Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a kismamák vagy a...

Szerintetek a kismamák vagy a kispapák felé nagyobbak az előítéletek?

Figyelt kérdés

"Semmi dolga, csak hogy a gyerekre vigyázzon, még aludni is tud napközben."


"Elmegy otthonról, hogy ne kelljen vesződni a gyerekkel, meg amúgy se segít semmit, talán jobb is"


Ilyesmikre gondolok, alighanem ismerős mindenkinek. :)


2023. febr. 9. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a kismamák felé, de azért a kispapák felé is elég erősek
2023. febr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Úgy gondom a nők felé sokkal nagyobb az elvárás társadalmi szinten.

Nem csak gyerekvállalás ill kismama/papa időszakbab

2023. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam pl. mindenki próbálja mondani, hogy ne dolgozzak addig míg szeretnék (több, mint egy hónappal előbb menjek el szülési szabira), és ne menjek vissza egy év alatt (nálunk a férjem is itthon akar maradni valamennyit).


Szóval én nagyon erősen tapasztalom azt, hogy a nők felé milyen nyomás van arra vonatkozóan, hogy maradjon otthon (ráadásul full home-office és nem is pörgős munkahely, ahogy nézem több kollégám ilyen napi 5-6 órákat dolgozhat és senkit nem zavar látszólag).

2023. febr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Rám is furán néztek, hogy a 35. Hétig dolgoztam, mivel semmi bajom nem volt
2023. febr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A nők felé több elvárás van, valószínű több az előítélet is.

Én inkább abban tapasztalok nagy különbséget hogy amit anyaként természetesen a feladatodnak tart mindenki azért a férfiakat megkoronázzák, szétdicsérik, csodálják.

2023. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szerintem ebben a kérdésben sosem lesz egyetértés, márcsak azért sem, mert másképp éli meg minden ember ezeket a dolgokat. Van, akinek extra teher szülőnek lenni, van aki ebben teljesedik ki.

Én férfiként úgy látom, hogy mindkét fél áldozata ezeknek a sztereotípiáknak.

Pedig szerintem az otthon maradó és a másik szülő szerepe szükségszerűen eltér, nem hasonlítható össze.

Persze sokakra jellemzőek a sztereotípiák is.


De múltkor pl leugatott itt egy anyuka, hogy nem besegítek a felesegemnek, mert együtt vállaltuk a gyereket, így nem nevezhetem segítségnek.


Pedig én igencsak annak élem meg, hogy napi másfél óra alvással működöm és próbálok mindenben részt venni a napi taposómalom mellett is : )

2023. febr. 9. 14:39
 7/17 A kérdező kommentje:

5-os, ez azért van szerintem, mert a gondoskodó ösztönt inkább a nők sajátjának tartják, így szembetűnő, ha egy férfi kitűnik benne.

Mint ahogy furán nézünk a női kamionsoforokre is.Persze nem jó a párhuzam, mint általában, de értitek.


Szerintem az igazság valahol félúton van.

2023. febr. 9. 14:45
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
Nekünk nem ismerős egyik előítéletes mondat sem, mert normális emberekkel vagyunk körülvéve.
2023. febr. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

"De múltkor pl leugatott itt egy anyuka, hogy nem besegítek a felesegemnek, mert együtt vállaltuk a gyereket, így nem nevezhetem segítségnek."

Hát pedig ez jogos! A feleséged is 1,5 óra alvással viszi a napot gondolom.

Akkor most nála ez természetes, csak azért mert nem elmegy dolgozni hanem otthon van? Nálad pedig megtapsolni való?

2023. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként ha 1,5 órát alszotok úgy h ketten vagytok 1 gyerekre akkor valamit nem jól csináltok.

Az ikrekkel (pedig nem voltak jó alvók) többet aludtam. fejés etetés sterilizálás körforgásban

2023. febr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!