Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 2hos tápszeres 3 órántké...

Babám 2hos tápszeres 3 órántként kap 60 mlt. De nem mindig birja ki és sokat sir de doki azt mondta hogy nem szabad neki többet adni. Siros baba, mit lehet vele csinálni és kb hány honapos kortol átalusza az éjszakát?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 09:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az én babám 1 hónaposan evett 60ml-t egy étkezésre. Szerintem annyit adjál neki amennyivel jóllakik, mert lehet, hogy folyton éhes. Nem értem a dokid miért mondta, hogy ne adj neki többet, tudják a babák, hogy mennyi a megfelelő mennyiség.
2010. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én biztos nem hagynám, hogy a kaja miatt sírjon.
2010. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az Én babám is 2 hónapos,tápszeres.A mennyiség attól függ,hogy hány kg a baba.Mi is voltunk orvosnál (hasfájás miatt)és nekünk is ezzel jött,hogy csak 6x...grot kaphat.Na persze,majd hagyom,hogy sírjon az éhség miatt!Ahha...Ő most kb 6x eszok 130-150 grot és kereken 6kg.

60 grot kb 2 hetesen evett.

Számold ki a testsúlyából,hogy mennyi az adagja és annyit kéne szerintem adnod.

Az enyém onnantól kezdve aludja át az éjszakát amikortól (rájöttem)megkapja a rendes adagját.

Remélem segítettem!

2010. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 5 hetes kora óta tápszeres. 2 hónaposan kb 100 ml-t evett és 8 hetes korától átalussza az éjszakát., Nyugodtan adj neki többet, mert szinte biztosan azért sír mert éhes. Ilyen pici korban még nagyon gyorsan nő az igényük. Én is akkor jöttem rá, hogy nincs elég tejem (3 hetes volt), hogy nagyon sokat sírt és nem bírta 3 óráig.

Jó babázást:)

2010. jan. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
kb.120 ml amit egy ekkora gyerek megeszik
2010. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 4 hetesen volt, hogy megevett 160-at.Jó, ez is túlzás.De már 1 hete üvöltött, hogy éhes.Azóta beállt az adagjára.

Azért egy kicsivel többet adhatsz neki, ne panaszkodjon annyit szegény.

Átaludni az éjszakát?Esetleg akkor, ha kap hozzátáplálást.A szerencsésebbek akár korábban is.Ez babafüggő.

2010. jan. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Testsúlykilogrammonként 150ml, és elosztva annyiszor, ahányszor eszik. Pl. 5,5kg, és 7x eszik egy nap, akkor alkalmanként kb. 120ml. A tápszereseknél ez az irányszám, de ne egyszerre adj most neki ennyit, hanem kezd 90ml-vel, és meglátod, mennyi idő múlva éhezik meg. Ha bírja a három órát, maradhat ennyi, de növelheted is az adagot, és akkor tovább bírja. Előfordul, hogy téved a doki, a babád valószínű, hogy éhes, mert ciciből tud annyit enni, amennyire szüksége van (jó esetben), de cumisüvegből csak annyit amennyi benne van.
2010. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Adj neki többet enni. Ha éhes nem fogja végigaludni az éjszakát! Ne hallgass a dokira. Nekem is azt mondták, ha többet enne a gyerek adjak neki teát!!! Nem is értem hogy gondolják!!!! Ő is teát iszik ha éhes???? Nem kell mindig szótfogadni!

Remélem tudtam segíteni!

Jó babázást!

2010. jan. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de hasonló bajom van.

5 hetes, napi 5-6 etetés van, de nem elég neki a 130 gr tápszer. A védőnő szerint sok, ne adjak neki többet.Szerintetek?

2010. jan. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én isfiam is tápszeres 2 hónapos. 5-6X 120-130ml a napi adagja. A doki így is írta fel a recepter a tápit: 6X120ml!!!! Adj neki ennyit nyugodtan! Jó étvágyat a pindurnak! Utolsónak: Ha a babád 5-6 kiló ne foglalkozz a tanácsokkal. Babád nem fog többet enni, mint amennyi kell neki! Milyen tápszert esztek? Az enyém Milumil HA start.
2010. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!