Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám reggel a további...

Hogy tudnám reggel a további alvásra szoktatni a 8 hós babám?

Figyelt kérdés

Ma reggel is 4 óra 50-kor kelt. Már kész vagyunk a fáradságtól, előtte 3 óra 50-kor altattam vissza. Este 8-kor alszik el általában, de van, hogy este 7-nél tovább nem tud ébren lenni, sír-nyűglődik. Nappal még alszik 3-4-szer fél-2 órát. Éjjel is még eszik 1-szer, de inkább 2-szer. Már nagyon várjuk, hogy mikor fogja átaludni az éjszakát és ez a korán kelés nagyon fárasztó.

Ja és nem is alszik vissza reggel, legalább 2 órát fent van, most azóta nem is aludt és szinte nem is evett (50ml tápszert csak), pedig hajnal 2-kor evett utoljára akkor sem sokat, 60ml-t.


2010. okt. 6. 08:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Segítsetek!!!! Mit csináljunk??????? Mit változtassunk????
2010. okt. 6. 08:12
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mar egy ekkora babanak eleg a napi 2 alvas. nem lehet, hogy tul sokat alszik napkozbe?Ha negyszer fel ora az ok, de ha negyszer 2 ora az rengeteg.
2010. okt. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok a 4x-i napközbeni alvás. Ennyi idősen már csak 2x aludt a kisfiam, volt hogy csak 1x, de akkor egyben 2-2,5 órát. Ahogy most is (1 éves).

Kösd le nappal jobban a figyelmét, elég egy délelőtti és egy délutáni alvás. Ne hagyd, hogy játék közben beszunnyadjon, fáraszd ki alaposan játékkal. Ha látod, hogy már nagyon álmos, vidd be a szobájába, tedd be az ágyába, és csinálj félhomályt. Így egyben fog nagyobbat aludni, nem csak fél órára fog besunyni.

2010. okt. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na, meddig aludt ma reggel a lurkó? :)
2010. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fél 6-ig csak! Utána 8-kor lerakta a párom és fél órát aludt, levittem sétálni és most ebéd után újra alszik, kíváncsi vagyok mennyit, mert felvettem és 2 percen belül el is aludt. Nagyon álmos volt, már a séta alatt is, csak ugye nem tud elaludni a babakocsiban sem.
2010. okt. 7. 13:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát 40 percet aludt, aztán újra elaltattam és rajtam még aludt egy 1,5 órát. És most már le is feküdt, nagyon álmos volt szegény. Csak sajnálom, nem tudom idővel be fog állni nála ez az új rendszer, vagy csak kínzom így. Egyébként én is hulla vagyok, így egész nap megállásom sincs.
2010. okt. 7. 19:22
 7/8 anonim ***** válasza:
A rajtad alvásról viszont nagyon gyorsan le kellene szoktatnod, mert így semmi időd nem marad semmire, másrészt meg nem hiszem, hogy ez annyira jó megoldás... de te tudod...
2010. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Eddig az volt, ha azt akartuk, hogy tényleg aludja ki magát nappal, akkor rajtunk aludt. De mostanában, hogy éjjel is többször ébred, korán kel, nappal sem tud olyan nyugodtan aludni, ezt vettem észre. Egyébként rajta vagyunk az ügyön, de ma annyira keveset aludt, hogy ezért döntöttem így. Reggel fél 6-tól csak fél órát aludt 1-ig, ez nagyon kevés volt neki.
2010. okt. 7. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!