Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire számítsak az első alkalom...

Mire számítsak az első alkalommal, amikor korai fejlesztésre viszem a babámat?

Figyelt kérdés
4,5 hónapos babám nem szeret annyira hason lenni. Kb 10 percet elvan, még mosolyog is, de többet nem igazán. Könyökölni kevésbé szokott, inkább egymás után többször nyújtott karral pár másodpercre felnyomja magát és úgy nézeget. Ha elfárad, akkor pedig a levegőben tartja a kezeit. Behajlítva, testére merőlegesen tartja a karját.

2023. febr. 6. 18:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Korábban tényleg utált hason lenni, pár percig bírta csak és nem is támaszkodott. Mindig vagy az ágyon, amit utólag már tudom, hogy nem jó a puhán. Aztán később a szőnyegen hasaltunk. Egyszer az ágyába tettem le hasra, de csak azért, mert leesett a csörgő azt hiszem. Ott lett valami áttörés, mert nagyon szeret az ablakból kinézni és hogy kilásson az ablakon, ezért felnyomta magát. Azóta csinálja igazából. Lehet emiatt is javasolta a védőnő, nem tudom.

Persze, megírom, hogy mi volt. Csütörtökön megyünk délelőtt, ezért csak délután vagy később tudok írni majd.


Igazából nem tudom, hogy van-e nekik nevük, ahova megyünk. Csak egy telefonszámot adott a védőnő és egy keresztnevet. Közeli városban az egyik általános iskolájában vannak ezek a fejlesztő foglalkozások, ahova mi is megyünk.


Védőnői kérdések alapján, amiket a státuszokon feltett, azok alapján tényleg később kezdte el a babám ezt a területet. Remélem nagyobb baj nem lesz.


Családomban van olyan gyermek, ahol tényleg egyből felállt a baba, átugrotta a kúszást-mászást. Ezt én nem szeretném. Meg az a gyermek nem is beszél. Férjem testvére pedig értelmileg beteg. Ezek miatt is jobban igyekszünk figyelni a babánkra.

2023. febr. 7. 15:55
 12/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd sehova. Semmi szükség erre azok alapjàn amit írtál. Inkább segíts neki te magad könyökölni, mellkasodra rakd és úgy emelgesse a fejét. Többet segít hidd el. Mondom ezt úgy, hogy baràtnőm mozgásfejlesztő terapeuta és ő maga sem javasolja, hogy ilyen piciket fél éves kor előtt dévényeshez cipeljük.
2023. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Elmentünk ma a fejlesztésre a picivel. Igazából azt mondta a hölgy, hogy kicsit feszes az izomzata. Mutatott néhány gyakorlatot, ami segíthet.

Ezeket a gyakorlatokat láttam igazából már youtube videóban, csak én magamtól nem csináltam a picivel, hiszen nem vagyok szakember.

Az egyik az átforduláshoz a következő videóban a 22. másodperctől van.

https://www.youtube.com/watch?v=glhpVvMmRes


Kezét fogva felhúzást mutatta, hogy kicsit emeljem meg és hagyjam, hogy a baba húzz fel magát teljesen. Ezen kívül javasolta még, hogy szerezzünk be egy labdát és azt használjuk.


Egy hónapig ezeket csináljam vele és talán fejlődni fog. Azt mondta a hölgy, ha egy hónap múlva sem látszik fejlődés vagy én nem szeretném csinálni (Ezt nem értettem, hogy gondolja. Szeretek a babámmal foglalkozni, ahogy szerintem minden anya. El sem tudom képzelni, hogy van olyan anya, aki nem akar ilyen gyakorlatokat megcsinálni a babája fejlődéséért.) akkor menjen majd vissza vele egy hónap múlva.

2023. febr. 9. 15:35
 14/16 A kérdező kommentje:

Kb fél órát voltunk bent. Zárójelentését, védőnői státusz lapokat nézte át, másolta le.

Illetve még azt mondta a hölgy, hogy akkor is hasaltassam továbbra is, ha nem szereti a pici, vagy sír.

2023. febr. 9. 15:38
 15/16 A kérdező kommentje:

Azért síráskor nehéz hason tartani. Nehéz az anyai szívnek szerintem. Főleg, hogy több oldalon, itt is olvastam, hogy a hordozás, kézben függőlegesen fogás jobb is tud lenni, mint a hasaltatás. Nálunk ez megvan, imád kézben lenni.

Ebben a videóban is a szakértő jobban javasolja a hordozást, mint a hasaltatást.

https://www.youtube.com/watch?v=iOusv7QxA8A

2023. febr. 9. 15:56
 16/16 xp ali ***** válasza:
51%
Mi lenne, ha csak játszanál a babával és nem hordanád minden marhaságra. Majd fejlődik magától, a természet megoldja, hidd el. Csak mert valahol azt írták, hogy 4 hónaposan már minimum 2 nyelven illik olvasnia, még nem biztos, hogy így van. Akkor se, ha a szomszéd Jucika babája állítólag már fordított is a 2 nyelv között. Majd felül, mászik, beszél, amikor akar, amikor eljut odáig. Nem vagyunk egyformák.
2023. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!