Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valaki fél akkor inkább ne...

Ha valaki fél akkor inkább ne is akarjon kistesót?

Figyelt kérdés

Lehet nemigazán jól fogalmaztam meg a kérdést,de ha leírom talán jobban érteni lehet majd.

Van egy csodálatos egy éves gyermekünk akire több évig vártunk és több vetélésem is volt.Nemszabadott volna teherbe esnem(egészségügyi probléma miatt),de az élet máshogy hozta🙏 Nehéz terhesség volt ami érzelmileg teljesen stresszben tartott és nemtudtam kiélvezni a várandóságot,minden napom félelem volt.De megcsináltuk 💪 Annyira "hirtelen"belecseppentem az anyaságba hogy minden amit tettem úgy éreztem,hogy rossz,semmit nemcsinálok jól,enyhe depresszióm lett ami szerencsére hamar elmúlt🙏 Majd elkezdtem szedni a Rezia fogamzásgátlót és vártam a műtétet,az èlet újra közbe szólt és terhes maradtam,a vizsgálatok és előzmények miatt úgy döntöttünk nem tartjuk meg(szar embernek érzem magam azóta még ha valamilyen szinten okos döntés is volt).Azóta eltelt már több mint 9hónap.de a múlt folyamatosan itt van szorosan mellettem és azt érzem,hogy nem érdemlem meg,hogy legyen még egy babánk és közben félek,hogy ha lenne irtó rossz lennék 😟 Természetesen nem most szeretnék,még korai lenne még ha sokan vallják,hogy a kis korkülömbség a legjobb!De azért folyamat fel-felmerül a dolog hiszen itt a sok babacucc(adjan el-ne adjam).

Félelemmel bele lehet majd vágni vagy ez még korai és úgyis fog jönni az a bizonyos érzés?


2023. jan. 11. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Volt kistesó, de nem kellett.
2023. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Keress fel egy pszichológust, amíg ilyen gondolatokkal van tele a fejed, semmiképp nem kell újabb gyerek. Amúgy sem kistesót szül az ember, hanem magának gyereket.
2023. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,megragadtátok a lényeget👏

Mellesleg kedves egyes ha tudsz olvasni és szerintem a 8.általános mellett biztos sikerült egészségügyi oka volt és nem kockáztattam úgy,hogy van egy 4hónapos babám!!mellesleg 2 orvos se tanácsolta!magyarázkodni nemfogok tudtommal semmi közöd hozzá!

Kedves második!áruld el miért is kéne pszichológus?(mellesleg van) Azért mert valaki fél rögtön oda kéne menni ezek szerint Te sose féltél!Ennek örülök!mellesleg a kérdésben tettem fel úgy,hogy kistesó sehol máshol,de ez is mindegy!!

Hát igen ismét megjöttünk és ismét bizonyítva van,hogy a magyar ember milyen rosszindulatú(tisztelet a kivételnek)!

2023. jan. 12. 01:13
 4/5 Mazipa ***** válasza:
88%

Szia, ne torodj az elso kettovel. Ez a "nem kistesot szulsz" duma nagyon sokszor elojon,pedig amellett,hogy igen masodik gyereket is szerettem volna,en igenis testvert is akartam szulni a mar meglevo gyermekemnek. Nekem nem volt,egyebkent nottem fel,es rossz,hogy nincs valaki akivel megoszthattam volna a gyerekkoromat, az anyukamat. Aki ott lenne velem akkor is,ha mar anyu nem lesz. Stb. Nincs garancia a Jo testveri viszonyra, de engedtessek mar meg a pozitiv hozzaallas.

Ez a tipikus forgassuk meg meg a kest hozzaallas az egyestol is.. fogamzasgatlo mellette lettel terhes,nem ertem mi a gondja. Nyilvan nem tartozik rank,hogy mi a problemad,de igenis vannak olyan betegsegek,ahol sajnos varni kell. Ha nekem kene dontenem,hogy na adj' Isten meg elek mondjuk harminc+ Evet Mert meggyogyulok,es felnevelem az egy gyerekem, vagy kihordok egy masodik terhesseget, es azt kockaztatom,hogy meghalok,Mert sokat szamit az a kilenc+ honap, en is az abortusz mellett dontenek,barmennyire is faj.

Az eredeti kerdesedre valaszolva, szerintem meg varj.

Gyogyulj meg, jojj rendben. Adding elvezd a gyermeked, hogy van o nektek. Meglesz az a bizonyos erzes!

Nekem az elso szulesem volt traumatikus,en ott El is dontotten,hogy nem kockaztatom,hogy Anya nelkul nojjon fel a kisfiam. De aztan a hormonok lecsendesultek es megbeszeltem a dokikkal,hogy ne aggodjak. Nyolc honapos volt a fiam,amikor elkezdtem meg egy gyerek utan vagyni,es egy eves elmult,mikor belevagtunk. Kb ket Evet adtam magamnak,hogy ha adding nem fogan meg,akkor en amugy egy gyerekkel is teljes vagyok.Ket es fel ev kulonbseg van koztuk,es imadom, hogy ketten vannak. Az elejen nagyon feltem,de inkabb attol,hogy az elsoszulottem be erezze kitaszitottnak magat majd,meg El sem birtam kepzelni,hogy en valahi is kepes leszek megegy valakit ugy szereti,mint ot.

De kepes vagyok,es a fiuk is imadjak egymast.

Ugyhogy gyors gyogyulast kivanok neked! A tobbit meg majd Jon magatol.☺️

2023. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik válaszoló!

Te vagy a bizonyíték,hogy vannak még olyan emberek akikben van érzés és semmi rosszindulat!köszönöm szépen a válaszod,borzasztóan jól esett! 🙏

2023. jan. 12. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!