Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Videótelefonálás is árt a...

Videótelefonálás is árt a babának?

Figyelt kérdés
Nagyszülőkkel így tartjuk a kapcsolatot, de tudom hogy nem ajánlott még semennyi képernyőidő, de egy 10 percet minimum így beszélnek telefonon.
2023. jan. 8. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Igen árt. A tv is, a telefon is. Minden. 🫠
2023. jan. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Inkább tiltsd el a nagyszülőktől, az biztos nem árt.


Kit érdekel basszus? Nem a tévé elé vágod le míg szisszentesz egy sört. Így tudjátok tartani a kapcsolatot.

2023. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most lesz 3 hónapos.

"Kit érdekel basszus?" Engem, ezért kérdeztem. :)

2023. jan. 8. 16:05
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Akkor ne mutasd meg a gyereket a nagyszülőknek, ennyi. Aztán 10-15 év múlva számolj be.
2023. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a képernyőidő hátrányát és a nagyszülőkkel való kapcsolattartás előnyét kell ütköztetni. Nálam a nagyszülők nyernének. Nem napi több óra, de 10 perc simán belefér. Nem kell 100%-ban tökéletesen és hibátlanul nevelni a babát, ha időnként kicsit kiengedsz, semmi baj nem lesz. Csak mértéket kell tartani.
2023. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Máshogy nem tudjuk tartani a kapcsolatot a rokonokkal, és nem gondolnám, hogy baj lesz abból, hogy a fél órás beszélgetésből 5 percig nézi a képernyőt. Mert tovább nem érdekli, játszik, jön-megy. Ugyanez van a tévével is. Nem ültetem le elé, de ha valami érdekel, megnézem, és nem zavarom ki a gyereket a nappaliból. Nem érdekli túlzottan, néhány perc után inkább játszik, hozza a könyveit, hogy nézegessük, labdázunk, stb
2023. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok szakértő, de az alapján, amit eddig olvastam… A képernyő leginkább azért árt, mert egy rajzfilmben nyilván nem úgy artikulálnak a szereplők, ahogy a valóságban csináljuk, a baba anyanyelvén beszélő nagyszülőknél stimmel az artikulálás és a hang. Plusz itt azért nem kell gyors villogásokra és mozgásokra számítani a nagyszülők részéről. Nyilván nem kell túlzásba esni, de nem kell aggódnod emiatt.

A legjobb barátnőmék Németországban élnek. A covid kezdetén született a babájuk, kb így tudják tartani a kapcsolatot a nagyszülőkkel, nekik bevált. Lassan 3 éves a kislány, teljesen normálisan fejlődik. :)

2023. jan. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem árt. Ez kb. olyan, mintha ablakon àt beszèlne velük.
2023. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt, a rajzfilm nem jó a babának, de nem a képernyő miatt.
2023. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az durva lenne, ha emiatt nem tarthatnám a kapcsolatot a világ végén élő unokahúgommal! 9 hónapos korától így tartja a kapcsolatot az egész magyar családdal. Most majdnem 2,5éves. Velem heti 3x beszél fél-1 órát, de a hét többi napjára is jut valaki. Nem tudom, milyen problémákra gondolsz, de a beszédét biztos nem befolyásolta. (Ha rontott rajta, akkor nem tudom, milyen lett volna, mert verbálisan pont nagyon erős, noha 3nyelvű, amire szintén azt mondják, hogy lassítja a fejlődést.) Gyorsan villódzó fény nincs. Ha rossz a képminőség, az se tud neki ártani, mert olyankor egyszerűen besértődik és nem nézi 😂 Nálunk nem volt olyan opció, hogy ne beszéljünk videón, ha így lenne, nem is ismerné a családját. Így megmaradt a kapcsolat, megtanult így együtt játszani, mindig megmutatja a játékait, könyveit, ugyanúgy "megetet", mintha ott lennék, sokat éneklünk együtt, megmutatja, mit "rajzol", választhatok is stb. Élőben persze jobb lenne, de a semminél milliószor jobb. Sőt, motiváció is voltam. Mozgásban le volt maradva, így mászni is úgy tanult meg, hogy "jött hozzám".😁
2023. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!