Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha szoptatás alatt nincs...

Ha szoptatás alatt nincs menstruáció, akkor nem sok esély van a kistesóra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos, már csak este szopizik és éjszaka 1-2 alkalommal. Ennek ellenére a menzeszemnek se híre, se hamva. 1 éves koráig szeretném folytatni a szoptatást mindenképp, de utána érdemes leválasztani, ha kistesót szeretnénk, ugye? Nekem valószínű nem fog megjönni, amíg szoptatok, így viszont nem fog összejönni a kistesó. Jól gondolom?

2023. febr. 20. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát igen. Olyan van, hogy még nem jött meg, de már ovuláltál egyet es pont terhes lettél, mielőtt egyáltalán menstruálhattál volna. Ezért néha érdemes egy-egy tesztet ellőni. De valóban ez a kevésbé valószínű. Nekem szoptatás mellett 15 hónapra jött meg, es akkor már rendesen ovuláltam is. A sógornőmnek megjött már amikor 10 honapos volt a kislánya, de ő az elején még nem ovulált, csak pár hónap után, amikor már nem szoptatott. Van olyan barátnőm, aki 100% anyatejes baba mellett már a baba 2 hónapos korától rendesen menstruált, és olyan is, aki az utolsó komfortszopi után csak 6 hónappal menstruált először. Óriasi egyéni eltérések lehetnek ebben.
2023. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Jó neked. Nekem 4 hónap után megjött. Olyankor ráadásul nem szeret annyira szopizni. Nem egy sztori szól arról, hogy szoptatás közben simán terhes lett.
2023. febr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 NTBS ***** válasza:
9%
Szerintem egy nőgyógyászt keress fel.
2023. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szoptatok, és meg is jott, mikor a kicsi 4 hónapos volt, ettől függetlenül nem jön össze a kistesó, 2 kémiai terhességem volt.

Viszont van, aki szoptatás alatt simán teherbe esik, tehát semmiképp sem kizáró ok .

2023. febr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tesómék 13 hós baba mellett elcsípték az első ovulációt. Így lett 2 év a korkülönbség. Hamarabb akarták volna, de nem akarták csak emiatt elválasztani a nagyot.
2023. febr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fiam oszt.társa így sikerült
2023. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10 hónapos volt a babám mikor megjött, pedig a tiednél jóval többet szopizott még ekkor. Úgyhogy szerintem simán megjöhet még szoptatás mellett neked is
2023. febr. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Menstruáció nélkül, szoptatás alatt estem teherbe és az első hónapban össze is jött.
2023. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem addig nem jött össze, amíg meg nem jött, pedig próbálkoztunk hónapokat, aztán megjött és utána többet már nem. :)
2023. febr. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kajitani ***** válasza:
67%
Nagynéném menstruáció nélkül esett teherbe, amikor 5 hónapos volt a nagyobbik fia. Akkoriban még a nőgyógyász is azt mondta nekik,nem kell védekezni,hiszen szoptat (az idősebb fiú 24,a fiatalabb 23 éves már). A nagyobbik fia nem fogadta el a mellét mikor terhes lett,de nem gondolta,hogy ezért van,meg szerintem ez nem is evidens. Már bőven két hónapos terhes volt,mikor a rosszullétek miatt végül orvoshoz ment és kiderült,hogy babát vár.
2023. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!