Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt tenyleg tudnia kell egy 2...

Ezt tenyleg tudnia kell egy 2 honapos babanak, mint ebben a videoban?

Figyelt kérdés

[link]

5:03-tol ahogy emeli ez a baba a fejet… ne vicceljunk mar az en lanyom epphogy par masodpercre el tudna emelnk a foldrol a fejet

Tenyleg ezt kene tudnia mar????


2022. dec. 27. 14:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Pár nap híján 11 hetes a kisfiam , kb 2 hete már így emeli és tartja a fejét, jelenleg 6 percig tudja folyamatosan tartani ( ha nem fáradt , nem nyügös és persze sikerül valami roppant izgalmas játékot elé tenni )
2022. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%
Nincs ebben semmi fura ami a videóban van, teljesen normális, nálunk is igy volt. Mindent hamarabb és határozottabban csinált, 10 hónaposan már leoegetett kapaszkodó nélkül. 1 eves még nem volt mikor futkarozott és 2 éves előtt beszélt mondatokban érthetően. Ez is normalis, nem csak az ha kesobb csinal.
2022. dec. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Hat az en babam nem tudna igy hosszu masodpercekre megtartnk a fejet max neha sikerul neki lenduletbol fellibbentenie es alapvetoen ettol meg eleg tavol van

Akkor most gond van vele?


Masodjara rossz videot linkeltem az igaz

2022. dec. 27. 21:19
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

Fiam 2 honaposan tartotta a fejet,3 honapos volt amikor hasra fordult,ket het mulva mar forgott hasrol hatra es vissza is...öt hónaposan kuszott,fel evesen maszott,kiült maszasbol,de nem tartotta meg magat...most 8 honapos,mar minden mellett felall,felterdel,de az üléssel annyira hadilabon allunk,hogy az nem is igaz...ül,csak gondol egyet es igy eldől mint egy darab fa 😂

Minden gyerek mas,en soha nem hasonlitgattam a gyerekeimet mas gyerekehez.

2022. dec. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
24%

Nincs gond a babáddal, egyszercsak elkezdi tobb ideig így tartani . Sűrűn térd hasra , ha 5 másodperc után nyugos, akkor forditasd vissza. Lehet legközelebb 7 mp lesz :) Te sem rogton leszel izmos hanem sok sok gyakorlással .

És nem egyformán vagyunk izmosak így a babákat sem érdemes egymáshoz hasonlítani . Van akinek jobban megy ez a fejtartas ennyi idős korban van akinek kevésbé , de nem jelent problémát egyik eset sem

2022. dec. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

15 ez azért így nem igaz, nem fér bele minden a normálisba. Szerintem nem segít egy aggódó anyukának, hogy mindenre rámonjuk, hogy ne hasonlítgasson, meg "sürgesse" a gyereket, mert majd a saját idejében megtanulja, mert még bűntudatot is keltesz benne, pedig csak van egy észrevétele, ami miatt aggódik.

Van a fejlődésben egy normális időablak. Az érett, egészségesen időre született baba 2-3 hónapos korára képes 45 fokos szögben egy-két másodpercnél tovább megtartani a fejét. Ha nem, akkor lehet gondolkozni valami gyógytornán.

Én azt javasolnám, hogy ha 4 hónaposan sem tudja tartani a fejét úgy, mint abba a videóba, akkor vidd el korai fejlesztőbe. Ott megmutatják, hogyan segítheted a babádnak a különböző mozgásformák kialakítását és meg is hallgatnak, kicsit könnyít a szorongáson. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak velük.

2022. dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16,

Te is írod gyakorlatilag hogy van még ideje


15. voltam

2022. dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17 nem, nem azt írom, mert azzal azt is mondanám, hogy teljesen ok most minden, és diszkretitálom az anya észrevételeit.

Persze ideje van, de mit is jelent ez tulajdonképpen?

2022. dec. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!