Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok az okoskodást?

Hogy bírjátok az okoskodást?

Figyelt kérdés

Tudom, nincs erre jó tanács, talán csak ki akarom panaszkodni magam. Anyósom egy hetet nálunk tölt, de már a második nap elrúgta a pöttyöst azzal, hogy ő nem akar beleszólni, DE... Reggel (harmadik nap) meghúztam a határt. Borzasztó éjszakánk volt, fogzás, fél óránként keltünk. Elkezdett veszekedni a férjemmel, majd velem, hogy szoktassuk le erről a gyakori. kelésről, mert így nem tudunk mi sem pihenni, nem baj ha sír, majd belealszik. Az ő gyerekei is így tanultak neg aludni. Először próbáltam tisztelettudóan határt szabni, hogy szegénynek jön a foga, fáj, nem fogom sírni hagyni. Erre rámripakodott, hogy csak nekünk akar jót, szegény kisfia így nem tud pihenni, szoktassam rá a kisfiamat (8 hónapos) az alvásra. Fáradt vagyok, nyilván bepöccentem és elmondtam ismét már kicsit hangosabban, hogy nem fogom sírni hagyni a gyerekem, ha fáj az ínye (meg amúgysem), kattanjunk le a témáról.

Na azóta semmi nem jó. A babánkkal is veszekedett egy sort, hogy ne hisztizzen már. A harmadiknál megjegyezte a férjem miután ránéztem, mert felrobbanok, hogy nem hisztizik, fogzik.

Én azóta nem beszéltem vele, de a férjemnek mondja a magáét, hogy tiszteletlen vagyok, nem jól csinálom a dolgokat, így nem lehet pihenni, nem így kell altatni, nem ilyenkor kell altatni, semmi baja nem lesz a gyereknek, ha sír. Nem azért nyűgös, mert fogzik, nem azért sír mert álmos, csak hisztizik, blabla... Félhangosan, tudom hogy nekem címzi, dehát ő semmi rosszat nem akar, csak... A férjem próbálja kezelgetni, de én már ott tartok, hogy nem bírok ki így mégegy napot sem.

Ritkán találkozunk, de az tömény. Legszívesebben már ma hazaküldeném. Csak is a férjem iránti szeretetből nem teszem és próbálok nem visszapofázni (csak olaj a tűzre bárminemű ellenkezés).

Ti hogy bírjátok ezt elviselni?


2022. dec. 30. 11:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteget segitett a Smith Andi-fele coachingprogram, o azt tanitja, hogy a gondolataink okozzak az erzeseink, es hogy hogyan lehet a gondolatainkat megvaltoztatni, van ingyenes podcastja is. De pl. az eroszakmentes konmunikacio (Marshall Rosenberg) is tok sokat segitett nekem azzal, hogy elmagyarazza, hogy hogyan erdemes meghallani azt, amit valaki mond ahhoz, hogy ne akadj ki. Nagyon jo videos eloadasai is vannak fenn youtubeon, magyar felirattal is.
2022. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, megkeresem! :)
2022. dec. 31. 09:23
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez, amit leírtál, inkább nárcisztikus viselkedés. A mama nem fog javulni, sőt egyre rosszabb lesz, mert tulajdonképpen hagyjátok is neki. 1-2 év és a fiad érteni is fogja, hogy mit mond neki. A mondatai pedig hatással lesznek arra, hogy mit gondol önmagáról és a világról. A szülők felelőssége ez, és nem igazán lètezik kompromisszum.
2022. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!