Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit készítsek ebédre amit mi...

Mit készítsek ebédre amit mi is és a 13 hónapos babám is ehet? A férjem nagyon válogatós és elég kevés ebéd volt eddig a menün, viszont most, hogy babánk van változatosan kell ennie, de nincs sok ötletem. Ti mit szoktatok ebédelni?

Figyelt kérdés

#ebéd #menü #13baba
2023. márc. 2. 10:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Főzelékek abból főleg a zöldbab, borsó, tök, krumpli. Aztán ott vannak a levesek pl húsleves, gulyás, borsóleves, különböző rakott ételek mint rakott kel, brokkoli, karfiol. Valamint a jó szószos tésztás kajak mint bolognai, brokkolis tejszínes tészta, carbonara. :) Falatkakat is eszik már a lányom de abból kevesebbet eszik valamiért de abból imádja a halrudacskat, sült édesburgonyat és burgonyát, rántott húst, nuggetseket, zöldséges golyókat stb
2023. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

A kisfiam nagyon szereti a rakott dolgokat, a pörköltet, bolognait minden nap megenné.

A leveseket is nagyon szereti. Fasírt, főzelékkel esetleg :)

2023. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves kor fölött a gyerek mindent ehet, amit ti.
2023. márc. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Bármit, csak a só és cukor bevitelre figyelek.
2023. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

10 hónapos koruktól ugyan azt ették, mint mi.

Az meg, hogy felnőtt létedre nem tudsz változatos kajákat, nem a baba kategória 🤷‍♀️

2023. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Bármit, sok zöldség, sok fehérje, legyen kiegyensúlyozott étrend.
2023. márc. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%

Van ilyen mikor az ember ugy érzi meg van lőve, hogy mit főzön na akkor kezdtem el, hogy előre össze írtam a heti kaja adagot. Igy nem kell minden nap ezen agyalni. Ugyan kisebb még a gyerek csak 10 hónapos de nálunk ezek lesznek.

Tökfőzelék

Gyrosz

Zöldbabfőzelék

Pásztortarhonya

Hamburger (házi de semmi extra)

Hús leves/ Grízes tészta

2023. márc. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

Én nagyon szeretek főzni, így minden nap mást készítek.

A gyerekek kedvence a

húsleves

fasírt, krumplipüré vagy édesburgonya sütőben sütve (karikára vágva

grillezett sajt/zöldségek

spenótos vagy brokkolis tészta

sült csirkecomb

Pörkölt

És saláta töménytelen mennyiségven, de a lényeg h oliva bogyó legyen benne

A férjem a gyerekekkel ellentétben rizses hasú.

A rakottak (vajbab, káposzta, kelbimbó, bármi) és a rántottak.

cukkini, gomba, hús. Bármit megeszik ha kirántom 😅

Egyedül a hal az ami nálunk nem igazán van.

Amit szeretünk annak az ára is olyan hogy ritkán tudok készíteni


Szóval így h finnyás a férjed nehéz tanácsot adni.

Mi az amit eszik és mit nem?

2023. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%

Én utálok főzni és tökre ötlettelen is vagyok mindig, a kislányom is csak 9 hónapos még, így egyelőre nem eszik mindent, kiveszem neki a miénkből azt, amit ehet.

Nekem is az segít, ha egy héten egyszer leülök ÉHESEN és végig gondolom mit ennék, majd megrendelek hozzájuk mindent. (A férjem mindenevő, neki mindig mindegy, csak kaja legyen. Az ötletelésben nem vagyok vele kisegítve.)

Terveim szerint egy évesen már mindig azt fogja enni, amit mi is, alig várom! Én alapból viszonylag sótlanul eszek, nekem így ízlik, a férjem mindig sózza magának még, szóval ezzel nem lesz gond.

Amiket mi nagyon szeretünk: különböző krémlevesek, paradicsomleves, borsó-, hús- és gulyásleves, főzelékek, főleg a borsó, sárgaborsó, lencse, krumpli a menő nálunk. Ezt fasírttal, vagy sült virslivel, sülthússal. A fasírt sütögetéshez marhára nincs türelmem, így összekutyulom a húst, tepsire púpozom és megy a sütőbe. Tésztákból bolognai, krumplistészta, káposztástészta, de szoktam pesztós csirkés pennét csinálni, vagy valamilyen tejszínes mindentösszeborítokamittalálokitthon szószt.

Nagyon sokszor csinálok olyat is, hogy zöldségágyon sütök valami húst. Összedarabolom amihez éppen kedvem van (krumpli, édesburgonya, répa, fehérrépa, brokkoli, karfiol, sütőtök akármi), rá a befűszerezett húst és sütő. Vagy csinálok valami tejszínes szószt, bele csirkemell, vagy comb, összeöntöm egy kis tepsibe, rá sajt és mehet a sütőbe, rizzsel kiváló. A pörköltet, csirkepaprikást, vagy paprikáskrumplit is nagyon szeretjük. A lecsót tojással, kolbásszal, vagy rizzsel és csirkehusival. Néha megbolondítom egy kis ananásszal és kísértetiesen bolti édes-savanyú szósz íze lesz. Én nagyon szeretem. :D (Lecsó van itthon nyárról befőzve.)

Ilyesmiket eszünk mindig, két naponta főzök és jól példázzák fentiek, hogy szeretem gyorsan letudni, szóval olyanba nem kezdek bele itthon egyedül gyerekkel, aminek az összetevőit külön kell főzögetni, párolgatni, ott kell állni mellette, stb. Ha levest főzök, akkor pedig nálunk az a főétel, szerencsére nincs igényünk leves után másodikra, vagy főétel előtt levesre.

2023. márc. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszolat, komolyan annyi jó ötleteket adtatok :)
2023. márc. 2. 20:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!