Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kapott babaruhákat illik...

A kapott babaruhákat illik visszaadni, akkor is, ha nem mondták h kölcsönben van?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 00:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adtam vissza őket,2 olyan ing volt amire mondták,hogyha kinövi akkor juttassam már vissza a többit nem kellett.

Én ha tovább adom nem várom vissza,hiszen ha akarok még gyereket akkor nem ajándékozom el,ha nem akarok akkor meg minek vissza.

2010. okt. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
:) jó sokat visszáztam,de remélem azért érthető :)))
2010. okt. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Igen illik visszaadni, legfeljebb mondják, hogy tartsd meg.
2010. okt. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp illik visszaadni, ha nem kell már nekik, úgyis mondják... Bár igaz, talán innen van a gúnyos mondás - "add vissza a babaruhát"- de talán ez is változott mára. Pl nálunk a családban az unokatesóm előbb kérte kölcsön, mint ahogy én felajánlottam.. pedig lassan szeretnénk újabb babát. Még én vagyok zavarban, hogy vajon lesz-e eszébe visszadni (és még véletlenül sem továbbadni..), vagy nekem kell visszakuncsorogni... Azért nem kevés összeg, arról nem is beszélve, hogy emlék. De kíváncsi vagyok mások véleményére, hogy én gondolom rosszul?
2010. okt. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem ez esetben az volt illetlen,h egyáltalán kölcsönkérte,biztosan tudta h szeretnétek még gyereket.Én erre hivatkozva nem is adnám neki oda,se kölcsönbe,se máshogy.De lehet h csak én vok ilyen önző..:(
2010. okt. 4. 00:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam kérdezni, ha kapok valamit.
2010. okt. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Illetve azt kihagytam h illetlenség volt,h ilyen helyzetbe hozott téged.
2010. okt. 4. 00:32
 8/16 anonim ***** válasza:
00:27-es vagyok. Tulajdonképpen csak az a gondom, hogy nem várta meg, míg én ajánlom fel. És igen, tudja, hogy tervbe van a második, ezért is remélem, hogy kimondatlanul is tudjuk, hogy ez kölcsön, addig meg hordhatja, addig miért is ne. Ezért gondolom, hogy jó tisztázni ilyenkor, milyen célból, milyen távra kapjuk.
2010. okt. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes előre megbeszélni, hogy a ruhák kölcsönbe vagy örökbe mennek, és ha kölcsönben, akkor mennyi időre. És akkor nincs ez a kétség.
2010. okt. 4. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tesóm kisfia és az enyém között fél év van.Én folyamatosan kapom a kinőtt ruhákat, amiket az én fiam is kinőtt,azok kimosva várják a szekrényben az újabb kis tesót vagy unokatesót.Én azért nem adtam még vissza,mert nálunk több a hely,tesóm jövőre szeretne kis tesót,majd akkor adom vissza már azokkal kiegészítve,amiket mi is vettünk meg kaptunk ajándékba.Nálunk nem kérdés, hogy visszaadom.
2010. okt. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!