Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik tanuló/csőröspoharat...

Melyik tanuló/csőröspoharat ajánlanàtok kezdésnek?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kisfiam, Anyatejes És jól haladunk a hozzátáplálással is. Ha kap vizet, eddig cumisüvegből kapta, de most már szeretném rászoktatni valamilyen pohárra. Annyiféle van, hogy elvesztem a kínálatban, ti melyiket ajánljátok?
2023. jan. 12. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Semelyiket.Sima, vastag falú pohárból szépen megtanul inni.
2023. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Mi ezzel kezdtük 7 hónaposan, és ha elmegyünk valahová, azóta is ezt használjuk, nem csöpög, jól zár:


[link]


Direkt kemény csőröset akartam, hogy a vizet ehhez kösse, ne a puha cumisüveg-szerű legyen. Ebben van szelep, akkor jön, ha szívja, jó a fogókája kétoldalt, könnyen megtanult inni belőle a lányom. Plusz pont, hogy világít, éjjel nem kellett keresgélnem. Hátránya, hogy hamar szétrágta a csőr részét, ezért gyakran kellett cserélni (de lehet külön kapni). Most, hogy nagyobb és csak kintre használjuk, nem kell gyakran cserénem.


Utána vettem 15 hónapos kora körül egy 360°C-os ivópoharat, abból is megtanult hamar inni (mondjuk én más márkát vettem, de sztem ugyanaz az elv mindnél), erre gondolok:


[link]


Ezt itthon használja, megvan a dedikált helye a szobában, így is sokszor leveri/melléteszi, sima poharat nem mernék bent hagyni, miközben játszik. Játék közben, ha megszomjazik, iszik pár kortyot és megy tovább.


Mi próbálkoztunk pohárral korábban is, de nem volt jó vége, valahogy nem értette, hogy mit is kéne csinálni, gyakran félrenyelt, úgyhogy jegeltem a témát. A szívószálat szintén nem értette, először csak rágcsálta, majd felszívta és kiköpte. Másfél évesen kezdtük a poharazást újra, úgy ivott belőle elsőre, mintha mindig ezt csinálta volna. Szívószállal is szépen iszik már. Most lassan két éves, asztalnál rendes pohárból iszik, a szobában maradt ez a 360°-os pohara, ha elmegyünk, akkor a csőrös.

2023. jan. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

+1 a sima pohárra. Ha nagyon flancolni akarsz, akkor Doidy pohár.


Első gyerekkel minden varázs szart kipróbáltunk, zsákutca volt mind. Nem segítették a pohárra való átállást, csak nehezítették.

Legfőképpen a 360 fokos pohár. Az csak annyira tanította meg, hogy tökmindegy hogy mennyire dönti és hogy harapja a szélét.

Második gyerekkel első perctől normál poharaztunk, pikkpakk megtanulta, 8 hónaposan önállóan ivott.

Az első 3 évesen. 🤣

2023. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Hát, hármashoz csatlakozom, szép összeget költöttem ezekre az izékre, a gyerek egyiket sem használta rendesen. A sima poharat sem fogadta el kétéves koráig, inkább a kiszáradát választotta. Aztán a semmiből magától gyönyörűen ivott sima pohárból.
2023. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nyitott pohárból itattam, vettem jó nagy fülekkel ellátott műanyag poharat. Még nem volt 1 éves, már tudott inni egyedül, ha akart. Nekem meg az a problémám, hogy út közben macerás itatni. Cumisüveget, bármilyen csőrös megoldást nem fogad el.
2023. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi is a #2-es által írt csőrös poharat használtuk, illetve a sport kulacsát még most is ha elmegyünk vhova, tényleg nem folyik.

Kaptunk 360 fokos poharat is, az mondjuk nem vált be.

Előtte a lányomnak tomme tippee volt, az is jó volt.

Szerintem ez nagyjából mind egy kaptafa, max a design tesz különbséget: kinek melyik tetszik.

2023. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyereknél tucatnyi csőrös meg minden féle csoda poharat próbáltunk. Dobtam is ki az összeset, egyik se kellett neki.

Most a második gyereknél vettem egy MAM csőröst, nem kellett neki. Azóta pohárból kap inni. Nem iszik sokat, pár kortyot, de egyre ügyesebb.

2023. jan. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sima pohár, nagyon max 360 fokos tanulópohár. A csőrössel és hasonlókkal nem tanul meg inni úgy, ahogy a pohárból kell.
2023. jan. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi a 360 fokos tanulópohárral kezdtünk, aztán ahogy nagyobb lett el kellett vennem, mert rázta ki belőle a vizet, hogy azzal "takarítson", és a DM babylove csőröspoharát adtam helyette, azt is nagyon szereti.
2023. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi sima üvegpohárból adtunk neki (régi, vastag, kifelé hajló falú kávéspohár), már 6 hónapos korától fogva. Cumisüvege nem volt, a védőnő mondta, hogy próbáljuk meg sima pohárból, utána még mindig lehet másból adni, ha az nem jön be. Bejött. Az elején mindig csak pár kortyot ivott belőle, de akkor még sokat szopott. Amióta kevesebb a tej, ő is többet iszik belőle.
2023. jan. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!