Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok az okoskodást?

Hogy bírjátok az okoskodást?

Figyelt kérdés

Tudom, nincs erre jó tanács, talán csak ki akarom panaszkodni magam. Anyósom egy hetet nálunk tölt, de már a második nap elrúgta a pöttyöst azzal, hogy ő nem akar beleszólni, DE... Reggel (harmadik nap) meghúztam a határt. Borzasztó éjszakánk volt, fogzás, fél óránként keltünk. Elkezdett veszekedni a férjemmel, majd velem, hogy szoktassuk le erről a gyakori. kelésről, mert így nem tudunk mi sem pihenni, nem baj ha sír, majd belealszik. Az ő gyerekei is így tanultak neg aludni. Először próbáltam tisztelettudóan határt szabni, hogy szegénynek jön a foga, fáj, nem fogom sírni hagyni. Erre rámripakodott, hogy csak nekünk akar jót, szegény kisfia így nem tud pihenni, szoktassam rá a kisfiamat (8 hónapos) az alvásra. Fáradt vagyok, nyilván bepöccentem és elmondtam ismét már kicsit hangosabban, hogy nem fogom sírni hagyni a gyerekem, ha fáj az ínye (meg amúgysem), kattanjunk le a témáról.

Na azóta semmi nem jó. A babánkkal is veszekedett egy sort, hogy ne hisztizzen már. A harmadiknál megjegyezte a férjem miután ránéztem, mert felrobbanok, hogy nem hisztizik, fogzik.

Én azóta nem beszéltem vele, de a férjemnek mondja a magáét, hogy tiszteletlen vagyok, nem jól csinálom a dolgokat, így nem lehet pihenni, nem így kell altatni, nem ilyenkor kell altatni, semmi baja nem lesz a gyereknek, ha sír. Nem azért nyűgös, mert fogzik, nem azért sír mert álmos, csak hisztizik, blabla... Félhangosan, tudom hogy nekem címzi, dehát ő semmi rosszat nem akar, csak... A férjem próbálja kezelgetni, de én már ott tartok, hogy nem bírok ki így mégegy napot sem.

Ritkán találkozunk, de az tömény. Legszívesebben már ma hazaküldeném. Csak is a férjem iránti szeretetből nem teszem és próbálok nem visszapofázni (csak olaj a tűzre bárminemű ellenkezés).

Ti hogy bírjátok ezt elviselni?


2022. dec. 30. 11:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy, hogy visszapofázok.
2022. dec. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Bár én férfi vagyok, meg nyilván más a vérmérsékletünk is, de én biztos hogy a második okoskodásnál mondtam volna neki, hogy "na, akkor ezt most itt befejezted, vagy ott az ajtó, szeded a cuccodat aztán köszönjük az ittlétet".


Legyen az anyós, após, testvér, apuka, anyuka, Mikulás vagy Jótündér.


Ha meg az én anyám viselkedne így a feleségemmel, még a második beszólást sem vártam volna meg, és biztos hogy anyámat igazítom el de sürgősen, nem pedig a gyerekem anyját.

2022. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

A férjednek most már ti vagytok a családja, nem az anyja az elsődleges. Ha az én anyám úgy viselkedne a férjemmel ahogy a te anyósod velem, én úgy rúgtam volna ki hogy lába se éri a földet.


Az hogy a kedves gyereknek (a férjedre gondolok) nem ti vagytok az elsők, és nem képes kiállni értetek, a szememben egy hatalmas csalódás lenne benne.


Nem veszekedve, hanem normálisan mondd meg mindkettőjükbek, hogy a megjegyzések miatt az anyós nem szívesen látott vendég, és ha ezzel baja van a férjednek, akkor mehet anyucival ő is a francba.


Egyedül nehéz, de egy extra gyerekkel (férjed) nehezebb!

