Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz evő 1.5 baba, mit tudok...

Rossz evő 1.5 baba, mit tudok tenni, hogy nagyobb étvágya legyen ? Már az őrület határán vagyok.

Figyelt kérdés

Fiam szó szerint fényevő, ha nem kínálnám őt, szerintem egész nap nem is enne. Kezdetben, mikor még nem kezdtük meg a HT-t, a tejet megitta gond nélkül. A HT is nehezen indult, 6 hós korában kezdtük, 9 hónapos volt, amikor elkezdett mennyiséget enni és ki tudtuk váltani fokozatosan az étkezéseket. Elméletileg minden be van neki vezetve, azt eszi amit mi, vagyis inkabb azt ,,ehetné,, amit mi.....de nem akar az utóbbi fél évben enni. Kezdetben külön főztem neki, de sosem kellett neki pár kanálnál több, aztán már belefáradtam, hogy a főztöm végül a kukában köt ki, pedig finom volt, kipróbáltuk az üveges bébiételt, abból pár fajtát megevett fogjuk rá. 1 éves kora körül kinőtt 2 örlőfoga, onnantól kezdve helyesen kezdett falatokat enni, de ez a kenyér, kifli, palacsinta, bundáskenyér, rántotta, rizs, tarhonya, hasábburgonya, kirántott húsban ki is merült. Ez az összes kaja amit megeszik. Már a csillagos eget is lehoznám neki, hogy egyen valami zöldséget, gyümölcsöt....de nem és nem, már minden cselt próbáltam szerintem. Ha zöldseget akarom hogy egyen akkor babakajat vagyok kénytelen adni neki. Utóbbi fép évben gyötrődés, nem tudom már kitalálni, hogy mit adjak neki amit szívesen megenne, aztán végül kénytelen vagyok elkészíteni annak a pár kajának a valamelyikét amit megeszik, csak hogy legyen valami a gyomrában. De könyörgöm, bundás kenyéren meg palacsintán nem nőhet fel... Egy hónapja voltunk dokinál, ő mindent rendben talált, súlya rendben, kakis pelusa van, bár azt nem tudom miből....

Már kikészülök tőle, mit tudnák tenni, hogy egyen ? Esetleg tudnátok valami étvágynövelőt ? Van még valaki aki ilyen cipőben jár ?


2023. jan. 12. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Felsoroltál egy csomó ételt, amit megeszik, miért rossz evő? Doki szerint is rendben van, mindössze nem az kell neki, amit te erőltetnél.

Lazíts kicsit a gyeplőn. :) Fog ez még változni rengeteget.

2023. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit legyel kreativabb.

A palacsintaba lehet reszelni almat, vagy tenni bele banant, es maris ott van ket gyumolcs.


A rantottaba reszelni cukkinit, sem szine sem ize nincsen, nem fogja eszrevenni.


A rantott hush panirjaba ugyanigy zoldseget reszelni, pl. repat.


1.5 eves nyugodtan ehet zoldseges babaetelt, miert ne ehetne ? 3 eves korig vannak a toddler etelek, de en pl. belmutet utan 40 evesen is azt ettem.


Zoldsegfasirt, milanoiba rakhatsz 5 fele zoldsegt is, mondjuk azt nem irtad megeszi-e.

2023. jan. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Van ilyen szirup, valamelyik nap láttam a TV-ben. A nevét nem tudom, de ha beírod, hogy gyermek étvágyjavító, biztos kidobja.
2023. jan. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
2023. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindent megeszik az alapján amit leírtál, te nem làttál még fényevő gyereket.

Próbáld meg neki esetleg nyersen adni a répát,karalábét,káposztát. Reszelve vagy csíkokra vágva. Mehet savanyú káposzta, savanyú kukorica, uborka is, ezeket szokták szeretni. Gyümölcsből, sajtból, húsból vágjál ki formákat sütikiszúróval vagy kézzel, készíts képet a tányérra. Próbálkozni kell hogy szép színes, figyelemfelkeltő legyen.

2023. jan. 13. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bárcsak ennyifele kaját megevett volna, vagy akár most megenné ezeket, pedig már nagycsoportos.
2023. jan. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom nem annyira válogatós, viszont annyira minimális adagokat evett, hogy szerintem egy 6 hónapos többet eszik, ő pedig 2 éves volt... És őt sem láttam soha ehesnek, nem ért rá enni. Nálunk a béres csepp bevalt, azota azért nagyobb mennyiségeket eszik, szerintem egy próbát meger. 10 kg felett lehet adni, kislányom pont annyi... Napi 2x 5 csepp reggel és este
2023. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!