Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől jöhetnek ilyen furcsa...

Mitől jöhetnek ilyen furcsa és őrült gondolatok a kismamák fejébe? A hormonoktól van?

Figyelt kérdés

Sok újdonsült anyuka mesélte, hogy az első időszakban nagyon fura dolgok jártak az eszükben, például hogy visszacsinálnák az egészet, rossz anyák lesznek, még nem érzik a kötődést a babával, stb..

Ti is éreztetek ilyeneket?

A szülés utáni depressziót meg lehet előzni?


2023. febr. 9. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem furcsa és őrült gondolatok, hanem teljesen normális és gyakori gondolatok. Szerintem a legtöbb ember, azok is akik készülnek a gyerekvállalásra, beszarnak, hogy minden meg fog változni.
2023. febr. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Az a furcsa és debil gondolkozás, hogy szerinted a csecsmők eperízűt szarnak és te meg akarod enni.
2023. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Ezek nem furcsák és őrültek, hanem normálisak. Mindenkinek átvillannak az agyán, mikor szembesül a nyers valósággal.

[link]

2023. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2-es ki kíváncsi a válaszodra? Inkább menj és tedd a dolgod ;)
2023. febr. 9. 16:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én depressziós nem voltam,sőt baromira fel voltam dobódva,az se érdekelt,hogy nem tudok ülni a gársebtől,és hogy vérzik a cicim a szoptatástól,mert nem jól csináltam először,viszont mikor hazaértünk a babával,és 3-an maradtunk,csak letettük a babahordozót,és néztük.És egymásra néztünk,és megkérdeztem a férjemet,hogy most mit fogunk csinálni,ha felébred?Féltem,hogy nem tudom egyedül megnyugtatni,hogy hideg,vagy meleg lesz neki.Hogy elalszik,és nem fogom meghallani ha sír,meg ilyenek.Hirtelen minden rámtört,és beparáztam.A férjem meg nem is fogott előtte még ilyen pici babát,úgyhogy ő meg attól parázott,hogy én félek.Akkor most mi lesz?Abban a pillanatban én is,mi is éreztük kicsit,hogy erre nem készültünk fel,nem lehetne inkább visszacsinálni?De felébredt,megetettem,átpelusoztam,este megfürdettük,stb ès elmúlt.Mostmár kamasz.Most néha megint ezen gondolkodom,hogy kellett ez nekem?De végül mindig arra jutok,hogy igen kellett.A legjobb dolog az életünkben.
2023. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Gyakran a szülésélménnyel függ össze. Ma már kutatások igazolják, hogy a kötődési problémákat okoz a mesterségesen beadott oxitocin, mert nem várják meg, hogy természetesen, az agy indítsa el a termelődését.

Illetve az azonnali bőrkontakt, a megszakítatlan aranyóra is fontos.

Sok esetben teljesen indokolatlanul ebbe belezavarnak. Szerencsére már látszik a változás, mert sok kórházban nem erőltetik indokolatlanul az oxitocint, nem sürgetik a szülést beavatkozásokkal.

(Természetesen nem olyan esetekre gondolok, ahol a baba és mama állapota indokolja a beavatkozásokat.)

2023. febr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Ott egy kvázi vadidegen gyerek, akit életben kell tartani, te még épülsz felfele egy szülésből és elvárás, hogy azonnal szeresd a gyereked. Nem sok embert ismerek akinek ez azonnal ment, nekem se. Gép üzemmódba kapcsoltam, tettem a dolgom, etetés, fürdetés, pelenkázás, altatás, hasfájós is volt a gyerek, úgyhogy kb 4hónapos volt mire feleszméltem, hogy jé, akkor ő most itt marad, és valamilyen módon kötődök is hozzá.
2023. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Nekem valóban fura gondolataim voltak, plusz szorongásos rohamok. Ez a szülés utáni depresszió miatt alakult ki. A hormonok okozzák, amik a terhességet fenntartották és szülés után pár óra alatt visszaesik a szintjük.
2023. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Idézet Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors című könyvéből:


Dr. Varga Katalin pszichológus, az ELTE tanszékvezetője, ez a kitűnő szakember egy érdekes előadásban mutatja be, mi történik, amikor indokoladanul beleavatkozunk a természetes folyamatokba.

Röviden, leegyszerűsítve: a szülés megindulásakor az anya agyában oxitocin szabadul fel. Ennek egy része a testbe kerül, és ott részt vesz a méhösszehúzódások szabályozásában, segít csillapítani a vérzést, illetve beindítja a tejelválasztást. Ezt hívjuk perifériás hatásnak, merthogy kikerül a központból (az agyból) a perifériára (a testbe). A másik része azonban, ami az agyban marad, szinte elönti a kötődésért felelős területeket, hogy minden fájdalom ellenére magával ragadó és felemelő érzés legyen a szülés, a baba felé pedig meginduljanak a gyengédség első hullámai. Ez történik, ha nem avatkozunk be a folyamatba. 1953-ban azonban történt valami, ami alapjaiban alakította át a dolgok természetes rendjét. Ekkor sikerült ugyanis mesterséges oxitocint előállítani. Fontos felfedezés volt, mert ha erős vérzés alakul ki az anyánál a szülés során, segít csillapítani, így sokszor életmentő az

infúzióban adagolt szer. Sajnos azonban - hogy felgyorsítsák a folyamatokat - az oxitocint elkezdték rutinszerűen alkalmazni a szülőszobákban. Ma így is hívják: gyorsító infúzió. És a témánk szempontjából itt egy lényeges ponthoz érkeztünk.

Ha intravénásán kap az anya ebből a szerből, akkor leáll a saját oxitocintermelése. Ez viszont azzal jár, hogy a mesterséges anyag nem képes áthatolni a vér-agy gáton, így nem jut be az agyba, és értelemszerűen a hatása is elmarad. A szeretethormon legelső löketének hiányában döcögősebbé, nehezebbé válik a mama-baba páros egymásra hangolódása, a biztonságos kötődés kialakulása. Ennek pedig hosszú távú következményei lesznek.

2023. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen normális.


Semmi köze a depresszióhoz.


Már többedjére élem át… most már terhesen előjött, hogy “atya Isten;jól átgondoltuk?”

2023. febr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!