Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az Erzsébet és Éva nevek...

Az Erzsébet és Éva nevek közül szerintetek melyik a szebb és miért?

Figyelt kérdés

2023. febr. 14. 12:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Éva.


Az Erzsébet szerintem túl durva hangzású a "rzs" miatt, és ezen a "-t" végződés sem enyhít. Plusz ugye Bözsi néni ismerőse szerintem kb mindenkinek van, nehéz egy kis cuki babát elképzelni Erzsikének.

2023. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
A kettő közül inkább az Éva a lágyabb hangzása miatt. Az Erzsébet az Elizabet névből származik, úgy viszont szép.
2023. febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Erzsébet annyira öreges vaskalapos.

Az Éva szimplán unalmas, számomra jellemtelen.

2023. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

"nehéz egy kis cuki babát elképzelni Erzsikének"


Egészen addig, amíg nem mutatnak neked egy cuki kisbabát, és közlik, hogy Erzsébetnek hívják. :-)

Én hasonlóan voltam az Emmával. Gyerekkoromban megszoktam, hogy az én nagyszüleim korú néniket hívják Emmának. Aztán pár éve egyre több kislányról hallottam, hogy Emma a neve. Ma már kislányt is párosítok a fejemben az Emma névhez.

Ez szimpla megszokás, ezek a legkönnyebben átírható dolgok.

2023. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
59%
Az Erzsébet csúnya és ódivatú. Az Évában sincs sok fantázia, de legalább lágyabb hangzású.
2023. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%
Éva. Örökzöld név, külföldön is kiejthető, a hangzása is tetszik. Erzsébet nem tetszik.
2023. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 jpeacefuler ***** válasza:
54%
Valóban ódivatú egy kicsit az Erzsébet, de szerintem szép név. Még mindig jobb mint az ilyen divatos marhaságok, meg a celeb-nevek. Az Éva is rendes név, meg az Erzsébet is. Ne foglalkozz senkivel, hogy mit szólnak hozzá, válaszd a neked szimpatikusat! Csak rendes magyar nevet válassz!
2023. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
36%
Én úgy 50 évig nem adnék neveznél egy gyereket Erzsébetnek.
2023. febr. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%

8-as, szerencsére nem te döntöd el.

Üdv: egy 6 éves, tündéri aranyos Erzsike szülője.

2023. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%

#9: nem tartod kicsit röhejesnek ezt beírni, amikor valaki azt kérdezi, milyen név lenne jobb egy gyereknek?

Ennyir erővel minden kérdés minden válaszára oda lehetne ezt firkantani, hogy "szerencsére nem te döntöd el"...

2023. febr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!