Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babám rosszul lépett...

1,5 éves babám rosszul lépett tegnap, azóta biceg, a doki azt mondja várjunk, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tegnap történt, rosszul lépett és maga alá csúszott a lába. Sírt keservesen, de megtudtam nyugtatni, utána nem sokkal később elaludt. Kicsit sírdogált amikor alvás után elkezdett újra lépegetni. De azóta sem sír, viszont bicegve lépeget. A doki azt mondta várjunj mielőtt röntgenre küldenénk, hátha jobb lesz pár nap múlva. De én akkor is aggódok, szörnyű ezt látni hogy így sántikál :( egyébként jókedvű, úgy tűnik hogy őt nem különösebben zavarja.

2023. jan. 19. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék. Rá tud állni, szóval biztos nincs eltörve, ráadásul úgy tűnik a bicegés is csak téged zavar. Pár nap és helyrejön szerintem.
2023. jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Én bevinném. A legrosszabb, ami történhet, hogy feleslegesen mész be. Ha tényleg sérült, akkor pár nap sántikálás jó sokat ronthat rajta.

Nekem egyszer a térdem tört el és orvos mondta röntgen alapján, hogy semmi baja. Törött térddel jártam iskolába. Tudtam járni. Aztán évekig műtögették mire helyrejött, mert konkrétan a harmada le volt törve a térdkalácsomnak.

Lehet, hogy csak emiatt a rossz tapasztalat miatt, de én inkább lennék túl óvatos, ha a gyerekemről van szó.

2023. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Basszus 1 röntgentől semmi baja nem lesz...vidd be. Biztos megrándult vagy kificamodott. Nekem csak ficam volt,mégis begipszelték..


Traumatológus mondta,vagy csak háziorvos? A háziorvosnak nincs röntgenszeme!

2023. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
A szalagszakadás vagy szalag nyúlás sem vicces dolog, és "csak" bicegéssel jár. Meg persze a boka gyengülésével. Én bevinném!
2023. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Pontozz csak le 82%-os, de tapasztalatból beszélek!


Egész gyerekkoromban csetlettem botlottam, mert az első boka bicsaklás után úgy megnyúlt a szalag, és úgy meggyengült a lábam. Ha már akkor röntgenezik, és segítenek, nem csak begipszelik 4 évesen mikor már szakadt is, akkor lehet nem itt tartanék.


Műteni kellett 14 évesen.

Mostanság 30 évesen kezdett el újra gyengülni a szalag.

2023. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!