Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem lenne tejed, hagynád,...

Ha nem lenne tejed, hagynád, hogy anyósod megpróbálja megszoptatni a babádat?

Figyelt kérdés
Állítólag beindulhat a tej annál is, aki sokat van a babával. Megengednéd neki, hogy legalább egy kis anyatejhez jusson a babád?
2010. okt. 2. 13:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

na ne már! anyósodnk van teje? vagy csak próbálkoznátok? ki van vizsgálva egyáltalán egészségügyileg??

ha lenne teje, és elmenne, mindenféle alapos kivizsgálásra, akkor végülis én megengedném, de belehalnék a tudatba, hogy vki más szoptatja a gyermekem... de nem engem kell nézni ilyen eseben, hanem a gyereket.

de csak próbálkozni, hogy mellre teszi, hátha majd lesz teje, na azt már nem.

ennyi erővel bárki mást is megkérhetnél...

2010. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%
Persze hogy megengedném, de amúgy ez butaság!!Az anyatej beindulásához oxitocin hormon kell, ami csak akkor szabadul fel, amikor a méhlepény leválik a méhfalról!!De ha ettől megnyugszik az anyós, hát próbálja meg!!
2010. okt. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem,Anyósomnak nem és Anyukámnak sem.Nekem ez olyan természetellenes.Viszont a Tesóm szoptatta meg egy párszor a babámat pár hónapos korában.Az nem okozott nekem problémát,sőt,örültem,mert nem fogadta el a cumisüveget,nekem viszont olyan halaszthatatlan dolgom volt, ahova nem vihettem magammal.Inkább íratnék fel orvossal női tejet.
2010. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem, gyógyszereket szed...

Anyám iszik...

Ennyi erővel a szomszéd nőcit is megkérhetnéd...

2010. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nem. Ezt már én is hallottam, hogy beindulhat a tejtermelés, és olyanok is tudtak szoptatni, akik örökbefogadták a babát, de szerintem ez a fiatalabb korosztályra igaz, nem hiszem, hogy egy anyós korabeli nőnek ez menne.

Én még a gondalátótl is idegenkedem. Lehet velem van a baj, de én tuti nem mennék bele ilyenbe! Pláne, hogy anyós cukros és dohányzik, az egészséges életmódot meg még hírből sem ismeri!

2010. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a baromságot!!!!!!!!! Én apósomnak is hagynám,ha beindult a teje!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem engedném. Másfajta kötődés alakulna ki közöttük, ami nem biztos, hogy egészséges. Meg nem hiszem, hogy egy idős asszonynak, még ha csak úgy be is indul a tejelválasztása, olyan jó minőségű teje lenne, mint pl. egy fiatal anyukának. Akkor inkább venném az anyatejet.
2010. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem, hogy az tragédia ha más cicizteti a gyermekem!Én is szoptattam a bátyám mind 2 fiát, hiszen a feleségének nem volt teje, nekem pedig igen, mert egyidősek a gyerekeink, és mikor náluk voltunk nem kellett neki tápszert keverni, hanem mellre tettem a picit, és ennyi!!

(második voltam)

2010. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Prolaktin hormont szokták olyankor stimulálni és mellette szedik az E vitamint, de én nem engedném az tuti. Nem volt elég tejem, de alanyi jogon jár az anyatej a baba három hónapos koráig, így a gyerkorvos felírta és az anyatejgyűtjőből hordtam három hónapos koráig, utána meg tápszert kapott, egészséges nagyfiú lett belőle.
2010. okt. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Most úgy belegondoltam azért, az én anyósom bajszos és szőrös volt, igazi ganédobáló:)) még a hideg is kirázott a gondolattól.
2010. okt. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!