Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányos lakásban baba?...

Dohányos lakásban baba? Harmadlagos dohányzás? Mennyire káros?

Figyelt kérdés

Kislányunk 8 hónapos, anyósomék erősen dohányosak (amikor ott vagyunk nem gyújtanak rá a házban). Ugye ott náluk minden cigi szagú, de minden! Engem sose zavart, aztán anyuka lettem :) a szülés óta mondjuk rosszul vagyok a cigi szagától is pl., és amikor ott vagyunk anyósoméknál, ha csak negyed órát is és eljövünk onnan csavarni lehetne a cigi szagot a ruhánkból, na meg a hajam is cigi szagban pompázik.


Barátnőm mesélte mikor megszületett kisfiúk és a szüleinél laktak (míg nem készült el a házuk) akik szintén dohányosak, de miután megszületett a baba a házban nem gyújtottak rá szülei csak az udvaron, abban a pár hónapban szörnyű alvó volt a kisfiuk és csúnyán is köhögött, majd az új házban egyik napról a másikra jó alvó lett és a köhögés is szépen elmúlt.


Per pillanat bele se merek gondolni hogy ott hagyjam huzamosabb ideig kislányunkat anyósoméknál. Pl ott aludni..az az irtózatos cigi szag pl az ágyneműben..a szőnyegen hogy ott játszon..hideg is ki ráz.


2023. febr. 3. 09:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Harmadlagos dohányfüst*
2023. febr. 3. 09:42
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon káros. Oda se vinném a gyerekem, nem hogy még ott is hagyjam.
2023. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Megoszlanak a vélemények. Én nem vinném ilyen házba a pici babát. Jöjjenek ők látogatni. Vannak, akik szerint a dohanyos vegyen tiszta pólót, zuhanyozzon, mosson hajat, mielőtt megfogja a babát, mert mar annyi is árt. Nem tudom, en ezt nem annyira hiszem, de a telefüstölt lakás teljesen más. Anyósomék is bent cigiznek, a férjem kijelentette, hogy nem megyünk oda, amíg ez így van. Nem hagyták abba, nem is megyúnk. Mondjuk a férjemnek ez nagy trauma, a bent cigizés, a szülei mindig bent bagóztak, ő es a tesója is súlyos asztmás-allergiasak lettek.
2023. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Olvasd el:

[link]

2023. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinnem oda semmi szin alatt. Jojjenek ok. Fuj.
2023. febr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Én dohanyoztam terhesség előtt a férjem dohányzik de soha nem szerettem zárt térbe dohányozni szerintem az undorító. Nálunk nincs a házba dohányzás és cigi után alapos kézmosás van a férjemnek de ennyi. Olyan házba nem szívesen vinném ahol ez van, mert én se szívesen lennék ott.
2023. febr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is probléma. Hamarosan születik a babánk, és apóséknál após a házban dohányzik, nincs már ereje járókerettel kimászkálni (mondjuk, ha nagyon akarna, legalább a bejárati ajtóig megtehetné, de túl kényelmes ember).

Ráadásul az állapota miatt ő biztos nem tud eljönni meglátogatni az unokát, mert mi a másodikon lakunk.

Szóval így nem tudom, hogy lehet kivitelezni a találkozást, mert a bagófüstbe én nem viszem, ezzel a férjem is egyetért.

Mikor terhesen utoljára ottjártam, akkor is majd kihánytam a belem, pedig az idő alatt nem gyújtott rá, és anyós is szellőztetett. De ahol mindenből cigiszag árad, ott ez semmit nem jelent.

2023. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon! Én amúgy is gyűlölöm a cigarettát, mivel egész gyerekkoromban el kellett viselnem, egyetlen percre se vinném olyan házba a gyerekem, ahol bent bagóznak. Nem is viszem egyébként, van ilyen rokon.

Nyilván nem én döntöm el, ki mit csinál otthon, de azt már igen, hogy az én gyerekem cigiszagot nem szagol, mert nem engedem.

2023. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
3%
Régen meg terhesen is cigiztek, mégsem lett semmi bajuk a gyerekeknek.
2023. febr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
9# hát én ismerek olyan nőt, akinek kereken megmondta az orvos, hogy a dohányzás miatt szívbeteg a gyereke.
2023. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!