Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honaposom bele ivott a...

14 honaposom bele ivott a paradontax szájvizbe, biztosan nem lehet gond?

Figyelt kérdés
Pár másodperc volt az egész, amíg kiszaladtam a kutyának enni adni, valahogy leszedte, a leszedhetedtlen gyerekzáras kupakot. Mire visszamentem már kupak nélkül volt a kezében. Fogalmam sincs, beleivott vagy ha igen milyen mennyiséget. Rögtön hívtam a heim Pál toxikológiát Ahol megnyugtattak hogy semmi baja nem lesz. Viszont az internet azt írja hogy gyerekeknél ez halálos is lehet. Visszahívtam a kórházat de azt mondták, hogy biztosan nem lesz gond nyugodjak meg. Volt már valakinek ilyen tapasztalata?
2023. jan. 27. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kórházban megnyugtattak, akkor mért nem hiszed el? Egy gyerekkorty az nulla! Nyilván nem ivott többet, nem bolond, azt is kiköpte! Szájvízről van szó, nem sósavról! Hol olvastál te ilyet, hogy halálos?
2023. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ha bele is ivott biztos nem sokat. Nem egy finom innivalóról van szó, hanem szájvíz, ami egy 14 hónaposnak biztosan ismeretlen, rossz íz. Nem tudott olyan mennyiséget meginni belőle, amitől baja lehet.
2023. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szájába is került valamennyi, azt is kiköpte. A gyerek nem hülye, aminek ilyen brutális sz@r íze van, azt nem nyeli le.
2023. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtatást!

1es internet:


szájvíz általában fluoridot tartalmaz, aminek a fogyasztása mérgező és nagyobb adagban halálos is lehet. Néhány kortytól nem lesz nagyobb probléma, de már pár deciliter megivásától komoly allergiás és mérgezéses tünetek jöhetnek elő. A fluormérgezés rossz közérzetet, fejfájást és gyomorpanaszokat okoz. Ha kisgyermek kortyot belőle azonnal orvoshoz kell fordulni.

2023. jan. 27. 14:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebből már te kombináltad, hogy gyereknél halálos. Nem ezt írják. Hanem hogy nagyobb adagban halálos, ami fizikailag lehetetlen, meg hogy gyereknél orvoshoz kell fordulni. Fordultál, megnyugtattak. Mért inna meg egy gyerek valamit, aminek kifejezetten rossz íze van? Még az is lehet, hogy egyáltalán nem ivott belőle, csak kinyitotta. Viszont 14 hónapost egy percre nem szabad a saját szobáján kívül egyedül hagyni.
2023. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár decilitert megivott a gyerek a Paradontaxból?
2023. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Ne legyel mar ostoba ! Ha mar az internetet hasznalod, plane.

Fluormergezes, ahhoz tobb litert kellene meginnia!

2023. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A 3 évesem nem iszik meg pár decit egyszerre, nemhogy szájvízből, de sima vízből vagy almaléből sem...
2023. jan. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy korty az pár milliliter nagyságrendű ilyen kicsi gyereknél. Pár deciliter az egy fél üveg szájvíz (ha nagyobb fajta, 500 ml-es kiszerelés), egy egész pohárnyi.
2023. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja,de en konnyen kideritettem volna,hogy ivott-e belole...egyszeruen beleszagoltam volna a szajaba...ha ivott belole akkor mentolos a lehelete.ha kikopte akkor vizes a gyerek,vagy a padlo.
2023. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!