Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok az okoskodást?

Hogy bírjátok az okoskodást?

Figyelt kérdés

Tudom, nincs erre jó tanács, talán csak ki akarom panaszkodni magam. Anyósom egy hetet nálunk tölt, de már a második nap elrúgta a pöttyöst azzal, hogy ő nem akar beleszólni, DE... Reggel (harmadik nap) meghúztam a határt. Borzasztó éjszakánk volt, fogzás, fél óránként keltünk. Elkezdett veszekedni a férjemmel, majd velem, hogy szoktassuk le erről a gyakori. kelésről, mert így nem tudunk mi sem pihenni, nem baj ha sír, majd belealszik. Az ő gyerekei is így tanultak neg aludni. Először próbáltam tisztelettudóan határt szabni, hogy szegénynek jön a foga, fáj, nem fogom sírni hagyni. Erre rámripakodott, hogy csak nekünk akar jót, szegény kisfia így nem tud pihenni, szoktassam rá a kisfiamat (8 hónapos) az alvásra. Fáradt vagyok, nyilván bepöccentem és elmondtam ismét már kicsit hangosabban, hogy nem fogom sírni hagyni a gyerekem, ha fáj az ínye (meg amúgysem), kattanjunk le a témáról.

Na azóta semmi nem jó. A babánkkal is veszekedett egy sort, hogy ne hisztizzen már. A harmadiknál megjegyezte a férjem miután ránéztem, mert felrobbanok, hogy nem hisztizik, fogzik.

Én azóta nem beszéltem vele, de a férjemnek mondja a magáét, hogy tiszteletlen vagyok, nem jól csinálom a dolgokat, így nem lehet pihenni, nem így kell altatni, nem ilyenkor kell altatni, semmi baja nem lesz a gyereknek, ha sír. Nem azért nyűgös, mert fogzik, nem azért sír mert álmos, csak hisztizik, blabla... Félhangosan, tudom hogy nekem címzi, dehát ő semmi rosszat nem akar, csak... A férjem próbálja kezelgetni, de én már ott tartok, hogy nem bírok ki így mégegy napot sem.

Ritkán találkozunk, de az tömény. Legszívesebben már ma hazaküldeném. Csak is a férjem iránti szeretetből nem teszem és próbálok nem visszapofázni (csak olaj a tűzre bárminemű ellenkezés).

Ti hogy bírjátok ezt elviselni?


2022. dec. 30. 11:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A férjem mindig kiáll mellettünk, ezzel nincs gond. Igazából őt sajnálom a legjobban a helyzetben. Az anyukája nagyon idős, kimondva kimondatlanul is tudjuk, hogy 5-6 évnél nincs több közös idejük már és az is "áldás". Szellemileg nem teljesen ép, képzeleg, olyan mintha két személyisége lenne és eszméletlen haragtartó. A férjem próbál lavírozni, hogy megértse, majd mi megoldjuk az életünket, nem kell "hasznos" tanácsokat osztogatni, de mégse haragudjon meg annyira, hogy egyedül maradjon az utolsó éveire. Ha erélyesebben szól vissza a férjem, vagy én akkor ő az áldozat, aki csak jót akar és ne haragudjunk már, de azért még 16-szor elmonjda a véleményét... Képes annyira belelovalni magát, hogy rosszul lesz, levihetetlenül felmegy a vérnyomása és mentőt kell hívni hozzá. Amire persze valamelyest szintén rájátszik szerintem, de ezt már nem az én tisztem megítélni. 6 éve alkotunk egy párt, anyósom azóta ilyen, így ismertem meg. Én megszoktam, leharapom a nyelvem, ha kell, mert semmi értelme veszekedni vele. Lesz*rom mit magyaráz félig a hátam mögött , okosabbnak tartom magam annál, hogy leálljak vele parttalan vitázni, de

amikor már a kisfiamnak mondogatja, hogy ne hisztizzen már és "veszekszik vele" hogy miért nem alszik, amikor éppen fogzik és szegénynek minden baja van, akkor igen, engem is egy hajszál választ el attól, hogy megmutassam az ajtót neki, de inkább csak megfogtam a kisfiam és elhoztam onnan. Pihenünk együtt órák óta. Oldja meg a férjem az anyját. Nem egyszerű. Eddig úgy voltam vele, hogy félévente pár napot kibírok, de így nem! Már hányingerem van, ha ki kell dugnom a szobából az orrom.

