Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha hány a baba, akkor tényleg...

Ha hány a baba, akkor tényleg nem szabad tápszert adni neki?

Figyelt kérdés

A saját gyerekorvosunk azt mondta, szilárdat ne egyen, tápszer mehet.

A gyerekosztályos orvos meg azt mondta, csak teát vagy vizet.

Ti hogy szoktátok?


2023. febr. 14. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Hányás után eleve pihentetni kell a háborgó gyomrot, tehát 1 de leginkább 2 óráig ne adj semmit neki.

Különben csak azt éred el, hogy folyamatosan hányni fog és kiszárad.

2023. febr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Összesen 3x hányt, 1x tegnap éjjel, 1x ma délben, és 1x délután.

Nyilván hányás után nem kapott egy ideig semmit. Csak most már brutál éhes, és a teától csak sír, nem is akarja már elfogadni.

2023. febr. 14. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Adj enni neki.
2023. febr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

Hányás után 2 órán keresztül tilos etetni és itatni!


Ezt elmondják a kórházban, ha emiatt bekerül a gyerek.


Az én lányom nem kaphatott rota elleni oltást. 6 éves koráig 5x voltam vele emiatt kórházban!


Szóval ez az első, amit elmondanak. A 2 órás pihentetés. Utána is csak elektrolit folyadékot kaphat (pl ors por feloldva), de nem tudom,pici babánál hogy van.

Ugyanis az én lányom mindig 9-10 hányással indított, rögtön infúzió és bennfekvés. Otthon sose gyógyítgattam.


Az okát is leírom a pihentetésnek: hányással nem csak az jön ki,ami bement. Rengeteg plusz emésztőnedv is kijön,ami hatalmas folyadékveszteség. Elősegíti,gyorsítja a kiszáradást!


Szóval nem kell hányás után fél órával megitatni,mert azt is ki fogja hányni,és utána sokkal rosszabbul lesz a gyerek.

2023. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Ezt csak tájékoztatásul írtam le. Sajnos van tapasztalatom... :(


Próbálj neki kicsit adni.


Mennyi idős?

2023. febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a gyerekorvos legalább húsz perc szünetet ajánlott, de ha lehet és tudom, várjam ki az egy órát. Így is tettem, csak cicis volt. Egész napom hányásból és etetésből állt.
2023. febr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Hányás után minimum 1,5 óráig semmi! Utána is csak apró kortyonként különben ugyanúgy hányás lesz a vége
2023. febr. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem közvetlenül hányás után értettem. A kórházi gyerekorvos azt mondta este, amikor hazajöttünk, hogy reggelig ne kapjon tápszert. Előtte délután 3-kor evett utoljára.

De este 9-kor muszáj volt adni neki egy fél adagot. Így is üvöltött utána, mert még éhes volt. Aztán éjszaka is evett egy kisebb adagot.

Csak teával tuti nem éltük volna túl az éjszakát. Főleg, hogy azt nem is issza meg üvegből. Csak fecskendővel.

2023. febr. 15. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!