Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bűntudatom van, mert a kisbaba...

Bűntudatom van, mert a kisbaba jól elvan magában, szerintetek megalapozott lehet a lentiek alapján?

Figyelt kérdés

Két kislányom van, a nagyobbik 2,5 éves, a kicsi pedig 3 hónapos. Úgy érzem, hogy relatíve zökkenőmentes volt a baba érkezése, a nővére kifejezetten nyugodtan fogadta, de egyelőre a kicsi ugye nem is zavar sok vizet, ezért így nem is meglepő.

Viszont ez a "nem zavar sok vizet" rész az, ami engem aggaszt. Ugye nem én tréningeltem rá, hogy nyugiban ellegyen magának? Amikor játszom a nappaliban a nővérével, akkor ő ott van mellettünk a kis játszószőnyegén és piszkálja a kis csörgős-színes bizbaszait, nézegeti a színes formákat vagy csak minket figyel. Hacsak nincs valami baja (=álmos), akkor csendben van jellemzően. Az altatások is közösek, a kicsi a cicimen elbóbiskol vagy ha éppen nem álmos, a lábamra fektetem és ő is nézegeti meseolvasás közben a képeket. Igyekszem sokat ölelgetni, testközelben tartani, őt is igény szerint szoptatom, de mintha neki annyira nem lenne erre igénye, tök jól elvan magában a kis helyén, volt már, hogy az ujját szopizva elaludt a babafészekben amíg én a nővérével kiöblítettem a bilit a fürdőben meg ilyenek.


Ne értsetek félre, nagyon örülök neki, hogy ilyen kis nyugodt, könnyű baba, főleg hogy ugye a nagyobbik mellette igencsak intenzíven igényli a figyelmet, de emlékeim szerint az elsőszülöttem bár ugyanúgy egy könnyen kezelhető, tündéri kis csoda volt már babának is, sokkal de sokkal több szórakoztatást igényelt, nem molyolt el magában ennyit. És félek, hogy nem én szoktattam-e rá erre, hogy így magára van hagyva? Annyira bűntudatom van, amikor sikerül kicsit szusszanni a nagy mellől, mert ő mondjuk hamarabb elaludt vagy a nagymamával van, és akkor tudok kizárólag a kicsivel foglalkozni, és annyira édesen mosolyog meg olyan kis cukin izgatott lesz, hogy így felmerül bennem, hogy nem ezt szeretné-e mindig valójában? :( Nem fogja azt érezni, így felnőve, hogy ő csak le van ejtve, és csak akkor foglalkozunk vele, amikor mással már nem kell, utolsóként? Szeretném, ha belőle is olyan határozott, cserfes, élénk kislány válna, mint a nővéréből, de ha folyton háttérbe szorul, mert még baba és csendben van, akkor ezt hogy lehet elérni?

Amikor meg őt ringatom álomba éppen/szoptatom, és a nagy hívna játszani, akkor meg azért szakad meg a szívem.


Tudom, igen, ez olyan "ha nincs probléma, csináljunk magunknak" szagú, de engem mégis mardos a bűntudat mindkettejük miatt. Szerintetek van alapja? Hogy lehetne ezt jobban csinálni? Ami mindkét gyereknek előnyös.


2023. febr. 25. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

"Tudom, igen, ez olyan "ha nincs probléma, csináljunk magunknak" szagú"


Ez nem olyan szagú, hanem konkrétan az 😂

Erre van most igénye a kicsinek, ennyi. Lehet, hogy később is látszólag majd jobban a tesójától akar tanulni, nem tőled. Akkor majd mit fogsz csinálni? Még jobban ostorozod magad egy tévképzet miatt?

Élvezd a helyzetet, és adj hálát, hogy nem kell agyvérzést kapnod mert egyszerre 2 gyerek akar 20 fele szedni.

2023. febr. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Na hát azt kívánom akkor ne legyen nyugodt a kicsi és .eglesz a kívanságod :)

99en összetennék a kezüket 2 ilyen jógyerekért

2023. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Halat adtam volna a Jo Istennek ha az en fiam 3 honaposan ilyen nyugodt baba lett volna,es ugyanigy el lett volna maganak akar csak 10 percig is .

