Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félhet a sötétben?

Félhet a sötétben?

Figyelt kérdés
Hétfőn szültem. A babám nappal cicizik és alszik. Este viszont sír, fáj a hasa. Éjszaka nem alszik és már nehezen bírom. Nappal érdekes semmi baja. Ma jöttünk haza. Mindig hajnalban dől ki, amikor már nincs olyan sötét. Ma megpróbálom nem sötétben az éjszakát. Szerintetek lehet ez a baj?
2023. márc. 1. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kizárt! A szülés elött CSAK sötétben volt, neki az a természetes!
2023. márc. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, mit vársz egy 2 napos(!!) babától???? Még nem is adaptálódott a külvilághoz.

Ha meg jót akarsz magadnak, az altatás sötétben zajlik. Nem, nem fél. A sötéttől való félelem 1,5-2 éves kor után alakul ki, amikor már öntudatát a ébredt.

2023. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapig sötétben volt, mégis miért félne tőle?
2023. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első gyerek, tanácstalan vagyok. Nincs segítségem.
2023. márc. 1. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!


Kicsit kupukkasztom a bubid, de attól még mert első gyerek, még nem jelenti azt hogy a józan eszed elvesztetted, és ezt mindenféle rosszindulat nélkül mondom!


Olvass utána a 4.trimeszternek és mindig logikusan gondolkozz.


Még most adaptálódik a környezetéhez, lehet lesz egy csomó sírás, a hasfájás nem konkrét fájdalom csak zavarja a bélmozgás, nagyon sokat kell aludnia és igénylik a babák eleinte a tesközelséget, nem baj ha rajtad alszik, nem szokik hozzá, nem hisztizik, nem fél a sötétben, ezek nem újszülöttekre jellemzőek. A sírás nála a kommunikáció, ha nem tudod miért sír lehet csak azt kommunikálja, hogy egyedül érzi magát. Még nem tudatos semmi alit csinál, egy kis ösztönlény.


Rengeteg mindent tudnék írni! Kitartást, szükséged lesz rá ha sírós babád van! 3-4, hónaposan ez általában elmúlik.

2023. márc. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 babyboom567 ***** válasza:
80%
2 napos a babád,és MÁR nehezen bírod?Sürgősen keress segítséget,mert ebből baj is lehet.A gyerekkel semmi probléma,neked viszont segítség kell.
2023. márc. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Fel sem fogja egy ennyi idős, hogy nappal, vagy éjszaka van. Az később alakul ki. Ráadásul egy ekkora babának a sötét még inkább kellemesebb, mint az erős fények. Kizárt.

Hidd el, mások is éjszakáztak gyerek mellett és mindneki kibírta.

Egy tipp; az én lányom csak testkontaktban volt hajlandó aludni. Nappal hurci, este mellettem/rajtam. Én előhalott voltam hónapokig, de legalább a gyerek aludt.

2023. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Pihenj, amikor csak tudsz. Ő még nem ismeri a napszakokat, nem tudja mikor kellene aludnia, alszik, amikor jólesik neki, elfárad. Annyit tehetsz, hogy alkalmazkodsz és alszol amikor ő is alszik. Illetve lassan majd bevezeted, hogy nappal félhomályban, nem teljes csendben altatsz, míg éjszaka teljesen sötétben, csendben, csak suttogva szólsz hozzá, stb. Pár héten belül meg fogja tanulni mikor van éjszaka.

Kitartás, az eleje piszkosul nehéz! Ilyenkor csak a túlélés a cél, ha tudsz, kérj segítséget!

2023. márc. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Malacka1212 ***** válasza:
47%

Ne aggódj kedves kérdező az első időszak nagyon nehéz. A szuperanyuk meg fejezzék be ezt a stílust nagyon undoríto..

Nekem nehéz volt a másodikkal is.

2023. márc. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közben már sokkal jobb a helyzet. Beállt a rendszer. Kicsit pánikoltam az elején.
2023. márc. 4. 22:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!