Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanultatok meg anyukaként...

Hogy tanultatok meg anyukaként viselkedni? Mennyire nehéz volt belerázódni mindenbe az első babával?

Figyelt kérdés

Nincs sem a családban, sem pedig a baráti társaságban kisbaba/kisgyerek. Így tapasztalatom sincsen velük kapcsolatban. Egy barátnőm szintén várandós, 10 hét különbség lesz a babáink között. Ő eléggé "zen" ilyen szempontból. Azt mondja, hogy úgyis jön ösztönből minden, hiába olvasna most utána az altatási rutinoknak, szokásoknak, ha az ő gyereke éppen az összeset utálni fogja. De ő mindenhez így áll hozzá.


Én pedig szeretek mindent előre tudni, B, C és D is terveket készíteni. Haladékot adtam magamnak, hogy januárig nem stresszelek, gondolkozom ezeken, így ősszel elfoglaltam magam, decemberben ott volt a karácsonyi készülődés, utazgattunk is elég sokat, szóval eltelt az idő.

Április 17. a dátumunk és most, hogy itt a január, elkezdtem izgulni. Úgy érzem magam, mintha a legnehezebb egyetemi vizsga várna rám és semmit nem tudnék még előtte lévő nap sem.


Szeretnék érdeklődni, hogy ti hogyan készületetek az anyaságra, a kisbabával való életre? Minek néztetek külön utána, mik voltak a fontosabb témák, topicok?

Ha van bevált könyv, blog, vlogcsatorna, vagy bármi, azt is szívesen fogadom! :)


Amiket még néztem, hogy van több tanfolyam ezzel kapcsolatban, ilyesmikre érdemes elmenni, rájuk szánni az időt?



2023. jan. 5. 12:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig barátnődnek van igaza. A gyereknevelésre nem lehet tervekkel készülni. Nem tudhatod előre hogy a te gyereked milyen lesz, mi válik be nála... Stb

Én pl tisztában voltam minden nehézséggel mégis arconcsapásként ért a fiam érkezése. Ugyanis ő egy többemberes gyerek. Szülés előtt nem is hallottam ezt a fogalmat. 3 éves és még most is sokszor dugába dőlnek a terveim. És itt nem olyanról beszélek hogy hogyan altatom, etetem. Ez abszolút ösztön és alkalmazkodás volt. Szimplán csak egy menjünk el ide vagy oda. Ha olyan napja van akkor nem lehet elindulni🤷

2023. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Persze, csak én pl. olyanokat sem tudok, hogy egy kisbabát hogyan kell megfogni, vagy éppen átöltöztetni, kicserélni a pelusát. Szóval ilyen teljesen alapdolgokban sem vagyok gyakorlott, amik azért egy nap többször előfordulnak.
2023. jan. 5. 12:18
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Én majdnem akkor fogok szülni mint te, szintén első baba.


Én valahol közted és a barátnőd között állok szerintem, bár közelebb hozzád :D. Régóta tudtam hogy szeretnék anyuka lenni, sokat olvastam róla.

Szerintem alap/irányelveket állíts fel. Ezek ne olyan konkrét dolgok legyenek hogy a gyerek minden nap 8kor ágyban lesz, és tuti hogy nem kap cumit. Mert ezek úgyis megdőlhetnek, nem (csak) rajtad múlnak.


Én például a montessori gyermeknevelési elveket szeretem egyetem óta (gyógypedagógia, bár nem dolgoztam benne), ehhez kapcsolódóan vett könyvet is, de így sem veszek szentírásnak mindent amit írnak.


Szerintem ez a kulcs. Nézz utána több elvnek, több módszernek és azt tervezd el ami hozzád és a családotokhoz passzol.


Pl. én mosható pelust szeretnék használni, és szoptatni, így ezeknek is több helyről utánanéztem. Bodnár Vivien szoptatási tanácsadó online videós kurzusát például ajánlom megnézésre, megvásárlásra.

Baba elsősegély tanfolyamra mindenképp menjetek el a pároddal, hiszen hiába van légzés figyelő, ha nem tudod mit kell csinálni, ha gond van.


Fuh, most ennyi jut eszembe, de írj nyugodtan privátban ha gondolod :)

2023. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezekről vannak youtube videók. Játék banán vagy plüssön gyakorolj. De amúgy csecsemősök a kórházban segítenek
2023. jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%

Én már 33 hetes vagyok első babával, de a napokban gondolkodtam el.

