Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 uh eredménye mennyire...

12 uh eredménye mennyire lehangoló? Van még esély az egészséges picire?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam 12 hetes uh-on Nt:2,8mm Fl:5,5mm NB is rövidebb. Már két egészséges kisfiút szültem, meghalok ha neki baja lesz.
2012. márc. 1. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tudom 3mm-ig jó, orvosa válogatja szerintem, mit mondott a doki?
2012. márc. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Ezeknek az adatoknak az a hátránya, hogyha a megtermékenyítés korábban vagy későbben következett be, akkor más értéket mutat az uh, hiszen a baba akkor kisebb/ vagy nagyobb. Csináltass integrált tesztet, az sokkal pontosabb. Nekem három egészséges gyerekem van. Mindegyiknél rosszak voltak az eredményeim. Volt olyan orvos, aki a makk egészséges gyerekemre azt modta, hogy magas a vérnyomása, a szíve nem működik rendesen, tachicard. Teljesen kiakadtam. Úgy bőgtem mint a záporeső. Amikor mutattam az eredményeimet a dokimnak, akkor ő mondta, hogy hülyeség. Egészséges lett. Az utolsó terhességemnél szerencsére csináltattam int. tesztet, mert már voltam. No ennél a babánál is kitalálta egy genetikus, hogy nem fejlődik a szíve eléggé. De persze minden rendben volt. Ő is makk egészséges. Egyébként, ha már van 2 teljesen egészséges gyereked, akkor az esély arra, hogy a harmadik baba beteg lesz exponenciálisan csökken, a nulla felé konvergál. Szóval ne izgulj. Minden rendben lesz.
2012. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is ilyen volt a 2. gyerekkel, + az AFP eredményem is rettentő sz@r lett. Úgy estem be egy magándokihoz, hogy annyira bőgtem, hogy nem bírtam elmondani, mi bajom, csak az orra alá dugtam a papírjaimat. Csinált ultrahangot (2D , 3D is) Azzal győzött meg, hogy megmutatta a baba orrcsontját ... :) Ugyanis Down szindrómás babának nincs olyan. És szánt rám időt, pontosan megmérte a babát, megnézte a lepényt, számolgatott, és azt mondta, 2 héttel el vagyok számolva, mert nem úgy van peteérésem ,mint a legtöbb nőnek. És neki lett igaza!!! :D
2012. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Nálam 3,4 mm-es nyaki redőt mért az orvos, közölte, hogy az orrcsontot már meg sem nézi, ezt a babát el kell vetetni, van elég Down szindrómás a Földön. Én bőgve ki a rendelőből, mentünk másik két helyre uh-ra, mindkettőnél azt mondták, hogy rosszul mérte az orvos, tök egészséges, de nem nyugodtam meg, volt kombinált és integrált teszt, tökéletes eredménnyel, most pedig már elmúlt 2 éves a fiunk, kutya baja, nem Down szindrómás, teljesen egészséges. Szóval ne add fel a reményt, tudom, hogy sokba kerül, de járj utána alaposan, menj el több helyre, nézesd meg több szakemberrel és legyenek meg a vértesztek is, hogy megnyugodj. Ha én nem járok utána, akkor egy egészséges, vidám, pajkos szőkeséget vetettem volna el egy doki nemtörődömsége miatt.
2012. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 xStefix ***** válasza:
91%
Bocsi, hogy csak "bemorgok" ide, de mekkora taplók vannak a világban! Hogy lehet valamit, akár helyes, akár nem, így közölni?! És annyi ilyet hallok mindenhonnan... szomorú. :(
2012. márc. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekünk is a 12 heti uh-on közölte az orvos, hogy a tarkóredő vastag. 7-es, és v.színűleg el kell vetetnem. Budapestre a SEmmelweis Klinikára kellett felmennünk, ott is nézték keresztbe-hosszába, igazuk volt mind a két helyen. A 13.héten elvették. Nagyon szomorúak voltunk, ráadásul jött a karácsony is. Már van egy fiam, ő az első, egészséges, és most várom a "3"-at, nemsokára megszületik, reméljük egészséges lesz. Minden viszgálatom jó volt.
2012. márc. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csináltass magzatvíz mintavételt vagy chorionboholy biopsziát, az biztos eredményt ad, máskülönben végigparázod a terhességet.
2012. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A 3.dik valaszolo valasza engem teljesen meggyozott, en is hasonloan cselekednek. Menj tovabb masik dokihoz amig vagy meg nem nyugszol vagy tenyleg azt nem mondjak mindenki hogy beteg.
2012. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az AFP-m elég rossz lett. Azonnal visszamentünk a kórházi UH-ra, ahol kb vállat vontak, és azt kérdezték, hogy mi volt a 12hetes UH-n. Mivel nem kaptam megfelelő választ, elmentünk egy 4D-s UH-ra, amit nem is babamozinak hívnak, hanem kimondottan szűrő vizsgálatot végez egy orvos. Ott annyira részletesen megmutatott mindent, ami egy Down-os babánál előfordulhat, hogy teljesen kizárta a lehetőségét. Más testi és szervi elváltozásokat mutató betegségeket is keresett, szerencsére nem talált semmit.

Kitartás, próbálj eljutni egy ilyen UH rendelésre!

2012. márc. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a megnyugtató válaszok. Az azonban nem valószínű, hogy elmérték az időd, mert BPD 20mm, CRL 63mm, ezekhez képest találta rövidebbnek az combot és felkart a doki. Az orrcsontot látta, de annyira bele volt bújva a méhlepénybe, hogy nem tudta megmérni. A biztonság kedvéért tovább is küldött a BAZ megyei kórházba, ahol 3 órát vártam, mire azt mondták, hogy ma (azaz tegnap) nem foglalkoznak ilyennel, menjek vissza kedden. Totál kibuktam, hogy lehetnek ennyire bunkók az emberek, ők nem érzik, ez mennyire szar. Most keddig megölhet az ideg, közben megy az idő.
2012. márc. 2. 06:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!