Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van 9honapos kislányom....

Van 9honapos kislányom. Szeretnek kistesot de a lányom botrányos alvó. Volt aki emiatt meggondolta magát?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek meg egy babàt de egy rosszabb éjszaka után (6-10ebredes) teljesen kikészülök , fáradt vagyok és feszült. Ilyenkor elkgondolkozom, hogy biztos hogy akarok én meg egyet? Mi van ha a nagy meg akkor is rosszul fog aludni és a kicsi is? Volt más is így hogy ezzel a gondolttal küzdött ? Ha bevallottál ezután meg 1 babát jó döntés volr ? :)
2022. ápr. 19. 06:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem várj vele még egy kicsit, nem hajt a tatár. lehet, hogy a kislányod alvása is rendeződni fog 1 éves kora körül vagy után. nálunk így volt.

az sem biztos, hogy a második gyermek rossz alvó lesz, nem egyformák…

2022. ápr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezert van 8 év közöttük 😆
2022. ápr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Igazából ehhez úgy álltam hozzá, hogy az életük 20 èvèből, amikor erősen ránk támaszkodnak ez egy elenyésző időszak.


Túléljük..ès a házasságunkra sem hagyjuk, hogy bomlasztó hatása legyen.



Plusz úgy voltam vele, hogy később egykével szerintem nehezebb, (gyereknek gyerek a barátja), de alapvetően soha nem merült fel, hogy egy gyerekünk legyen(3-4-ben gondolkodtunk 😆)


Szóval úgy voltam vele, hogy ha akkor nem vágunk bele, akkor soha..

Én nem kezdem újra.


Így lett 1,5 èv köztük.


De a 2. Gyerek nagyon jó alvó lett..

1,5-2 évesen lett egy alvásborulása.. akkor 5-6 ébredès kb 2 hónapig.. de ennyi.


Más nehzségek miatt azt mondtam nem lesz több..


Most 2 év 3 hó után hajlok megint, hogy mégis szeretnèk 3. Gyereket isy

2022. ápr. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk 2 és fél év lett köztük, ezért. Kis különbséggel akartuk a gyerekeket, de amit az első művelt, az durva volt.


Most 3 a nagy, 6 hós a pici. A nagy 2x kel, a kicsi vagy 5x...


Túlélésre megyek, de én jobban bántam volna, ha 1 gyerek lesz csak.

2022. ápr. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a két lányom isteni alvó volt. 6 hetes koruktól átaludták az éjszakát.

Álmomban nem gondoltam volna, hogy van olyan gyerek aki nem alszik.

A fiam 10 hónapos és sokszor van hogy 5 percenként kel egész éjjel. Kivagyok teljesen.

Ha ő lett volna az első gyerek, tuti biztos, hogy nem lett volna másik.

Sokszor kívánom, hogy inkább verjenek fejbe egy lapáttal, legalább a sírban tudnék pihenni végre.

2022. ápr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

4. "Nálunk 2 és fél év lett köztük, ezért. Kis különbséggel akartuk a gyerekeket, de"

A 2.5 év kis különbség.

2022. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

6!

Ennek fuss neki mégegyszer... 🤦‍♀️

Azt írtam én is, olvasd már vissza....

Kis különbséget akartunk. Eredetileg 1,max 2 évet köztük. De végül a nemalvások miatt 2 és fél lett. Senki nem irta, hogy ez nem kis különbség, csak ennél kevesebben gondolkodtunk


4#

2022. ápr. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nagyobbik gyerekunk 1 eves korabban dontottunk ugy, hogy johet meg egy. Borzalmas alvo volt, 3 eves koraig 6-8x ebredt, akkor atvette a ferjem, es onnantol meg 1,5 ev volt, mire marcsak mondjuk 1-2x ebredt, vagy akar at is aludta az ejszakat/nem ebresztett fel minket. A kicsi 2 evig nem jott ossze. Utolag nem tudom, mit csinaltam volna, hogy birtam volna, ha elobb sikerul, de mindenkeppen akartunk meg egy gyereket. Igyis csak azert volt birhato, mert a ferjem atvette a nagyobb altatasat. Ha ez nalatok is opcio, meg akkor is meggondolnam a helyedben, ha napkozben te lennel veluk. Mikor megy a nagy bolcsibe/oviba? Mennyi segitseged lene?
2022. ápr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Én el tudom képzelni simán, hogy meggondoltam volna magam emiatt. Botrányosan rosszul bírom a nem alvást, nekem 8-9 óra meg kell legyen. 7-tel még oké vagyok, de annál kevesebbel a mosott szar kategória. Talán a sors úgy gondolta emiatt, hogy jófej lesz velem, és megáldott két szuperül alvó gyerekkel, ezúton is köszönöm, ha így volt 😃 Mondjuk mi nem is engedtük elfajulni az ilyen csak cicin alszik, csak ölben alszik, csak porszívóra alszik, csak a mellkasomon alszik, csak akkor alszik, ha a Jupiter derékszögben áll a Marssal, és ezekhez hasonló borzadályokat. De akárhogy is, ha a fiammal hónapokig-évekig nem aludtam volna normálisan, akkor simán lehet, hogy egyke lenne most.
2022. ápr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Ajj 9 persze hogy "nem hagytátok elfajulni" ezzel azzal, hosze előtte írtad, hogy megáldottak 2 jó alvóval...

Szerinted poénból próbálnak ki trükköket az emberek, hogy végre legyen egy kis alvásuk?

Még azt is hozzátenném, hogy az amit az első 6 hónapban csinálsz, nem fogja semmihez se hozzászoktatni a gyereket. Akkor mai napig az ölemben aludna, meg hordozózni kellene hogy aludjon.

Komolyan mondom, örülj, hogy ezt dobta a gép, és ne veregesd a vállad hogy te milyen ügyesen csináltad, mert hidd el 2-3 hónapbyi nem alvás után lehet feladod azokat a nagy emveidet.


Mondom ezt úgy, hogy nálunk a 3.hónap után nem volt semmi extra borzalmas altatás, sokszor át is alussza a gyerek az éjjelt.

2022. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!