Eddig úgy álltam hozzá, mint a barátnőd, annak ellenére, hogy amúgy szeretem irányítani, megtervezni a dolgokat az életemben. De ezzel úgy voltam, hogy ennek majd magától kell jönnie.

Igazából sokat nem olvastam a témában, inkább terhesség elején jobbára. Azt hittem, fogok könyveket olvasni, de idáig nem tettem.

Mivel ágynyugalomra vagyok hetek óta ítélve, kijelenthetjük, hogy nem fogok tudni szülésfelkészítésen, egyéb tanfolyamon résztvenni már.

Szóval kicsit beparáztam, hogy talán nem jól álltam hozzá, de próbálom megnyugtatni magam, hogy majd lesz valahogy. 😄

2023. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Szülés feljészítő: elmondják mi fog történi, esetleg légzés technika, mihez van jogod mit kérhetsz, mit nem. Az első év fontosabb tudnivalói.

Szerintem sok lesz az infó és sok mindent csak akkor értesz meg ha már benne vagy.


Ami nagyon el tud csúszni az a szoptatás. Ha anyatejes babát akarsz arról érdemes tájékozódni.

Ne paráz, ha úgy érzed nem indul be a tejed. Nekem 1 hét volt mire rendesen beállt.

2023. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Kicsit túlgondolod, kérdező.


Egy baba pelenkázásához és öltöztetéséhez nem kell egyetemet végezni.

2023. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

A csecsemősök a legtöbb helyen nem igazán jó fejek és úgy kezelik az embert, mintha már a 10. gyereket pottyantotta volna ki, ergo mindent tudnia kéne. Én magánban szültem, de ott sem volt jobb a helyzet ilyen téren. Este 10 körül kerültem osztályra, saját magamnak toltam át szülés után egyből a fiamat a gyerekágyra, megmutatta az érkező nővér, hogy tv, klíma, hűtő, fürdőszoba, jó éjt és már ott sem volt. Párom pakolt ki nekem a táskából és hazament.

Másnap reggel kaptam szobatársat, ő császáros volt, de neki sem segítettek többet.

Amikor kértem váltás ruhát a kezembe nyomták aztán hello. Az első pelenkázáshoz is kértem segítséget, hiába pelenkáztam már előtte, a fiam pici súllyal született, alig mertem hozzáérni, na meg ugye az a fránya köldökcsonk… na hát végignézhettem ahogy átpelenkázza egy csecsemős a másodperc tört része alatt és csókolom :D

Úgyhogy ha nem is az ösztönök, de a kényszer rá fog vinni.

2023. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem nehéz belerazodni. Alapból könnyű ellátni egy babát, más kérdés ha egyfolytában bőg és már mindent megtettél, etetés, pelus, simi, akkor nagyon hasznavehetetlennek érzi magát az ember. De erre viszont nincsen könyv, vagy gyógymód. Lehet reménykedni, hogy nem lesz sírós a baba. Ha meg az, akkor általában hordozokendobe rakják, ringatják, ez sem bonyolult. Én is vettem könyveket anno, felesleges volt. Van fent a babadoktor nevű oldalon videó arról, hogyan kell ellátni a babát, de a csecsemősök is elmondják majd.
2023. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom, kicsit hasonlónak érzem magamat mint te. Mindig tervezek, előre próbálok gondolkodni, tájékozódni stb. Bár materialista vagyok, a lányommal kapcsolatban mindig úgy érzem hogy pont azért olyan amilyen, hogy ezt a karót nyelt feladatlistázós hozzáállást időszakosan félre tudjam tenni:-) soha, semmi, de tényleg semmi nem úgy ment mint az a, b és C tervek voltak... A fejlődése során megismerkedtünk szoptatási tanácsadóval (így sem sikerült), dévényes gyógytornásszal, több tsmt és egyéb szakemberrel, meg egy csomó anyukával. És mindig tudott meglepetéseket okozni. Ma reggel az apját szivatta hognharom pulóver közül melyiket óhajtja felvenni. Szóval azt mondanám, hogy most sem sikerült belerázódni úgy, ahogy én elképzeltem, de állom a sarat. A második nyáron érkezik, rajta már nem izgulok, készülök az újabb többemberes gyerekre.


Továbbra is azt gondolom, hogy tervezni és tájékozódni kell, viszont garantáltan nem tudsz mindenre felkészülni, így stresszelni nem éri meg. Ami fontos, hogy ne legyenek nagy elvárásaid magaddal, de a gyerekkel szemben sem. Az megöli az egész babás idoszakot. Megoldás mindig lesz, ne izgulj :-)

2023. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!