Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dohányzó anyuka a kocsiban....

Dohányzó anyuka a kocsiban. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Egyre többször látom, hogy anyuka/apuka dohányzik a kocsiban, hátul meg a pár hónapos/éves gyerek.


Nyilván a letekert ablak sem viszi ki a dohányfüstöt, nagyon beszorul a füst hátulra, a gyerek meg csak szívja.


Tényleg annyira nem lehet kibírni azt az 5-10-30 perces autóutat cigi nélkül? Vagy megállni elszívni egy cigit?


Annyira sok ilyet látok, kezdem azt hinni velem van a baj, hogy nem értek ezzel egyet.


A "mit avatkozol bele mások életébe" kommentektől kérlek kíméljetek meg, nem szólok be nekik, csak mérhetetlenül sajnálom az ilyen gyerekeket.



2014. nov. 10. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
te mások autójába kukucskálsz be üres idődben?
2014. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Na és aki a házban dohányzik baba melett? Vagy épp maga a kismama? Sajnos nagyon sokan cigiznek, de nem lehet tenni semmit.



Hihetetlen h itt mindenki csak mással foglalkozik. Ők nem bírják ki cigi nélkül te meg anélkül h ezen ne vitázz.

2014. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Én se tartom jó ötletnek. Mi is mindketten dohányzunk, de kocsiban csak akkor, ha nincs ott a gyerek.

De otthon is lakáson kívül gyújtunk rá. Gyerek előtt bent is dohányoztunk.

Egyszer volt olyan, hogy amíg elmentem sétálni a gyerekkel, az apja rágyújtott a lakásban, viszont ki is szellőztetett, mire hazaértünk.


Kapcsolódó sztori: anyám is dohányzik, természetesen gyerek mellett ő sem. Egyszer Skype-on beszélgettünk, kamera a babára irányítva. Anyám rágyújtott, én tettetett felháborodással: "A gyerek mellett dohányzol??"

Ijedtében elnyomta, mire leesett neki a tantusz, gyújthatta meg újra :))

2014. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

Jó nyilván nem kellene úgy dohányozni, de szerintem nem kellene ezt ennyire felfújni. Letekert ablaknál ha megy a kocsi jól szellőzik, nem szorul be hátra a füst. Ültem már hátul (nem gyerekkel) úgy hogy elön dohányoztak, és nem lehetett annyira érezni.

Jó persze nem értek ezzel én sem egyet, de azért annyira nem akaszt ki, hogy ezen kattogjak, láttam már rosszabbat is.

2014. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Az első és második kötekedő válaszolónak üzenem, hogy nem feltétlenül kell vezetés közben kukucskálni mások autójába. Az ember áll a dugóban/piros lámpánál és látja, mit történik körülötte. Vagy dohányoznak előtte a kocsiban, amit befúj a szél a mögötte haladó kocsimba és akkor veszem észre, mi történik abban a kocsiban.


Persze, hogy semmi közöm hozzá! Ne aggódjatok, akár agyon is verhetnek egy gyereket az orrom előtt, akkor sem szólok egy szót sem majd ezentúl...


Hihetetlen, az ilyen "mi közöd hozzá" elmebetegektől tart ott a társadalom ahol, mert még véletlenül se merjünk másokhoz szólni, had' élje ki hatalmát a gyereke felett.


A normális válaszolóknak köszönöm. Csak véleményekre/történetekre voltam kiváncsi és nem kötekedésrekre.

2014. nov. 10. 10:44
 6/13 anonim ***** válasza:
az ilyet én sem értem. mi is cigiztunk a kocsiba, de ahogy terhes lettem a férjem természetesen már nem gyújtott rá, és most sem cigizunk egyikünk sem a kocsiban, sem a lakásban. házban előtte sem gyújtottunk rá.
2014. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, ha útközben cigizni akarunk, akkor amiatt nem állunk meg, kibírjuk, míg célba érünk, de pl ha vásárolunk, akkor a cuccok bepakolása és indulás előtt rágyújtunk. de ez is zavarni szokott, mert még ha kint is cigizel azért bőven viszek be magammal szagot mikor beszállok.
2014. nov. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Én is dohányzom, de én sem értem, hogy miért nem lehet kibírni amíg össze van zárva a gyerekkel. Nekem ugyan nincs gyerekem, de eszembe nem jutna rágyújtani az autóban, ha benne ül gyerek, sőt egyéb zárt helyiségben sem.

Sőt tovább megyek, szoktunk a párommal autóban dohányozni, főleg hosszú úton, de ha olyan utasunk van, aki nem dohányzik, bizony órákat is kibírunk rágyújtás nélkül. Vagy ha após kocsiját kérjük el, ami nemdohányzó autó, eszünk ágában sem lenne rágyújtani, pedig lehet észre sem venné mire visszakapja, de akkor sem.

Aki már ennyire nem bírja ki, ott nagy baj van, vagy tényleg intelligencia hiánya.

2014. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

8. voltam. Még annyi jutott eszembe, hogy szerintem az a baj, hogy a dohányosok zöme nem gyakorolja a nélkülözést.

Pedig rengeteg olyan szitu van az életben, nem csak a gyerekszállítás az autóban, amikor nem lehet rágyújtani. Pl. előadások, templomi esküvő, hosszas időzés egy aluljáróban, megállóban, színház, mozi, kiállítás megnyitó és még sorolhatnám. Ilyenkor a dohányosok szenvednek és nem élvezik az eseményt, mert alig várják, hogy vége legyen és megjutalmazhassák magukat. Pedig ezeket gyakorolni kell, meg kell tudni feledkezni a rágyújtási kényszerről, különben tényleg ez lesz, hogy rágyújt a gyerek mellett is. Én akkor tanultam meg kontrollálni magam, amikor egy időben sokat vigyáztam egy ismerősöm gyerekeire. Eleinte kínszenvedés volt, de végül rájöttem, hogy semmit nem veszítettem az idő alatt, amíg nem gyújthattam rá. Nem magamat akarom fényezni, csak az okokat próbálom felvázolni.

2014. nov. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Ha csak az egyik oldalt van lehúzva az ablak, résznyire, akkor a cigifüst pont kimegy rajta, nem keveri hátra a huzat a füstöt. Kitapasztaltuk, leteszteltük.

Szóval kár másokat bírálgatni... Amúgy is mindenki úgy éli az életét ahogy gondolja...

Apukám mindig is dohányzott a lakásban, nagyrészt a konyhában. Semmi bajunk nem lett tőle. Szerintetek az utcán lévő szmog kevésbé ártalmas? Aki egész nap kint tologatja az utcán a gyerekét, ugyan olyan füstnek teszi ki mint aki pl a konyhában dohányzik vagy rágyújt az autóban.

Szerintem ezt a témát is le lehet zárni...

2014. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!