Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnátok úgy a babát, ha...

Bevállalnátok úgy a babát, ha anyagilag teljes mértékben a párotoktól függnétek?

Figyelt kérdés

Nem tervezetten teherbe estem (védekeztünk, ezzel kapcsolatban nem szeretnék kommenteket, szemrehányást, számonkérést).


Alapjáraton én már évek óta szeretnék kisbabát, párom is mondogatja egy ideje, viszont kettőnk közül csak neki van bevétele. Anyagi problémáink nincsenek, sőt, kb. ha rangsorolnom kéne, a felső 1%-hoz tartozik/tartozunk. Viszont mint írtam, ez neki köszönhető, nekem ehhez semmi közöm, az előnyeit tapasztalom maximum. Az én nevemen egy lakás van csupán, az is a szüleimnek köszönhető (továbbtanulás miatt költöztem Budapestre, ésszerűbbnek látták, ha vásárolnak, minthogy fizessék az albérletet éveken át).


2 éve vagyunk együtt, nagy a szerelem. Dehát minden kapcsolat, házasság elején az, aztán mégis több, mint a fele válással végződik... Nem így indulok neki, nem azt várom, mikor akar szakítani, de ez is ott van, mint lehetőség. Viszont a másik oldalon meg az van, hogy én már kamaszként is imádtam a babákat, gyerekeket, mióta együtt vagyunk, azóta még jobban érzem azt, hogy őt szeretném a gyerekem apjának, vele tudom elképzelni a családalapítást... Csak hát nem ennyire hamar gondoltam ezt, nem úgy, hogy ami pénzt költök, az nem a sajátom. Mert ha pl. fél év múlva azt mondaná, hogy megismerkedett valakivel, akibe beleszeretett és a mi kapcsolatunknak vége, akkor konkrétan én úgy tudnék megélni, ha újra a szüleim támogatnának anyagilag.


Ha ti kerülnétek ilyen helyzetbe, hogyan döntenétek?


2023. febr. 12. 00:02
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
91%
Ő hogy áll a gyerekhez? Ha neked van egy budapesti lakásod, azt kiadhatod, és máris lesz annyi bevételed, mint egy átlag anyának. Mennyi idős vagy? Van valami piacképes végzettséged? Ő mennyi idős? Mert gazdag férfiak könnyebben "cserélik le" a feleségüket egy fiatalabbra, mint egy átlagember. Én hosszú kapcsolatba szültem, mégis végül egyedül maradtam, és az akkori fizetésem nem volt több, mint egy fővárosi lakás kiadásából származó bevétel. És egy átlagos, GYED-en lévő anyának sincs több bevétele, tehát ők sincsenek jobb helyzetben.
2023. febr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
68%

1. Mennyi ideje vagytok együtt?


2. Ténylegesen mennyire érzed valószínűleg, hogy fél, egy, két, három éven belül megismerkedik valakivel?


3. Mennyi időre lenne szükséged, amíg gyerek mellett önellátó tudnál lenni?


4. A szüleidre számíthatsz, ha beüt a gáz?


5. Házasok vagytok és a jelenlegi bevétel fele a tied papíron, tehát egy válás esetén lesz mondjuk (felső egy százalék gondolom havi 5 millió körül van), éltek havi 2-3 millióból, még mindig kapsz minden együttöltött hónap után 1 milliót? (De legyen kevesebb, 200 ezret vagy 400 ezret). Meddig kellene együtt maradnotok, hogy kihúzd vele addig, amíg befut a karriered?


Én ezeket mérlegelném. Ha nem kerülök rossz helyzetbe a gyerekkel, akkor szerintem ez nem olyan veszélyes. Van családi háttér lakás stb. Csak meglesztek.

2023. febr. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Még nem tudja, én is csak péntek óta tudom.


A lakás kiadásán gondolkoztam, mikor összeköltöztünk, de aztán úgy beszéltük a szüleimmel, hogy hagyjuk inkább, mert féltem, hogy lelaknák, vagy hogy ha nem működik az együttélés, hogy költöznék vissza stb.


23 vagyok, most fogok majd végezni a Corvinuson (nemzetközi gazdálkodás szakon).

Ő idősebb, 42 éves, ami tudom, hogy elsőre hogy jöhet le, de nem az van, hogy fiatal lányokra vadászna folyamatosan... Előttem egy 11 éves kapcsolata volt, de ott a nő inkább csak a karrierre koncentrált, nem akart sem házasságot, sem gyereket és végül a párom mondta, hogy akkor inkább engedjék el egymást.

2023. febr. 12. 00:24
 4/43 anonim ***** válasza:
72%
Nem
2023. febr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi ideje lógatod a lábad, eltart, csak kellene ismerd annyira, hogy tudd, kidobna e gyerekkel, vagy elhagyna e egy fiatalabbért.
2023. febr. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen korkülönbséggel nem vállalnám. Egy generáció van köztetek. És gazdag, idősebb férfiak nem mindig szokták egyenrangúnak teknteni a fiatalka barátnőjüket.
2023. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

2 éve vagyunk "hivatalosan", kimondottan együtt, előtte már azért fél évet találkozgattunk, elvoltunk egymással. Másfél éve élek vele.


