Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikortól ment az utcán...

Kinek mikortól ment az utcán is a baba?

Figyelt kérdés

Kislányom 13 hónapos. Úgy 2 hete indult el egyedül és már az egész lakást bejárja. Most hogy kicsit napsütéses idő volt kivittuk de úgy vettük észre hogy kint nem igen akar még sétálni inkább kéretőzik fel ölbe vagy babakocsiba. Már alig várom a jó időt hogy sokat lehessünk kint játszótéren stb. Vagy csak együtt totyogni.


Kinek mikortól bátorodott fel a babája? :)


2022. dec. 28. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbikam 10 hónaposan kezdett el járni, de 13 hónaposan is még bőven ölben cipeltette a popóját :) nyári gyerkőc, szóval onnantól, hogy járt, már a játszótéren, homokozóban, kint a parkban a füvön sétált ő mezítláb egyedül (meg kézen fogva, leginkább), de sem a sebessége, sem az energiája nem volt elegendő egy rendes utcai sétáláshoz. Olyan 16-18 hónaposan mentünk először teljesen saját lábon a legközelebbi játszótérre (~200 méter), de akkor is elfáradt annyira, hogy hazafelé már kézben kellett hoznom.

Nem sokkal másfél éves kora után kezdtem el tudatosan "edzeni" a tartósabb sétákra, amikor teherbe estem a kistesóval és gondolván a majdani pocakos időkre, még akkor megtanultuk, hogyan lehet jól együtt közlekedni. Játszótérre, bölcsibe kb akkortól mentünk fixen babakocsi nélkül, kismotorral vagy csak simán sétálva. Azóta is velem szépen jön az utcán kézen fogva, szót fogadva, az apjával, nagyanyjával simán viteti királyi hátsó felét, pedig már 2,5 éves, szóval nem a képesség vagy a bátorság hiányzik már belőle :D

2022. dec. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Februárban lesz 2 éves a fiam, de még mai napig hisztizik sokszor, hogy felvegyen. Ő 11 hónaposan kezdett el járni egyedül. De érdekes, mert az udvaron meg jól elvan, motorozik, mászkàl stb. Kint az utcán megy a hiszti, lehet későn szoktattam a kinti sétához..? Szerintem ha kézenfogva elsétálgat kint, akkor rendszeresen csináljátok, mert nálunk is sokáig volt babakocsizás ahhoz képest hogy màr tudott menni és ahhoz szokott. Persze itt bent is anyás meg ölbaba, de azért két évesen már jó lenne ha nem menne ez miatt minden nap a hiszti így, hogy ilyen ügyesen megy.
2022. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

10 hónapisan indult el, ma mar fut, 15hónapos.

A mai napig az utcán cipelem. Kezét ha fogom visít, babakocsiba már nem ül meg, ha szabadon sétál meg fut minden fele.


3 haznyira van a bolt, oda ha sétál 20 perc mire eljutunk. A boltba meg rombol.

2022. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Cipője milyen van?

Lehet a kinti cipő zavarja, furcsa neki. Nálunk legalábbis emiatt nem volt hajlandó mocorogni odakint.

DD step barefoot cipő oldotta meg a problémát, mert annak úgy van kialakítva a talpa, hogy olyan érzést kelt, mintha nem is lenne rajta cipő. :)

2022. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan indult el mind a 2(augusztusiak). Rá 2 hétre mind a 2 már kint sétált az utcán. Szerencsés vagyok ebből szerintem mert egyik se akart onnantól babakocsiban ülni. Persze nyár volt és jó idő szerintem ez sokat jelent. 11honapos koruktól motorral vagy gyalog sétáltunk.
2022. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 babyboom567 ***** válasza:
100%
7 hónaposan állt fel a kisfiam,10 hónaposan már simán járkált itthon,de utcán/vagy bárhol ami nem a lakás ,négykézláb/ölbe/babakocsiba ment. Rendesen csak 21 hónaposan indult meg a gyaloglással.(tehát technikailag tudott járni rendesen, csak lakáson kívül nem akart.)
2022. dec. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Itthonra hordunk Torna Dóra szandit mióta elindult, a kinti cipője DD step, de nem hiszem hogy a cipő zavarja mert itthon gyönyörűen megy benne. :)


Én arra gondolok hogy lehet még túl nagy neki a tér és ez megijeszti. Alapból igen az idő is számít mert nyáron nem zavarna ha leülne a földre és kezdetben onnan nézelődne. De úgy a hidegben azért nem szívesen veszem hiába az overál.

2022. dec. 28. 13:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Pont 1,5 évesen kezdett járni, rá egy hétre szaladt. Gyalogolni kint nem akart, motorral jött mindig a jatszótérre. 2 éves kora előtt kicsivel rajtuk le a babakocsit, onnantól kezdve gyalogol is, ha elfáradt valami jarművel gurul tovább.
2022. dec. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fiam kint indult el, úgyhogy az első lépéseket már kint tette meg. Nyár volt. Ahogy rendesen elindult, mentünk is ki. Persze a legelején csak keveset ment, sokszor még kellett a babakocsi. Aztán ez az idő előrehaladtával változott, egyre többet tudott sétálni.
2022. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lepontozni való van azon amit írtam? Nem is értem, ezen mi a nem hasznos válasz? Itt rossz válasz sem lehet, mert mindenki a tapasztalatát írja le. Megint van egy “szuper anyuci,khmm….”…
2022. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!