Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit készítsek ebédre amit mi...

Mit készítsek ebédre amit mi is és a 13 hónapos babám is ehet? A férjem nagyon válogatós és elég kevés ebéd volt eddig a menün, viszont most, hogy babánk van változatosan kell ennie, de nincs sok ötletem. Ti mit szoktatok ebédelni?

Figyelt kérdés

#ebéd #menü #13baba
2023. márc. 2. 10:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A férjem kb semmit se eszik 😩 csikemell az is sütve vagy kirátva, pulykahús,darálthús, fött húst nem eszik csak a daráltat, rakottkrumpli, fözelékekböl csak a borsót mást nem, zöldségböl is kb a krumplit és a sárgarépát eszi. És kb ennyi. Meg pár tésztafajta. Túlfüszerezett hülyeségeket szeret enni amit egy baba nem ehet.
2023. márc. 2. 21:12
 12/22 anonim ***** válasza:
27%
Fűszereket ehet, a sóra és a cukorra kell figyelni. Meg nyilván az ízfokozók, tartósítószerek sem jók
2023. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Húsleves, bármilyen raguleves, gulyásleves, csirkeszárnyleves, édesburgonya, krumplipüré fasírttal, lehet zöldségfasírt is, csirkepöri (jó puha combot imádta a picim krumplival vagy apró nokedlivel), illetve nálunk a picúr is imádja a rakott dolgokat (a rakottkrumplit én nem kolbásszal, hanem darálthússal készítem), rakott tészta, tejszínes csirkemell, brassói aprópecsenye, rakott zöldség, bolognai spagetti máig befutó. Picúr miatt a fűszerezésre figyelj, de ezeket simán eheti. Desszertre vagy uzsinak gyümölcssalit, vagy pl cékla-banánt, édesburit, sütőtököt, túrókrémet gyümölccsel csináltam mindig a picinek.
2023. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%
A férjed vagy eszi, amit fözöl (neked meg a kicsinek), normális ételeket, vagy ha válogatós marad, akkor eszik helyette zsíros kenyeret vagy föz, amit akar. Vagy fözöl abból, amit megeszik, tíz adagot egyszerre és azt eszi, amíg el nem fogy, ti meg esztek rendes ételeket.
2023. márc. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
11: ha ilyen a férjed, akkor gondoskodjon magának kajáról. Nem óriáscsecsemő már hogy ki kelljen szolgálni. Csinálj főzelékeket, rakottat, sok húslevest amit a picivel megesztek és kész. A férjed meg vagy eszi, vagy megoldja.
2023. márc. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

Életemben nem hallottam még olyat, hogy egy kisgyerekes családban apuka a válogatós, nem a gyerek. És apukához próbálják igazítani a menüt, hogy ő is egyen.

Azt csinálj, ami a gyereknek való és meg is eszi. Ha apuka azt nem eszi meg, akkor így járt.

2023. márc. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
16: Lehet, hogy apuka az egyedüli pénzkereső, aki jó egzisztenciával rendelkezik és anyuka kiszolgáltatva érzi magát neki a gyerekkel együtt. Ezért ilyen kis szolgalelkű, alárendelve érzi magát a férjének, megfelelési kényszeres, félti a pozícióját. Más esetben el nem tudom képzelni, miért a férjnek kellene megfelelni a konyhában, amikor az a legfontosabb hogy a pici egyen változatosan, táplálóan és egészségesen-hiszen ő nem tud magának kaját készíteni ellenben apával-aki felnőtt ember és tőle elvárható, ha nem tetszik a menü- oldja meg magának.
2023. márc. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük a dolgokat és egyezik is velem. Ha tetszik neki azt amit készítetettem megeszi, ha nem készít magának mást.

“Kedves” utolsó. Nem az egyetlen pénkeresö a házban, jó munkám van jó fizetéssel, kicsivel magasabb is az övénél. Ha ennyire unod az életed, keress magadnak mást aki b*szogathatsz.

Eddig ha olyat készítettem amit a kicsi nem ehet, csináltam neki mást.

2023. márc. 4. 09:52
 19/22 anonim ***** válasza:
18: ha ilyen egyszerű a megoldás, minek ide írogatsz ahelyett, hogy már rég megbeszéltétek volna. Normális családban működik kommunikáció. Az, hogy inkább ide jössz tanácsért, számomra azt sugallta hogy kiszolgáltatott helyzetben vagy és nem mersz szólni a férjednek. Ennyi. Az én életem nem unalmas, köszönöm érdeklődésed. 2 gyönyörű gyermekem van, akiknek főzök és a férjem is megeszi- mert nálunk evidens, hogy nem 6 féle menüt kell készítsek, hiszen másból sem állna a napom.
2023. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Nem tanácsot kértem mit kezdjek a szituval, hanem ebéd ötleteket. Mert eddig nem igazán ettünk változatosan (mi ketten, a baba igen) És nem volt ötletem 5 ételnél többnél mit tudok készíteni mindhármunknak. Ezért kértem ötleteket.

Nem bántani akartalak, szimplán nem értettem mi ez a támadás meg feltételezés, hogy egy kiszolgáltatott otthon ülö asszony vagyok. A férjem nem evés problémáját megoldottuk, csak kellettek új ebédötletek.

2023. márc. 6. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!