Csakhogy nalunk a nagylanyom(9 eves)itta meg a levét.a fiam folyton sirt,nyafogott,egy percre se lehetett magara hagyni.igy sajnos a nagyra jutott kevesebb idom,ami miatt szornyu lelkiismeret furdalasom volt.

2023. febr. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől ne aggódj ezen inkább örülj neki. :) Másfelől azért a második helyzete másabb hiszen már nem csak ti vagytok úgymond akik csináljak a műsort neki hanem a nagyteso is. Kimondottan izgi lehet számára figyelni a nagytesot. Az meg hogy nyilván nincs időd egesznap csak vele lenni tök természetes. Ez szerintem úgymond a kistesok sorsa.


Másodszor is meg ez még simán változhat. Amikor az én kislányom volt ennyi idős tetten fel itt egy kérdést hasonlóval kapcsolatban. Túl nyugodtnak találtam őt. Na aztán 1-2 hónap múlva bebizonyította hogy mi a magyarok istene. :D

2023. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálta, amiģ fél éves nem lett. Szóval nem biztos hogy így marad. Élvezd ki amíg tudod, es ne aggódj nem baj hogy így van örülj neki inkább.
2023. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kb.8 hónapos koráig a fiam is ilyen volt. Letettem, elvolt, játszott magában, pakolászott. Simán leültem enni, elmosogattam, bármit csinálhattam mellette. Aztán beütött nála a szeparációs szorongás. Konkrétan egy percem nincs nélküle. Állandóan a nyomomban van. Konkrétan nem hogy a szobából nem mehetek ki, ha kilépek a 2 méteres körzetéből, már üvölt. Olyan is van, hogy az apja kezében is üvölt, amíg át nem veszem. Mondjuk ez szerencsére ritka.

Szóval szerintem örülj, amíg ilyen. Ha mázlid van, ilyen is marad. Használd ki, hogy tudsz időt tölteni a nagyobb gyerekkel.

2023. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért normálisabb a második gyerek, mint az első, mert nem ugrál mindenki körülötte egész nap, semmi baja nem lesz ettől, sőt.
2023. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez "megnyugtat": nekem 4hetes koráig volt eszik-alszik babám, ha fel is kelt elnézelődött, hangja sem volt. Csak ha éhes lett. Ez volt a beetetési idő, aztán mindenért sírt. Akkor volt csenben ha kendőben rajtam volt, vagy letettem és mellé feküdtem. Ha elléptem egy lépést keservesen sírt, amikor megtanult kúszni, mászni annyi változott, hogy jött utánam és csak ott volt el ahol én 🤷🏼‍♀️. 1 éves koráig a 2m-es közelemben volt, még az apjával sem maradt el nyugiban ha kimentem a szobából. Aztán megint váltás, csak apa korszak. Már ovis, egy bátor, barátságos gyerek lett, aki imádja az embereket, meg nem mondaná senki, hogy egy évig nem mehettem 2 métrenél messzebb mert "rohant" utánam (négykézláb) és nyafogott ha nem látott
2023. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, tényleg megnyugtató :D

Azt szeretném alapvetően elkerülni, hogy "beleneveljem", hogy ő mindenki után jön csak a sorban, és emiatt kevesebbnek érezze magát majd a jövőben, ne merjen kiállni magáért. De ha a mostani viselkedése nem ennek a "belenevelésnek" az eredménye, akkor megnyugtató és örülök neki, nyilván én is tisztában vagyok vele, hogy ez változhat (és változni is fog), és hogy ennél sokkal rosszabb is lehetne a mostani helyzet is.

2023. febr. 25. 14:42
 10/14 anonim ***** válasza:

Mindkét lányom ilyen volt. A nagyobb most 9 a kisebb 2,5 éves. A mai napig simán csinálok vagy éppen csinálunk együtt mindent. Azt hiszem szerencsésnek mondható magam.

Mindig azt mondom ha esetleg lesz 3. tesó majd kamatostul visszakapok mindent.

2023. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!