 5x hívtam a védőnőt,hogy hogy kell elkészíteni.Otthon sterilizálás,pakolás,közben végig a hordozóban aludt.

Várt még otthon egy csokor rózsa a férjemtől,a hazaérkezésünk tiszteletére.:D

Otthon nagyon jó volt de egyben ijesztő is,hogy most már rám van utalva ez a picike:))

2010. okt. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor hazajötünk,azonnal szoptatni kezdtem őket.A védőnő öt perc múlva jött,ott volt velem,segített,tanácsot adott,megbeszéltük a teendőket.A férjem elszaladt a gyógyszertárba a receptekket kiváltani.Délután 5 óra volt már.Mikor elment a védőnő,jött anyukám,aki végre megnézte az unokáit.Aznap este nem fürdettük őket,mert reggel már fürödtek.Nagyon boldog voltam h itthon vagyunk,fura volt minden,hogy jött a zuhanyból a víz,meg h nézhetem a tvt.Csomagok voltak mindenütt,mert én 2 hónapig kórházban voltam.Este lefektettük őket,éjszaka egyszer keltek fel.Akkor szopiztak az ágyban mellettem,felváltva,el is aludtunk így,majd váltás volt(ikrek).Másnap elrendeztem mindent,csomagokat kipakoltam,a gyerekek ruháit elrendeztem,meg a babaruhákat,és berámoltam v két adag mosnivalót.Harmadnap kitakarítottam az én szám íze szerint.2 hétig volt itthon a férjem,ennyi ideig főzött anyukám is.Nekem a világ legtermészetesebb dolga volt az egész,és nagyon boldog voltam.Másnap este a család egy barátnője fürdette meg őket,harmadnap már én.
2010. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
A férjem jött értünk esös borus idő ,hideg is volt aztán amikor hazaértünk letettem az ágyra a kislányom csináltunk egy pár képet aztán levetkeztettem elökerült a pelenkázó tisztába tettem aztán betettem a kiságyába nagyon csendbe volt nagyon furcsa érzés volt izgultam is végülis nagy felelöség egy csöpség de mára már minden simmán megy az ösztöneidre kell halgatnod
2010. okt. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
19-es vagyok ja meg szoptattam is tisztába tétel uitán
2010. okt. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hazafelé úton megálltunk a tescónál, megnéztük, van-e dinnye. :) Nem volt, így maradt a paradicsom, meg a paprika, lecsót terveztem aznapra. Férjem ment be, én kint ültem a kocsiban. Ez a 3. napon volt szülés után. Ahogy ültem, és néztem a fiamat, belövellt a tejem, és kiestek a cicik a melltartóból, akkorák lettek. :)

Otthon kipakoltam mindent a szennyesbe, a fiamat leraktam a kiságyba, aludt, mi meg elkezdtünk ebédelni a férjemmel, rántott sajt volt. :)

Addig hagytamm aludni 4 hetes koráig, ameddig akart. A védőnő mondta, hogy 4,5 óránként azért egyen, ezt tartottuk is nagyjából, de ha nem, hát nem. Kicsit besárgult, és aluszékony, meg lusta nagy baba volt. (4,3kg-mal született) Lefeküdtünk mi is a férjemmel, összebújtunk (bábivel egy szobában van az ágyunk), és a szülés élményeiről sutyorogtunk, - ő is bent volt velem. Aztán egész nap aludtunk-szoptattam felváltva. A férjem mindig hozta nekem a vizet, meg a szendvicset az ágyba, mert a tejtermelés beindulása miatt az első 3 hétben majd éhen haltam, megehettem 3 tábla csokit is, csak fogytam és fogytam. Sajna azóta eltelt 4 hónap, és már oda kell figyelnem, hiába szoptatok... :S

Jah, a mellszívót sterilizáltam délután, mert annyira feszes volt a cicim, hogy az egyiket, amelyiken kisebb a mellbimból, nem tudta még akkor bekapni a babám, így abból le kellett fejnem egy kicsit szopi előtt...

