Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell ágytisztaságra...

Hogyan kell ágytisztaságra szoktatni? Kislányom már egy éve szobatiszta, és a délutáni alváshoz sem kell pelus, de az éjszakaira még nem vettem le, és már két éves elmult. Minden reggel van a pelusban, ezért még nem mertem levenni. Ki hogy csinálta?

Figyelt kérdés
2010. febr. 19. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre nem tudod szoktatni,meg fog érni rá.5 éves korig nem gond ha éjszaka bepisil.
2010. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem!

Akkor azt mondod ne vegyem le róla addig a pelust? Mert mondták már nekem hogy ha majd egy hét után is száraz lesz a pelus akkor már érett rá. De valaki meg mondta ne adjak rá és ha három négyszer bepisil éjjel akkor már megtanulja hogy ne pisiljen be. De nem akarom hogy egész éjjel nedvesen aludjon....

2010. febr. 19. 14:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Leveszed a pelust és éjjel kiviszed pisilni!Kicsit fárasztó lesz ez de csak pár éjjel kell ezt megtenni!Mi 2 gyereket így szoktattunk le az éjjeli pelusról!Fel kell ébreszteni sajnos de hidd el meg lesz az eredmény:)
2010. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor mi szoktattuk le, akkor mi is úgy csináltuk, hogy éjszaka felkeltettük többször pisilni és harmadik éjszaka ő kelt fel egyedül, majd 3 hét után, már végig aludta az éjszakát. Persze egy két baleset becsúszott, de annál jobban figyelt következő éjjel. De szerintem ha már régen nem kell nappalra és a délutáni alvásra pelus, akkor minek az éjszakára bekeverés.
2010. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha nem veszed le róla apelust szerintem nem igen fog leszokni. minek kelne fel ha tud helyben pisilni. Le kell róla venni, tegyél gumilepedőt.

Mondjuk nekünk az volt gond és gond a ami napig is hogy nem kel fel pisilni hanem csak egyszer felkiált és alszik is tovább. Most már rutinos vagyok mert tudom hogy pisilnie kell és kiviszem. Akkor van gond ha nekem sincs erőm felkelni:)

De nem adtunk rá pelust ,amikor nappalra se kellett pelus.

2010. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én többször is felkeltem hozzá éjszaka, ráültettem a wc-re, kb 2 hétig kellett csinálnom, utána magától ébredt, hogy pisilnie kell.

Kb 1 évig kelt még éjszaka pisilni, utána ez is elmaradt.


Tesómék az első hozzászóló elvét vallották, a lányuk már elmúlt 5 éves amire leszokott az éjszakai pelusról, az enyém 3 éves kora előtt.

2010. febr. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!