Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az egyik mellében...

Akinek az egyik mellében sokkal-sokkal több tej volt, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
Eredetileg a kishozamú mellemből csak fejtem és most 10 hós fiamat lazán elláttam a jobb mellemből. Kétszer fejtem, délben és este. 1 hónapja sikerült a déli fejést elhagynom, azzal, hogy mellre teszem akkor.DE 1 éves kora után hogy csináljam? Félek, ha elhagyom a fejést nem fogja kiüríteni a bal mellem és elapad a bal mellemben a tej, és hülyén néznék ki felemás mellekkel:(((
2010. okt. 1. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Én éppen így jártam..Valahogy,nem is vettem észre,de a bal cicimből többször szopizott,és abban sok tejcsi volt,a másikban meg kevesebb,beállt mindkettő arra a "tejhozamra",ami a szükséglet volt.Figyelj rá h az apadó ciciden legyen többet a babád.
2010. okt. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem is eredetileg a jobban szerette, igaz, en akkor is folyton szoptattam mindkettobol. Regen eleg volt neki egy cici is, akkor mindig probaltam emlekezni, melyik volt legutoljara, mert akkor a masikkal kezdtem. De kb 8-10 honapos kora ota mindketto kell neki, hogy eleg legyen, azota nem keverem. :)

Igazsag szerint a baba mindig tobb tejet tud kiszopizni, mint amennyit a gep kisziv, igy az egyetlen megoldas szerintem az lenne, hogy tedd a babat a mindkettore, mert minel jobban szopizik a balbol is, annal inkabb hasonlo meretu lesz. Ne aggodj, es csak szokj at siman a mindkettobol valo szoptatasra, ha delben sikerult, akkor menni fog. Ha pdig akarsz meg fejni is, akkor fejj mindkettobol - en is ezt teszem (igaz, mar csak amikor dolgozom).

2010. okt. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én a nagyobbik gyermekemet 2 éves koráig 1 ciciből szoptattam, mert a másikat nem fogadta el, nem tudom, hogy miért. A másik mellemben kb. 3 hónapos korára teljesen elapadt a tej, de még így is kitoltuk a hozzátáplálást 8 hónapos koráig. A melleim között minimális különbség maradt (persze a szoptatás alatt trükközni kellett a melltartóval, hogy egyformának látszódjanak), az is inkább csak állagra, de méretre nem.

Szerintem ne aggódj a melleid miatt. Jó babázást :)

Heni

2010. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kitolni se szeretnék a babámmal, míg a jó mellemből 4-5 perc alatt lejön 1 dl, a balból 3/4 órát kell fejnem ugyanezért a mennyiségért.
2010. okt. 4. 07:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első pár hónapban mindig a kisebb mellemre tettem először, amíg még mindkettőnknek volt hozzá türelme. 4-5 hónapos korában már csak reggel és este evett abból, napközben már türelmetlenebb volt és nem fogadta el, nem erőltettem és nem is fejtem, mert a másik mellemben bőven elég volt, ami termelődött. 6 hónapos korára már egyátalán nem kérte a kisebb cicit, úgyhogy nálunk is a trükkös-melltartó korszakát éljük. Nagyon remélem, hogy később úgy lesz, ahogy az előttem válaszoló írta és a szoptatás végleges befejezése után visszaállnak a méretek, hogy ha állagra nem is, legalább méretre ne legyen 1:3 arányú különbség!

A babám egyébként teljesen elégedett az egy mellből való szopizással, így vele nem tolsz ki. Szerintem ha már eddig nem sikerült annak a mellnek a termelését felhozni, akkor fárasztóbb háromnegyed órákat fejni.

Miért vízválasztó ilyen szempontból az 1 éves kor?

2010. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a korházban császár után valamiért csak a jobb oldalamon tudtam feküdni így egy jó pár napig csak abból szopizott. Mire a jobb ciciből már jött az előtej addig a másikból semmi, aztán kicsit többet tettem rá a bal cicire, meg fejtem is és ugy néz ki utolérték egymást!!
2010. okt. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

8 hónapos koráig mindkét mellem elfogadta, azóta viszont csak a bal oldalit fogadja el. Hiába csináltam bármit! Sajnos a jobb oldali mellemből elejétől fogva gyengébben jött a tej, többet kellett vele mindig is dolgoznia, persze ezt felmérve rájött, hogy a bal oldalival jobban jár. Most 11 hónapos a drágám. A jobb oldali mellemből elapadt a tej, egy kicsit van méretbeli különbség a két mellem között, de nem annyira zavaró! Szerintem te se kínlódjál, nem annyira gáz így sem a helyzet! :)

2010. okt. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vízválasztónak azért tartom az 1 éves kort, mert gondolom előbb-utóbb átállunk a kétszeri (reggel és este) szopcsira.
2010. okt. 4. 17:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy nem csak nekem vannak felemás melleim :)))) Akkor lehet nem foglalkozok vele és hagyom hogy a kedvenc ciciből szopcsizzon, amennyi jólesik neki. Köszönöm hogy válaszoltatok, megnyugodtam! :)
2010. okt. 4. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!