Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány évesre meritek rábízni a...

Hány évesre meritek rábízni a babátokat, kisgyermeteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudjátok, nagyon-nagyon szeretem a pici babákat, kisgyerekeket, és nagyon szívesen vigyáznék is rájuk. A baj az, hogy még eléggé fiatal vagyok hozzá, nyilván nem fognak egy gyerekre rábízni egy kisgyereket. Már 6 éves korom óta pici babák között vagyok legjobb barátnőmnek köszönhetően (lettek húgai), illetve jelenleg csecsemő-és kisgyermek gondozás szakkörre járok,amin a vörös kereszt által összerakott könyvből tanulunk így tudom mit csinálok.

Kérdésem az lenne, ti hány évesre bíznátok rá kisgyermeteket?

Normális válaszokat köszönöm szépen



2023. jan. 6. 17:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
18 a minimum, ha rokon. Idegenre nem is tudom. 25 talán. Gyerekre semmiképpen nem bízok gyereket. Nálunk az sem opció, hogy a “nagytesó” vigyáz a kicsire.
2023. jan. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

4-5 éves gyereket 16 évesre is ha ismerem és rokon

Babát 18 után de ott is nagyon ismernem kell.


Mondjuk most 3 a fiam 4,5 a lányom a szomszéd lányra délutánra vagy esti program esetén altatás után rá merném bízni, hoygy felügyelje őket. 11-es gimiben szerintem 17 éves volt most.


De “idegenre” referencia után 22-25 közt.


Itt a védőnőnk 26 éves.


Mikor sulibajárt csak, és nem vette át a praxist 4-5 éve vállat gyerekfelügyeletwt.

Rá rábíztam volna akkor is.

Tudtam hogy védőnőnek és kisgyermekgondozónak tanul.


Gyerekek óvónői/ ped asszisztensei 21-26 évesek itt.

2023. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Unokatesó 14, okos értelmes nagyfiú, mégse bíznám még a 7 évest se rá.
2023. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, hogy mit értünk rábízni alatt, mennyi időről beszélünk és mennyi ideig vagyok távol, és mennyi idős a gyerek.


Nyilván, ha nagyrészt otthon vagyok (maximum a boltba ugrok le), akkor lazán rábíznám egy 14-16 évesre 10 percre, amíg kiugrom, játszótársnak míg én főzök, vagy home-office-ban dolgozok, teljesen tökéletes lehet mondjuk legalább 3-4 éves korú gyerek esetén.


Ha egyedül kéne otthon hagynom őket, akkor én is azt gondolom, hogy talán idősebbre merném csak rábízni. Talán 12 éves unokatesókkal kimehetnek a játszira 6-7 évesen majd, főképp, mivel elég sok az ismerős anyuka a játszótéren, meg a gyerekekkel is minden héten többször járunk (kb. 100 méterre van).


Úgy, hogy egyedül otthon hagyom őket, a tűzhely és sütő mellett, meg ahol ki tudja, hogy milyen remek játékot találnak ki? Hát nem... Szerintem előbb merném őket egyedül itthon hagyni, mint egy másik gyerekkel.


Játszótársnak próbálj jelentkezni, ahol az egyik szülő otthon van home-office-ban és te tehermentesíted.

2023. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tinédzser vagyok, így természetesen olyan játékokat semmi féleképpen nem találnék/találnánk ki amivel csak hátráltatnám a szülőket. Ha pedig adott esetben kupi lenne, amit nehéz elkerülni gyerek esetén, nyilván összepakolnék😊
2023. jan. 6. 18:27
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Mi külföldön élünk, itt általában 14 évesen kezdenek a lányok bébisziterkedni. Elvégeznek egy tanfolyamot, plusz elsősegély és újraélesztés, és ezzel már tudnak dolgozni. A lányom 14 évesen vigyázott rendszeresen a tanára gyerekére napi pár órát.


Én 10, a nővérem 12 éves volt, mikor az öcsém született, és kicsi korától kezdve ránk bízták rövidebb időkre, elvittük sétálni, otthon voltunk vele kicsit.

2023. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Külföldön a tinik simán vállalnak/vállahatnak egy tanfolyam elvégzése után szitterkedést. Legalább nő a felelősségérzetük.
2023. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Tinik már simán anyuává válnak. Tehát a sajátjukra vigyázhatnak, de maséra csak 25-től... Értem.
2023. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#8 Felőlem máséra vigyázhat, csak az enyémre nem ;)
2023. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amennyiben elvégzel egy tanfolyamot, elsősegélyt, és eltöltöttél némi időt a fiammal meg velem, akkor a korod nálam nem jelentene olyan sokat.


Vagyok olyan jó ember ismerő hogy egy kis beszélgetés alatt levonjam a megfelelő következtetéseket, és pl mondjuk 2-3 órára rámerném bízni a fiam egy tinire, ha úgy látom jónak. Bár én is külföldön lakok és nálunk a bölcsi teli van nagyon fiatal gyakornokokkal, 20 körüliek mind.

2023. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!