Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem segíteni?...

Ksz0101 kérdése:

Tudnátok nekem segíteni? Kezdem úgy érezni,hogy megbuktam anyaként..

Figyelt kérdés

A kisfiam 8 hetes. Egészen a múlt hét hétvégéig nagyon jók voltak az éjszakáink. Három óránként kelt enni, azonnal vissza is aludt.

A hétvégén viszont valami megváltozott. Fürdés után szinte azonnal elalszik, az második ébredésig minden rendben is zajlik.

A második ébredés után viszont szenvedés az egész.

Evés közben elalszik,leteszem az ágyába,majd 20 perc után felébred, nézelődik, gagyog, erőlködik, nyűglődik.

Ilyenkor mindent próbalok,semmi sem segít.Visszaalszik,20 percet alszik, majd megint felébred.

Azt hozzá kell tennem,hogy éppen tápszert váltunk(születésétől kezdve 100% tápszeres) ,mert a mostanitól folyamatosan szorulása van.

Lehetséges az, hogy megint keveri a nappalt az éjszakával? Egyszer ezen már átestünk.

Nappal nagyon jót alszik. Evés után szinte azonnal vissza is alszik.

Vagy a folyamatos székrekedés miatt lehet? Azzal már 3 hete küzdünk.

Egyébként jó kedvű, érdeklődő baba.


2023. febr. 28. 17:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

3as, ennyi empátiával remélem nincs gyereked.


Remélem, majd ha te aggódsz valami miatt, a te hisztid miatt is hasonló kedves reakciók érkeznek...

2023. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hasfájós a babád. Azt nem tudom, hogy a tápszertől-e vagy mástól. De a kólika általában nem egyből születés után kezdődik, hanem 6 hetes kor körül. Nem cseréli fel az éjszakát a nappallal, oka van annak, hogy nem tud aludni. Az én babám anyatejes volt és iszonyú hasfájós is. Semmi sem segített, tényleg mindent megpróbáltunk. Azt mondják, általában 3 hónapos korra megszűnik, nálunk ez szinte napra pontosan így is volt. Nem szabad emiatt magadat hibáztatni, ha te mindent megteszel, mégis sír, akkor egyszerűen csak legyél ott vele, öleld, ringasd, bújjatok össze. Hidd el, neki az is sokat jelent, hogy amikor fáj a pocakja, te ott vagy vele és vigasztalod, még ha a fájdalmat nem is tudod megszüntetni. Illetve a babaöböl jutott még eszembe, úgy mindig érzi, hogy mellette vagy, talán könnyebb az altatás is és te sem fáradsz el annyira, mint hogyha mindig fel kellene kelni a kiságyhoz.
2023. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az én babám 3 hónapos. Nagyon változó az alvása. Vannak növekedési ugrások, mozgásfejlődéses időszakok amik igencsak befolyásolhatják az alvást. Arról nem is beszélve, hogy kb 12 hetes kor körül kezd a szervezetük melatonint termelni. Addig kb teljesen normális hogy felcserélik a nappalt az éjszakával.

Nálatok valószínűleg a tápszer okozta székrekedés probléma forrása, még fejletlen az emésztőrendszer és már fentebb is írta valaki hogy meg kell tanulniuk a kakilást. Gondolom már kipróbáltad amit lehetett (pl. Biogaia, Espumisan, Infacol, Gripwater, laktáz csepp, torna, pocaksimi az óra járásával megegyezően, meggymagpárna, hason altatás stb), szóval ha nem változik a helyzet, tápszert kellene váltani.

Az én babám Maltofer cseppet szed 1 hónapos kora óta mert nagyon vérszegény volt, ami miatt pocakfájós is lett, de szerencsére neki segített a Biogaia. Folyamatosan adom neki és szépen kijönnek a pukik, illetve beállt úgy hogy minden másnap van kaki. Bár ő anyatejes, így én tejmentes diétán vagyok.

2023. márc. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!