Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos a fiam, és nem...

9 hónapos a fiam, és nem mászik. De nem is akar?

Figyelt kérdés

6 hónapos kora körül kezdett kúszni. 8 hónaposan felállt, és megtanult ülni is.

Most már a bútorok mellett pár lépést közlekedik is. De mászni egyszerűen nem akar.

Nem is áll négykézlábra. Néhány alkalom volt, amikor négykézlábra állt, és tett is kb.2-3 mászó mozdulatot is. De ez talán 3 alkalom lehetett.

Sokat játszik/játszunk vele a földön. Lefekszünk, rajtunk átmászik simán.

Probléma lehet, hogy egyáltalán nem akar mászni?

Mentünk volna a héten 9 hónapos státuszra, de beteg, így tolódik, nem tudom megkérdezni.


2023. febr. 19. 06:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Van ilyen elmélet, hogy aki nem mászik, az később hajlamosabb a tanulási zavarra, de nem tudom, mennyire igaz.


Kérdésedre válaszolva: valószínűleg már nem fog mászni magától. Nem tudom, van-e értelme ezért gyógytornászt keresni, de lehet, hogy otthon is lehet próbálkozni, valahogy rávezetni. A védőnő nyilatkozzon.

2023. febr. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Jó lenne ha nem maradna ki a mászás. Keress meg egy Dévényes szakembert. (felméri a kicsit, mutat pár trükköt amivel segíthesz megtanítani neki) Még nincs elkésve. Nekem az egyik gyerkőc csak 10 hósan kezdett mászni (ekkor már ő is felült, de ő nem állt még)
2023. febr. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Az én gyerekem se nem mászott, se nem kúszott. Forgott, ült, állt, járt. Ennyi. Nem volt tanulási nehezsege
2023. febr. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképp keress fel szakembert, nagyon fontos a mászás.
2023. febr. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

10 hónapos koráig ráér a mászással.

Nem kell abból következtetni semmire, hogy jaj előbb állt fel és lépegetett, mert nincs jelentősége. Sok gyerek így csinálja és ez nem számít sorrendcserének.

A lényeg hogy meglegyen az alternáló mozgás.

(Gyt)

2023. febr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
gyógytornász, konduktor tud kiírni mutatni feladatokat, hogy miket csinálj vele, ami hatással lehet a mászásra. attól hogy elkezdett lépegetni, még nem fog szaladni is egyből. gyorsabb lesz neki kúszni, mászni, mint egyedül menni. viszont fontosnak tartom, hogy ne kezdjétek vezetgetni, ne adjatok neki járássegítőt. a saját tempójában induljon el, addig kénytelen kúszni vagy mászni.
2023. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
azaz gyógypedagógusra gondoltam, nem gyógytornászra :) max babagyógytornász
2023. febr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Az én fiam is az általad leírtak szerint fejlődött, de csak 10-11 hónapos kora között kezdett rendesen mászni, az első önálló (kapaszkodás nélküli) lépéseit pedig az első születésnapján tette meg.

Most harmadik osztályos, kitűnő tanuló, jó eszű gyermek.

2023. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Én teljesen kihagytam a mászást.

Se mozgás, se tanulási zavarpm nincs.

Nem azt mondom hogy így jó, csak hogy nem mindig a világ vége.

2023. febr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

1 én úgy tudom legalább vagy mászás vagy kuszás kell, hogy legyen.

2 nekünk azt mar kuszásnak vették, hogy néha tolatva arrébb ment de a katonai kuszást sose csinálta.

Én szerintem az, hogy alapvetően leírtad a te gyereked is tud mászni mert rajtatok átmegy illetve egy két “lépést” tesz igy nálatok is az lesz, hogy elfogadják.

3 van olyan gyerek aki járás után kezd mászni.

Biztosabbat majd mond a védőnő de nyugodtan elviheted szakemberhez is megmutatni.

2023. febr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!