Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem segíteni?...

Ksz0101 kérdése:

Tudnátok nekem segíteni? Kezdem úgy érezni,hogy megbuktam anyaként..

Figyelt kérdés

A kisfiam 8 hetes. Egészen a múlt hét hétvégéig nagyon jók voltak az éjszakáink. Három óránként kelt enni, azonnal vissza is aludt.

A hétvégén viszont valami megváltozott. Fürdés után szinte azonnal elalszik, az második ébredésig minden rendben is zajlik.

A második ébredés után viszont szenvedés az egész.

Evés közben elalszik,leteszem az ágyába,majd 20 perc után felébred, nézelődik, gagyog, erőlködik, nyűglődik.

Ilyenkor mindent próbalok,semmi sem segít.Visszaalszik,20 percet alszik, majd megint felébred.

Azt hozzá kell tennem,hogy éppen tápszert váltunk(születésétől kezdve 100% tápszeres) ,mert a mostanitól folyamatosan szorulása van.

Lehetséges az, hogy megint keveri a nappalt az éjszakával? Egyszer ezen már átestünk.

Nappal nagyon jót alszik. Evés után szinte azonnal vissza is alszik.

Vagy a folyamatos székrekedés miatt lehet? Azzal már 3 hete küzdünk.

Egyébként jó kedvű, érdeklődő baba.


2023. febr. 28. 17:46
1 2
 1/13 anonim válasza:
66%
Én nem vagyok anyuka, de ismerőseim körében gyakori a székrekedéses probléma a babánál, de nem várnak vele 3 hetet, mindig mennek orvoshoz
2023. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen piciknél ez szinte napról napra változik. Ne várd tőle, hogy ha valami valahogy colt, akkor az mostantól úgy marad. Lehet a tapszertől, lehet a növekedéstől, lehet valami teljesen mástól. Butaság most ez a drámázás, hogy "megbuktam anyaként" csak mert a 8 hetes baba nem pont úgy alszik, ahogy megfelelne...
2023. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

A masodik valaszolot osztom.

8 hetes, mit varsz tole. Felesleges a hiszti.

Ez ilyen, es ennel csak nehezebb lesz mikor jon a fogzas stb.

Minden egyes nap valtoznak a gyerekek.

2023. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Már voltunk orvosnál,aki azt tanácsolta, hogy adjunk neki, mire megszokja a szervezete a tápszert. Mivel ez a mai napig nem történt meg, ezért váltunk neki.


Nem gondolom azt, hogy ez hiszti lenne. Egyszerűen csak sajnálom a babámat,hogy feszeng,és láthatóan szenved,én pedig nem tudok rajta segíteni.

Tegye fel a kezét, aki soha nem érzett még így legalább egyszer, mióta gyereke van.

2023. febr. 28. 18:06
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Próbáld meg hogy ne aludjon rl kaja közbe,mikor szoptattam akkor én is kicsit "költögettem" mikor aludni akakrt
2023. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tornáztasd evés után.
2023. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Minden evés után tornázás, hasmasszázs, majd újra torna a székrekedés miatt.

Sajnos csak így tud magátóp kakilni.Ha kimarad a torna,vagy a masszázs,akkor nem tud kakilni.

2023. febr. 28. 18:23
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Akkor tuti a tapszer a gond. Nem normalis dolog. A hasat meg ne nagyon masszirozgasd eves utan!
2023. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekemnek 3 hónapos korára állt be a normális székelés. Sajnos mint mindent, ezt is meg kell tanulniuk a babáknak. Hiába jön a székelési inger, a kis popsijuk rázár, nem tudják még a kettőt összehangolni.

Nagyon szurkolok, hogy hamar túllendüljetek rajta. Ne pánokolj, mindannyian a sötétben tapogatóztunk ennyi idős babával!

2023. febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Enyém 7 hetes, 5 hetes korában valamiért elromlott az alvása másfél hétre és ugyanígy az első ébredéstől kezdve 20 percenként ébredt. Majd az elmúlt napokban megint 2x ébred, eszik és alszik tovább. 🤷🏼‍♀️ Nem tudom mi volt, de szerintem is felesleges hiszti ez most. Babával az egyetlen ami állandó, az a változás. Majd visszaáll.
2023. márc. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!