Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos kisfiam mostanában...

20 hónapos kisfiam mostanában nem akar aludni délután. Ébresszem fel korán, hogy elfáradjon?

Figyelt kérdés

Unokatesóm azt tanácsolta, hogy ébresszem fel korán a kisfiamat hátha elfárad dél körül és akkor el is alszik. Ő mindig így csinálja, reggel 7-kor ébreszti a 2,5 éves kislányát, hogy délbe le tudja tenni. Aztán a délutáni alváskor is felébreszti, hogy ne aludja túl magát a kicsi. Náluk minden percre pontosan van. Én ettől egy kicsit idegenkedek.

Mi mindig 9-kor kelünk, hétvégén kicsit hamarabb. De eddig nem volt baj az alvással, ebéd után mindig elaludt 2 óra körül és aludt is másfél órát. Most viszont nem tudom mi lelte?? :)

Az éjszakát végig alussza, csak néha ébred fel inni, de utána alszik is vissza. Kb. 12 órát alszik éjszaka. Még szerintem szüksége van a délutáni alvásra.


2010. okt. 4. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem minden baba alszik már ilyenkor délután. Sztem hagyd, ha nem nyűgös, akkor nem álmos. Ne ébreszd fel reggel, én nem tenném.Tudják ők, hogy mennyi alvásra van szükségük.
2010. okt. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már elég neki ennyi alvás is. Elég sokáig alszik reggel. Szerintem ne keltsd fel hamarabb. Ha nem nyűgös estére, hogy már fáradt, akkor már nem kell neki a déli alvás. Ha simán jókedvűen kibírja estig akkor elég neki, hogy reggel olyan sokáig alszik.
2010. okt. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!