Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálta ezt? Nagyon...

Miért csinálta ezt? Nagyon megijedtem.

Figyelt kérdés
Nagyon kivagyok, mert mióta megszületett azóta ha nem alszik akkor sír. Már mindent kipróbáltunk. A védőnő és a doktornő sem tudja mitől lehet. Én már hetente veszem a fejfájásra a gyógyszert. Ezért már feszültebb vagyok, nem tudok aludni, ezért rákiabáltam a babára, hogy maradjon már csendben. És elkezdett a feje rángatózni, mint csukláskor csak gyorsabban és nehezen vette a levegőt. Nagyon rosszul érzem magam emiatt, félek hogy valami baja lett vagy lesz később. De annyira idegesítő mikor sír, ezt csak az tudja, akinek hasonló a babája.
2011. okt. 19. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
mennyi idős a babád?Nem lehet, hogy hasfájós?
2011. okt. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, megijedt szegény... Mennyi idős?

Szegény ti :( Miket próbáltatok ki a baba megnyugtatására?

Tudom, hogy nem erre irányult a kérdés, csak szeretnék segíteni. Eleget eszik? Nem refluxos, bukós? Ha kézben van, akkor is sír?

2011. okt. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy mitől lehet, de megpróbálok még ötleteket adni. Ha már ezeket próbáltátok, akkor bocsi. Nagyon nehéz lehet.

Szóval az ötleteim:

- ruházata megfelelő? Nem túl meleg, nem-e fázik? A tarkóján tudod ellenőrizni, mert pl. a keze hiába jéghideg, az nem a fázás miatt van.

- ha szoptatod, akkor az evésedet végiggondolni, hogy nem-e eszel olyat, amitől fájhat a pocija? Esetleg sok kávé?

- van amelyik baba azt szereti, ha jól be van bugyolálva, mert biztonságot ad neki, pl. pólyába, van amelyiket kifejezetten zavarja, hogy nem tud a kezével-lábával kalimpálni

- hordozókendőben magadra kötni?

- hintáztatni? Az Adamo hintát sokan ajánlják, mert hasonlóan ringatja a babát, mint amikor a pocakban volt, megnyugtatja. Lehet venni utánzatot is kb. 8.000,- Ft.

- valami nyugtató zene?


Egyébként szerintem lehet, hogy már alapból az a baj, hogy te is feszült vagy. Próbálj meg venni egy nagy levegőt és megnyugodni. A kisbabáknak nagyon érzékenyek a szenzoraik és ha érzi rajtad a feszültséget, akkor ő is idegesebb lesz. Tudom, hogy nehéz, de amíg te nem vagy nyugodt, addig tőle se várd el. :)


Kitartást és nagyon szurkolok, hogy megtaláljátok a közös ütemet! :)

2011. okt. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
5 hónaposak vagyunk. Hasfájása már csökkent, sőt lehet, hogy el is múlt, de most meg van duzzadva az ínye és elég nyugtalan. Chaomillát használunk a fogára és Gripe Watert a hasára. Már hirtelen az jutott eszembe, hogy epilepsziás mikor megláttam a rángásokat. Annyira felhergelte magát a sírással, és én még ezt is csináltam vele. De amikor sír egy baba éjjel nappal akkor sajna elfogy a türelem. Esetleg már arra is gondoltam, hogy valamit szedjek erre. De mit ajánlanátok?
2011. okt. 19. 10:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Első körben mindenképpen magnéziumot szedj! Lehet kapni ampullás változatot, vízbe kell keverni, egy ampulla kb. annyi, mintha napi 3-szor vennéd be a tablettát, és árban is olcsóbb. Nekem patikus ajánlotta és nekem használt is.

A gyerkőcnek használ a chamomilla? Mert lehet, hogy meg kéne próbálni mást is. Talán mondjuk a Dologelt, ez is homeos, csak kenőcs, amit közvetlenül az ínyére kell kenni. A Dentinox erősebb, abban lidokain van, ezért korlátozottan lehet használni.

Kérd meg a párod, hogy segítsen kicsit. Vigyázzon egy picit a gyerkőcre, te meg ülj be egy kád forró vízbe, esetleg aromás fürdőolajjal és relaxálj fél órát! :) Szerintem jót tenne. Vagy masszíroztasd meg a hátad a pároddal!

2011. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!