Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit alszik/aludt a 13hónap...

Mennyit alszik/aludt a 13hónapos babád?

Figyelt kérdés
Kislányom mostmár csak 1x alszik napközben ritka ha 2x. Az is változó, hogy mennyit van amikor csak fél órát vagy 1,5-2,5 órát. Az is változó, hogy délelőtt vagy délután. Volt egy rendszere de ez már teljesen felborult. Eddig 8kor már aludt de mostanában fent van éjfélig is. Ha netán 8kor elalszik hajnal 2től fent van 2órát. Ha meg éjfélkor alszik el 9-10óra fele kel fel reggel. Ami azért rossz mert lassan sajna bölcsibe kell adjam. Szóval mit tanácsoltok, hogy tudnák megint egy rendszert állítani neki? A bölcsibe sajnos szinte már nyitásra 6ra kell majd vigyem a munka miatt. Elképzelni nem tudom, hogy lesz ez. Kezdjem el reggel kelteni korán? Mert eddig nem keltettem sose.
2023. febr. 23. 13:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy egész nap álmos főleg délutánra de hiába altatom. Szóval tudom, hogy ez így nem jó neki
2023. febr. 23. 13:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Napközbeni 1 alvás már elég neki, ami kb 1,5-3 óra között legyen.

Bölcsiben 11:30-kor van ebéd, utána alvás. Otthon is így kellene nagyjából időzíteni.

Napirendet beállítani csak akkor tudsz, ha következetes vagy és kelted reggel időben, nem hagyod 9-10-ig aludni.

Kb reggel 7 körül kelteni kellene, hogy elfáradjon délre. Legyenek fix időpontban az étkezések is és az esti fürdetés is. Be fog állni szépen. Lehet az első napok nehezek lesznek, de megéri.

2023. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen en is arra gondoltam, hogy muszaj lesz keltenem reggel. Altalaban delben alszik el de ugy, hogy mondjuk ha 8kor is kel fel 11re mar olyan almos, hogy ebedre eszik ket falatot es elalszik a kezembe olyan almos. Aztan alszik mikor mennyit es estig almos. Ha 8kor alszik el kel este es fent van tenyleg sokat de ha meg keson alszik ugye reggel alszik sokaig es ha felkeltem hamarabb felo, hogy nem birja 12ig ki. Es ez azert se jo mert nem eszik igy rendesen meg azert se mert nincs rendszere a napoknak nem mellesleg en se birom ezt az ejszakai fent letet :( eddig tenyleg olyan ugyes volt sot 7hos koraig vegig aludta az egesz ejszakat. A furdes mindig fix az evesek is ugy ahogy attol fugg mikor dol ki es reggel mikor kel. De borzalmasan keveset eszik. Bocsi ha osszevissza irok nem erthetoen
2023. febr. 23. 14:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig 8korul aludt mar es reggel fel 8kor kelt fel magatol mindig
2023. febr. 23. 14:45
 5/7 anonim ***** válasza:

1 évesen magától átállt 1 alvásra.


Reggel 5-6-kor kel(t) 11-re már dülöngélt az álmosságtól, és ez vagy 2,5 éves koráig így maradt. Aludt kb 2-3 órát nappal és este 8kor tettük le este.


Azóta ez annyiban változott, hogy ritkán kel 5-6 között, inkább 6-7 és 1-3-ig alszik, 9-kor megy este (3 éves).



Szerintem álljatok át fixen 1 alvásra, ha kell 11-kor és utána ebédel. Aztán majd alakul.

2023. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ritka nagyon, hogy 2x alszik. Azt nem ertem, hogy ma is 15percet aludt napkozbe csak es egesz nap almos volt mostmeg porog ezerrel. 12kor ebedelt utanna aludt 15percet es azota porog😅
2023. febr. 23. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a helyzet nálunk is, mint ha az én kislányomról beszélnél.

Most este fél 9kor aludt el, örültem, hogy végre normális idöbe aludt el, nem túl korán 6-7 körül mert akkor éjfél körül felkel és minimum reggel 3ig nincs alvás, és nem is túl késön ahogy az utóbbi isöbe szokott éjfél, fél 1 körül. De hiába, éjfélkor felkelt és itt van, nem tervez aludni, én meg már kész vagyok 😩

2023. febr. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!