Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezd próbálkozni a...

Mikor kezd próbálkozni a felüléssel a baba? Ez annak a jele? Hagyjam próbálkozni vagy korai még szerintetek?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete kezdte a babám, hogy próbálta felhúzni magát, amikor etetéshez elfektettem az ölembe, meg amikor etetés után felvettem az ölemből. Tegnap óta viszont egyre többször csinálja. Ha a kanapén félig fekve van a hasunkon és kifelé nézeget, mindig ezzel próbálkozott, húzta magát ülésbe. Többnyire próbáltam inkább máshogy fogni, játszani, elterelni a figyelmét. Ez annak a jele, hogy ülni akar? Korai neki? Korainak gondoltam, bár a googlin 4-9 hónapot írt. Holnap lesz 4 hónapos. Védőnő holnap jön, megnézi.

2023. jan. 23. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ez nem annak a jele, a gyerekek nem így tanulnak meg ülni, hanem mászásból ülnek ki a láb mellé.

Eröltetni, hogy felhúzza magát vagy csak segíteni neki nem szabad, mert ezzel csak ártasz neki.

2023. jan. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Természetes dolog.

"Hagyjam próbálkozni"-ez cuki kérdés, de mégis hogy képzeled a megakadályozását?😄

Természetesen hagyjad próbálkozni.

"Erőszakkal" felültetgetni nem szabad. Amit ő akar, és amihez van ereje, az rendben van. Így erősödnek az izmai.

2023. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi sosem ültettük. Amikor így a kanapén félig fekve vagyok, akkor is a hasamon fekszik, nem ül. Szeretett nézegetni mindig így. Féltem azért a kicsi hátát, gerincét, amikor így próbálkozik hasizomból húzni magát. Volt, hogy sírt, amikor nem hagytam, de legtöbbször csörgővel el tudtam terelni a figyelmét.
2023. jan. 23. 10:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Megakadályozást a figyelmének elterelésével gondoltam. :) Csörgővel, plüss játékkal.
2023. jan. 23. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hasizomból fog felülni. :)

Vagy mászásból ül ki, vagy állásból ül le.

Szóval nem felülni akar, csak most rájött, hogy ő ilyet is tud.

2023. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Náluk nem így lesz az ülés. :) csak próbálkozik, valószínű kíváncsi, de nem tudna felülni hasizomból. Ültetni pedig nem szabad. Majd mászásból fog kiülni, ez a leggyakoribb, de olyan is van, hogy egy baba már feláll és úgy csücsül le, abból.
2023. jan. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!