2022. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"A férjem próbálja kezelgetni"

A férjed szóljon rá határozottan, ha kell, akkor emelt hangon, hogy fejezze be a pofázást, ne beszéljen így a feleségével. Meg mi az, hogy veszekedik a babával, hogy ne hisztizzen? Miért tűritek ezt? Miért tűri a férjed, hogy így beszéljen veled az anyja? Állítsátok le, különben öt, tíz év múlva is szenvedni fogtok tőle.

2022. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Az én anyósom betűről ugyanez, tegnap ment el végre. Ráadásul ki sem tudom panaszkodni magam senkinek, mert a férjem mindig olyan bánatos boci fejet vág, ha az anyját szidom, azt meg kifejezetten kérte, hogy másoknak ne szidjam a háta mögött. Amit értek, akármilyen hülye lenne az én anyukám, nem hagynám, hogy bárki bántsa. Én egyszerűen hazudok anyósomnak. Ha kérdezi, nagyon jól aludt a gyerek, igen, imád enni, persze, már voltunk ma legalább 4x sétálni, mert nagyon jót tesz neki a hideg levegő, persze, ezt a kaját ma reggel főztem, nem, nem szoktunk péksütit enni, mi is nagyon szeretjük a töpörtyűt. Hónapokig próbálkoztam vele, hogy megbeszéljük, úgy kezeljem, mint egy normális embert, de egyszerűen bekattan, ha valamiben nincs neki igaza, egy végtelenül önző és korlátolt ember, és ez a legegyszerűbb módja, hogy megszabaduljak a hülyeségeitől. Tudom, hogy gonosz dolog, de nincs energiám veszekedni, és ugyan miért fektetnék ennél több energiát abba, aki nyilván le se szrja, hogy én mit gondolok.
2022. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A férjed àlljon a sarkára, és álljon ki a családjért. Anyuka meg mehet haza, ha nem tetszik. Sehol se osztogassa az észt, más hàzában, más vendégeként meg főleg ne. Gyereket nem hagyunk sírni, ezen nincs mit megbeszélni vagy kompromisszumot kötni anyukával. Elmondta a véleményét, te is elmondtad, innentől kezdve úgy csinálod ahogy akarod, neki csitu van.
2022. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én anyósom csinálta ezt, kiraktam. Megmondtam neki, hogy ha nem tudja tiszteletben tartani, ahogy mi gondozzuk a gyerekünket, akkor csá. Másnap haza is ment (külföldön élünk, nem olyan egyszerű), három nappal a tervezett előtt.
2022. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerencsére nem kellett hasonlót átélnem, mert még nem született meg a babánk, és nem jár ide az anyós (de nem is fog!), viszont ha a helyedben lennék, én már megnéztem volna menetrendek.hu-n, mikor is indul a következő busz/vonat, amivel anyós haza tud menni, aztán mutatnám az ajtót.


Amúgy anyósom dettó így vélekedik a témáról. Mint mondtam, még csak terhes vagyok, de már azon sopánkodik, milyen nehéz lesz majd megoldanom, hogy a fia, azaz a férjem ki tudja pihenni magát.

Tudom a férjemtől, anyós bizony arra szoktatta őket egész pici koruktól, hogy meg ne nyikkanjanak, mert az apjuk alszik (állandó éjszakás volt). A legtöbbet hallott mondat az volt: "Psszt, apátok alszik!"

2022. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

A második okoskodásnál rámutattam volna a seprűre meg az ajtóra 😂

Én a saját anyámnak is megmutattam merre van az ajtó, mikor ki kapta a saját gyerekemet a kezemből, hogy ő majd megmutatja, mert ő jobban tudja..


Tiszteletlen vagy? Na álljon meg menet. Ő csak vendég, te vagy otthon. A tiszteletlen ő aki azt hiszi joga van bármibe belepofázni.

2022. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Jajj “szerencsére” nálunk mi megyünk kb a második napnál kezdem pedzegetni, hogy na lassan menni kéne haza harmadik nap meg álltalába kijelentem, hogy holnap megyünk!

Két dologgal kerget az őrületbe a legyen nála a gyerek nem baj, ha sír🤦‍♀️

És a majd én megmutatom, hogy de igen szereti a répát…

2022. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!