Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan borzasztó,...

Tényleg olyan borzasztó, lehangoló mindenkinél az első 1 év a babával? A segítség hiánya játszik közre az anyukák szomorúságában?

Figyelt kérdés

Érdekes, mindenki azt hangoztatja, hogy minden anyának az újszülött mellett kellene a legboldogabbnak lennie, de ez korántsem így van, amit el is hiszek.

Minden anyuka azt írja, hogy öngyilkos akar lenni, nem bírja tovább, vissza akarja csinálni, ijedt, alkalmatlan az anyaságra, ilyenek.

Ez a segítség hiánya miatt van? Miért marad az anyára mostanában minden?


2023. febr. 26. 09:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Mar ne is haragudj, de orbitális baromság, hogy mindenki így lenne. Vannak, akik így érzik. Jóval kevesebben, mint akik nem így ereznek
2023. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%

Minden anyuka? Nem tudom hol olvasol ilyet, de sem én sem bármelyik barátnőm nem akart öngyilkos lenni, nem akarta visszacsinálni.

K*rva nehéz az első év ez tény. De azért nem ennyire mint ahogy te írod, az ilyeneknek inkább szülés utáni depressziója van amivel szakemberhez kellene fordulni. Van rá gyógyszer.

2023. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%
Én imádtam, ezt az időszakot szeretném újra és újra (sajnos csak egyszer adatott meg). Pedig 20 éves voltam (tervezett volt).
2023. febr. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul fogalmaztam. Úgy szerettem volna írni, hogy egy pár anyuka**
2023. febr. 26. 09:20
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Valóban, van egy pár. Millióból egy pár, aki öngyilkossági gondolatokat forgat a fejében egy újszülött mellett. Létező dolog a gyermekágyi depresszió, de ilyen súlyos formában igencsak ritka.
2023. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg érdekes, de inkább az, hogy hol élsz, ahol mindenki ! ezt hangoztatja. Én még senkitől nem hallottam ezt, talán egy apukatól, nem is anyától. Nekem már elmúlt egy éves a gyerek, és merem állítani, hogy az első év sétagalopp volt. 14 hónapos, már elkezdte a dackorszakát. Na, ez kissé kellemetlen. De öngyilkosságon még messze nem gondolkodom 😁
2023. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádtam a gyerekes időszakot, nem csinálnám vissza. Voltak nehézségek az tény és való. Volt időszakom, amikor magányosnak éreztem magam, mert amikor én otthon voltam mindenki dolgozott. Ráadásul covid idején szültem, nem sok helyre mentünk. Aztán nehéz volt megszokni, hogy nem mehettem el úgy sehova akkor amikor akartam. Ehhez is idő kellett, hogy megszokjam. Öngyilkos gondolataim sose voltak.
2023. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon szép időszak volt még annak ellenére is,hogy extrém stressznek voltam kitéve. A babám 3 hetesen beteg lett ismeretlen okból,ami sajnos a mai napig nem derült ki, hogy micsoda. Nem tudták diagnosztizálni.

Az első év felét kórházakban töltöttük az országban.

Még így sem jutott semmi ilyesmi eszembe...

2023. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
Ó, igen, már hiányoztál kérdező a jó kis vasárnap reggeli provokációddal. :D
2023. febr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%
Tény, hogy fárasztó időszak tud lenni, vannak akik szülés utáni depresszióval küzdenek. Ha depresszióval küzd akkor a segítség ellenére is maradhatnak a negatív gondolatok. Ha "simán" kimerült az anyuka akkor sokat számít, ha van ott segítség és tud pihenni
2023. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!