2022. dec. 30. 12:33
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek így semmi értelme. A gyereknek is ártasz, neki sem tesz jót hogy tiszta ideg vagy anyós miatt, meg ki tudja miket fog neki mondogatni a következő 5-6 évben. Semmi értelme hagyni hogy megkeserítse az életeteket. Menjen a férjed hozzá látogatóba félévente pár napra, te meg maradj otthon a gyerekkel. Vagy ha jön anyós, te utazz el addig a gyerekkel. Vagy menjetek ti hozzá látogatóba, és ha már nagyon sok akkor gyertek el, mondjátok hogy dolgozni kell vagy valamit kamuzzatok hogy ne sértődjön meg évekre.

De érdemes lenne azon elgondolkozni hogy meddig kellene neki megfelelnetek, beáldozni a nyugodt életeteket egy ilyen nő miatt. A gyereknek is jobb lenne ha hazaküldenétek a mamát, van elég baja a fogzással szegénynek, nem egy idegileg kikészült anyára van szüksége. És hihetetlenül átveszik a kicsik az anyjuk hangulatát, sajnos tapasztaltam mikor nekem volt gondom anyósommal...

2022. dec. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, ha a férjed nem tudja, illetve nem is akarja rendesen helyre tenni az anyját, akkor neked kell.

Veszekszik a gyerekkel? Szerinted ha csak elhozod, erről leszokik? Hát nem szokik.

Azt is hülyeség magyarázni, hány éve van vissza, ezt senki nem tudhatja. De főleg azt nem értem, miért hívtátok egy egész hétre? Két nap nem elég?

Ti nem a béke érdekében hallgattok, hanem hagyjátok manatokat.

2022. dec. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nyomja akkor en siman kiosztanam a pics@ba es haza zavarnam...foleg ha a gyerekemmel ordibalna.
2022. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

En az elso gyerekkel vegigmentem ezen, volt ott osszeveszes, meg minden, pedig kulturaltan mondtam el a velemenyem, megis verig sertodtek, sokaig nem is nagyon szoltak hozzam, nem hivtak minket, pedig elso unoka, akit imadnak. Aztan felengedett a jeg, es kb. SEMMIT nem hasznalt. Ugyanugy megmaradt a velemenyuk, el is mondjak. Nekem konnyebb, mert en nagyon szeretem oket, de nem az en szuleim, ferjem dolga oket helyretenni (bar azt sem igazan szeretem, mert o is at tud esni a lo tuloldalara). En azota bologatok (az o oskovulet orvos ismeroseik velemenye szent, az enyemeke meg “divatbol mondja”, stb. :D), illetve megkerdezem oket, hogy ok anno hogy csinaltak, elmeseltetem, hogy akkor mi volt, de nemcsak annyit, hogy jaj, hat az o gyerekuk sose sirt (tudjuk, persze :D), hanem hogy miket csinaltak, hogy nezett ez ki naluk, mi volt az orvostudomany akkori allaspontja, milyen csaladi tortenetek vannak a temaban. Ez egyreszt nekem is erdekes, ok is mobdhatnak vegre valami hasznosat, masreszt jobban megismerem a gondolkodasukat.


Ami nekem rengeteget segit az az, hogy mar hagyom oket beleszolni valamennyire. Ilyen picikent meg nem hagytam, de 2 eves koruk ota igen, mikor mar nem az volt a kerdes, hogy ultethetik-e az onalloan ulni nem tudot, vagy adhatnak-e az etelerzekeny 6 honapos gyereknek palacsintat.


Anyosom amugy jofej volt. 5 honapos lehetett a nagyobbik, igeny szerint szoptatott gyerekem, amikor nala toltottunk ket hetet, es mar sokadszorra ajanlgatta a cumit es a teaztatast. Ezek akkor nekem meg olyanok voltak, mint a voros poszto, nagyon komolyanvettemmagam, minden ilyenen kiakadtam, ha mar egynel tobbszor elmondtak. Vele ugy igazan sosem vesztem ossze, nagyon szeretett engem, meg en is ot. Akkor raneztem, es megkertem nagyon erolkodve magamra eroltetve az udvarias hangnemet, hogy egyezzunk mar meg abban legyszi, hogy bekenhagy a cumival meg a teaval. Elgondolkodott egy pillanatra, es azt mondta, hogy jo, de akkor en meg legyek mar szives valasztekos beszedre tanitani a gyereket (volt par szo, amit kifogasolt). Megegyeztunk :D

Mar nemel sajnos, es a teaztatas reg nemaktualis kerdes, de a valasztekosbeszed tanitasara meg mindig figyelek.