Nem nagyon tartom valószínűnek, hogy a közeljövőben akár szándékosan, akár véletlenül megismerkedne bárkivel. Vagy dolgozik, vagy velem van, esetleg sportol, havonta 1-2 estét barátokkal tölt valamelyiküknél. De az anyám sem számított rá, hogy egy sima hétköznap este apám közli vele, hogy szerelmes másba és válni akar... Sokszor ez úgy jön, mint derült égből a villámcsapás, a legtöbb esetben a jelek is utólag tűnnek fel. Lehet, hogy hozott minta ez nálam, hogy félek attól, elhagy más miatt, nem tudom.


Az önellátás nyilván igényektől is függ azért nagyban. Például az autómnak csak a lízingdíja többe kerül havonta, mint amennyit egy minimálbérért dolgozó megkeres. Ritkán szoktam főzni, leginkább éttermezünk akár együtt, akár külön-külön. Ez is sokat dob azért a kiadásokon.

Szeretem a divatot, a szép holmikat, magasabb árkategóriájú márkákat, tervezői darabokat. Így nem tagadom, hogy ezekre is költök bőven. Nem vetem meg a szépségápolással kapcsolatos dolgokat, eljárásokat sem (itt nem a plasztikai beavatkozásokra kell gondolni!). De ezek példák csak.

Szóval a jelenlegi életszínvonalam bőven átlagon felül van, ehhez azért kellene egy stabil, jól felépített karrier, ha magamnak akarnám finanszírozni mindezt. Tudom, hogy a kényszer nagyúr, lehet főzni akár 2-3 napra előre, tömegközlekedéssel járni, nem költeni feleslegesen szépítkezésre, öltözködésre, évente maximum 1-szer utazni... De ahhoz, hogy a mostani színvonalon tudjak élni egyedül, ahhoz szerintem 10 év kemény munka biztosan kellene, és egy jó adag szerencse is.


Szüleimmel jó kapcsolatom van nagyon, rájuk számíthatnék. De más az, ha támogatnak anyagilag, mert egyetemista vagyok és tanulok, meg más, ha eltartanak a gyerekemmel együtt. Nekem ez valahogy sértené az önbecsülésemet, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak... Hogy nem tudnám megadni a gyerekemnek azt a biztonságot, amit én anno kaptam a szüleimtől. De persze, ha bármi baj lenne, azonnal segítenének.


Még nem vagyunk házasok. Tervben van, tudom, hogy a gyűrű is megvan már, de mondtam, hogy amíg nincs meg a diplomám, addig én nem szeretnék lánykérést, esküvőt.

2023. febr. 12. 00:38
 8/43 anonim ***** válasza:
85%

Ha 2 év alatt itt tart nálatok a bizalom, akkor tényleg nem érdemes hosszú távra tervezned. Ebben a helyzetben kb.akkor lennél igazán bajban, ha a 3 napos újszülöttel egyik napról a másikra az utcára rakna. Ha kinézed belőle, akkor nem a gyereken kéne gondolkodni, hanem már szakítanod kellett volna. Pár év múlva egy bölcsibe adható gyerekkel, saját lakással, normális végzettséggel simán meg lehetne oldani az életeteket egyedül is és akkor a várhatóan busás gyerektartásról még nem is beszéltem. Még ha nem is olyan életszínvonalon, amit megszoktál mellette. Ő évek óta gyereket akar, 42 éves, meddig váratnád, hogy eldöntsd vállalsz-e vele gyereket?

Ha ennyire parázol, beszéld meg vele őszintén a félelmeidet, felvetheted a házasságot is, ha attól nagyobb biztonságban éreznéd magad. Ha házassági szerződést akar, ami nagy vagyoni különbségnél nem lenne meglepő, akkor meg nem megsértődni kell, hanem megértetni vele, hogy neked is van kockázata a váratlan gyermekáldásnak és olyan szerződést kötni, hogy válás esetén se kerülj méltatlan helyzetbe. Nyilván ő is tisztában van vele, hogy a korkülönbség plusz rizikó a kapcsolatban, ami amúgy a te malmodra hajtja a vizet. Ő is parázik attól, hogy pár év múlva te lépsz le egy fiatal fickóval. Ha azzal kíván bebiztosítani magának, hogy kiszolgáltatott helyzetben tart, az egy ilyen beszélgetésnél ki fog derülni.

Ja, én megtartanám a gyereket, nem lenne kérdés.

2023. febr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
98%

Azért egy Corvinusos diplomával 30 éve alatt sem tudnád ezt a színvonalat egyedül elérni. Külföldön élünk, a havi bevételünk 3 millió Ft fölött van, de nem járunk dizájner cuccokban, drága autóval, és főzünk itthon.


Szerintem ne vállalj gyereket, ha megviselne a hatalmas anyagi zuhanás.

2023. febr. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

Egy kis hátszelem azért lenne a munkaerőpiacon, de nyilván ha a párom nélkül kéne boldogulnom anyagilag, azt megérezném még úgy is.


Nem a páromban nem bízom, hanem látom azt, hogy körülöttünk is mennek tönkre a kapcsolatok, barátok szülei is válnak 50-60 évesen stb. Ma már nagyon ritka az, hogy valaki kitart az első házasságában. Valószínűleg azért is érzem ezt ennyire, mert az apám háromszor, az anyám pedig kétszer vált el, és a harmadik házasságában él.

2023. febr. 12. 01:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!