Mikor beértünk a lakásba, annyit mondtam a fiamnak,hogy Isten hozott itthon, itt fogsz lakni, itt fogsz felnőni. :)

Lelkesen fürdettünk együtt, azóta is együtt csináljuk.

Estefelé aztán lesett, hogy ő már mindig itt lesz, nem visszük vissza, örökre így marad, - akkor félni kezdtem egy kicsit, hogy mennyi feladatom van, lesz, de azért bíztam magamban, hogy meg tudom csinálni. :)

jajj, nagyon jó volt. Holnap lesz 4 hónapja, és olyan, mintha tegnap történt volna...

Köszi a kérdést, nagyon jó! :)

2010. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


5 nap múlva 1O hónapja történt... A H1N1 miatt látogatási tilalom volt a kórházban, így nem jöhettek be értünk az osztályra. Császáros voltam, a takarító néni segített kicipelni Somát a hordozóban, ahol apa és nagyi várták. Beültünk a kocsiba, ekkor éktelen ordításba kezdett a Manó, pár percig bírta, aztán elaludt. Otthon a másik nagyi, a nagypapák, és még páran vártak minket. Megcsodálták a kicsit, levetkőztettük, és beletettük a kiságyba, aludt tovább... Én is átöltöztem, mindenki megszeretgetett (4 napig teljesen egyedül voltam egy szobában a babával, és még látogatók sem jöhettek, ráadásul kicsit begyulladt a sebem, nagyon fájt). Ettem valamit, de nem volt étvágyam, aztán lefeküdtem és mindenki az én kívánságaimat leste...:) Nagyon boldog nap volt.

2010. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Életem legszebb napja lehetett volna...A férjem jött értünk, más rokonom nincs is Bp-en, csak néhány jó ismerős. A korházi liftbe beszállt utánunk néhány munkásruhába öltözött ember, ezen a párom felhúzta magát és miután kiszálltunk rámordított: nem mész már, aztán elrohant a hordozóval. Én meg sírva vánszorogtam kifelé, de elvesztettem szem elől. Nagyon meg voltam bántva. ...Elveszettnek éreztem magam...A férjem nem értette mi bajom, mérges volt, hogy "nem mosolygok", megpróbált kiengesztelni, magyarázkodni. Otthon ágynemű csere, kiságy felállítás, mosás...talán nem is ettem aznap. A kislányom békésen aludt. Estefele megszoptattam, aztán fejés. Aztán napokig nem aludtam 2 órát egyhuzamban...A lányom sokat és békésen aludt, keveset evett.
2010. okt. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én körbevittem a lakásban, megmutattam neki, hol fog lakni:) Minden helységet elmeséltem neki, aztán ment a kiságyba, onnan pislogott:) Én meg csak álltam és csodáltam:)
2010. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Épp ma van 1 éve, hogy hazajöttünk a kórházból (28-án volt 1 éves a kisfiam). Hazahoztuk dél körül, betettük a kiságyba, és édesen aludt. Szopi, böfi, tisztába tétel, alvás. Ez ment este 7-ig, akkor rákezdte a szirénázást. Én már bőgtem a tehetetlenségtől, párom forgatta a szemeit, hogy na wazze, ezt jól kikaptuk... Szomszédasszony és a tesója, aki csecsemős volt, átjöttek segíteni, megfürdették a gyereket, és megmutattak mindent, mit hogyan csináljak a következő naptól kezdve. Persze közben is óriási sziréna. 9-re végeztünk, akkor hasra tették a gyereket az ágyába, és azonnal elhallgatott. Hajnal 3-ig egyhuzamban aludt. :)))

Olyan furi az egész, hogy szinte tegnap történt, és mégis ott figyel az első szülinapi tortája a hűtőben, a holnapi zsúrra. :)

2010. okt. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!