2022. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyival jobb a helyzet, hogy mi megyünk anyósomhoz, mert nem bírja az utazást (hála Istennek) kapjuk mi is a magunkét, miért nem jár már? Hogy hogy nem issza a kamilla teát? Ennyit eszik, éhes látni a fején stb. Mi mindig idő előtt el jövünk ez miatt. Egyébként nagyon nehéz visszafogni magam bónuszként van két idióta sógornőm. 4 hónapos babát ültettek, mert olyan okos. A ceruzát nyomták a kezébe 1 évesen szb
2022. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A lányom komoly beteg volt 3 éves koráig. Sokmindent nála a mai napig (6.5 éves) máshogy kell csinálni, mint egy átlag gyereknél.


Hogy bírtam az okoskodást? Itt be, itt ki. Kb. Leszoktam arról, hogy figyelembe vegyem.

2022. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

A férjem szereti az anyját. Én meg szeretem a férjem. Ő ezzel a csomaggal jött. Akármilyen is a kedves mama, amíg ez így van és a férjem rendezgeti a vitákat mellém állva, addig én tűrök, elvonulok, elengedem a fülem mellett. Egy darabig jól is megy, de pár nap alatt csordultig leszek.

Azért nem mi mentünk, mert a babánk ordít az autóban és nem vagyok hajlandó 2,5 órát ezt hallgatni. A mama elvárta volna, de mi úgy döntöttünk, hogy idén jöjjön hozzánk az, aki látni akar minket. A szüleim is voltak nálunk, nem fogom azt mondani, hogy a férjem anyukája nem jöhet, ha egyszer ő szeretne vele időt tölteni. Mondjuk a szüleim jóval könnyebb esetek, nekem nem sok dolgom van a kisfiunkkal, ha itt vannak.

Egyébként eddig is kettőből egyszer mentem max haza a férjemmel az anyjához, ez nem fog érdemben változni.

A helyzetet úgy lehetne megoldani, ha megszakítunk minden kapcsolatot. Ő nem fogja megérteni mi a gond a stílusával és úgylátom akik hasonló helyzetben vannak, értik, hogy teljesen felesleges vitát indítani egy ilyen személyiséggel. Nem várhatom el a férjemtől, hogy ezt megszakítsa a kapcsolatot vele, én sem fordítanék hátat anyunak, bármilyen stílust is venne fel, ahogy öregszik. Szeretem. Ha a gyereket fogja szóban bántani, azt viszont biztosan nem fogom eltűrni. Mi sem mondjuk neki, hogy ne hisztizzen amiért fáj a dereka és nem tud aludni. Volt erről ma este egy beszélgetésünk. Az lett a vége, hogy valószínű holnap hazamegy.

2022. dec. 31. 00:09
 19/23 anonim ***** válasza:
78%
Jó hát akkor tűrd el hogy szarba se vesznek a saját házadban és ezt a gyereked is látja :D Ha semmilyen megoldásra nem vagy nyitott akkor ez van, tűrd szépen csendben, nehogy a mama megharagudjon és a férjednek rossz legyen a kapcsolata vele.
2022. dec. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de azon kívül, hogy kirúgjuk és megszakítjuk vele a kapcsolatot, milyen megoldási javaslatra nem vagyok nyitott? Valaki írta, hogy menjünk mi, vagy menjen csak a férjem. Így lesz, ha a gyerek már nem ordít majd egy 5 perces úton is. Néha majd megyünk mi is, máskor nem. Ha már tudunk mi menni, anyósmnak esze ágában sem lesz buszra ülni, mi meg max a gyerekkel itthon maradunk.

Egyébként azt is írtam, hogy tudom, hogy nincs erre jó tanács, ezért voltam inkább személyes történetekre kíváncsi ki hogy viseli az ilyeneket.

A "saját házamban" duma meg... te máshol eltűröd, hohy sz*rba se vegyenek, csak a saját házadban nem? :)

2022. dec. 31. 08:59
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!